2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Tegul skamba Zarasų rajono, Dusetų ir Lietuvos vardai pasaulyje!

Kiekvienas iš mÅ«sų yra patyręs tą niekam neprilygstantį laisvės jausmą, apimantį skrydžio metu - jei ne tikrovėje, tai bent sapnuose. Augant šie sapnai retėja, kasdienybė vis labiau lenkia prie žemės ir mes jau tik ilgesingai palydime padangėse nardančius paukšÄius, net nesvajodami patys štai taip pakilti ir nusklęsti... Ilgesys tas aplanko visus be išimties, jis įaugęs į žmonijos kraują - žinome tą iš legendų ir mitų, skaitome pasaulio ir Lietuvos aviacijos istorijos metraštyje. Broliai Raitai 1903 m. pirmieji išsilaikė ore beveik minutę, tačiau dar 1855 m. Lietuvoje jau buvo žmogus, pabandęs nugalėti žemės traukos jėgą. Tai Aleksandras Griškevičius, aviacijos pradininkas Lietuvoje, sukonstravęs ir išbandęs skrydyje Žemaičio garlėkį. Užtenka prisiminti vėlesnių laikų legendinį Lituanicos skrydį ar šių laikų garsiausią mÅ«sų lakÅ«ną Jurgį Kairį ir galime drąsiai tvirtinti - Lietuva ne tik artojų, bet ir sparnuotų žmonių šalis.
 
Vienas toks žmogus, nepamiršÄ™s vaikystės sapnuose įgautų įgÅ«džių skristi ir įgyvendinęs šią svajonę realybėje, gyvena šalia mÅ«sų Dusetose – tai Zarasų aeroklubo „Orlėkis“ narys Tadas Grinevičius. Gerai pažįstame jį kaip giesmininką, savo balso jėga padedantį žmogaus sielai pakilti aukštyn, tačiau ne vienas jį matėme ir patį sklandantį virš Dusetų apylinkių. Pasikliaudamas vien saulės energija, vėju, savo įgÅ«džiais bei patirtimi, Tadas jau vienuolika metų užsiima šiuo ekstremaliu ir romantišku parasparnių sportu. Iš padangių apžvelgęs beveik visą Lietuvą, pasiekęs ir Lenkiją bei Latviją, pilotas jau ne vienerius metus skina pergales vieną po kitos, gerina rekordus ir nuolat siekia naujų iššÅ«kių.
 
T. Grinevičius priklauso Lietuvos bemotorių parasparnių sporto XC komandos rinktinei, nuolat atstovauja mÅ«sų šalį pasaulio čempionatuose, yra daugelio tarptautinių ir respublikinių varžybų prizininkas, Lietuvos aeroklubo vardinio aukso medalio savininkas. 2010 m. jis tapo Lietuvos parasparnių sporto čempionu, 2013 m. aštuonis mėnesius trunkančiose neakivaizdinėse Lietuvos taurės varžybose laimėjo pirmąją vietą, taip pat gali didžiuotis keliais oficialiais parasparnių sporto rekordais. Ore per vienuolika metų praleista apie 1500 valandų! 2011m. iš Dusetų buvo nuskristas rekordinis 131 km. trikampio formos maršrutas, 2013 m. įveiktas vėlgi rekordinis 227,2 km. atstumas iš Dusetų iki Kaulakių miestelio (Raseinių raj.). Ilgiausia Tado kelionė dangumi 256 km. Tai skrydis iš Birštono į Latvijos centrinėje dalyje esantį Agluonos miestelį. Tądien vienu pakilimu ore praleistos net septynios valandos. Šiemet iš Italijos Alpėse vykusių varžybų parvežtas dar vienas svarus laimėjimas - pirmą kartą Lietuvos bemotorių parasparnių sporto istorijoje, Lietuvos pilotų komanda iš 28 dalyvavusių komandų iškovojo pirmąją vietą komandinėje įskaitoje.
 
Daugybė šių pasiekimų liudija, kad Tadas ne iš tų žmonių, kurie užmiega ant laurų, bet kryptingai ir užtikrintai juda tik pirmyn, tobulindamas savo įgÅ«džius. O štai neseniai likimas sportininkui metė naują neeilinį iššÅ«kį - pagal turimus FAI reitingo taškus jis su kolega Robertu Pesliaku pakviesti į 14-ąjį Pasaulio parasparnių čempionatą Kolumbijoje, kuris vyks 2015 m. sausio 10-25 dienomis. Toks įvertinimas ypač reikšmingas ir garbingas, pasitaikantis galbÅ«t tik kartą gyvenime. Tačiau ar įvyks ši kelionė, ar garsins sportininkas Lietuvą ir Dusetas pasaulyje, priklausys didele dalimi ir nuo mÅ«sų dėl labai žemiškos priežasties – sportinei įrangai įsigyti, kelionei, pragyvenimui čempionato metu reikalingos nemažos lėšos. Ä®sigaliojus naujiems saugumo standartams, bei norint dalyvauti ir pasiekti gerų rezultatų, reikalinga aukšÄiausios kategorijos varžybų reikalavimus atitinkanti sportinė įranga (pakabinimo sistema, parasparnis, papildomas atsarginis parašiutas ir kt.) – iš viso apie 22 000 Lt/6371,64 Eur, iš kurių 5000 Lt/1448,10 Eur įsipareigojo suteikti Lietuvos parasparnių sporto federacija.
 
Tad T. Grinevičius kreipiasi į visus galinčius padėti : „Kadangi asmeninių lėšÅ³ vykti į šÄ¯ čempionatą nepakanka, bet kokia finansinė parama yra labai reikalinga. Tai man suteiktų galimybę atstovauti Lietuvą pasaulio parasparnių sporto varžybose 2015 metų sausio mėnesį, bei aukštais sportiniais pasiekimais garsinti Zarasų rajono ir savo šalies vardą pasaulyje. Tikiuosi jÅ«sų supratingumo ir palaikymo“.
 
Tikime, bet kokia, net ir mažiausia paaukota suma gali prisidėti prie šio tikslo išsipildymo, tad nelikime abejingi.
 
Auką galima pervesti į asmeninę Tado Grinevičiaus sąskaitą – bankas AB „Swedbank“, asm. banko sąskaitos Nr.  LT15 7300 0100 0483 9601.
 
Arba į Zarasų  aeroklubo „ORLĖKIS“ sąskaitą – bankas: AB „Swedbank“  sąsk.
Nr.  LT12 7300 0100 8798 4272,  reg. kodas 3000 76086.
 
Informaciją parengė Vilija Visockienė
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2014-10-30 19:51:19
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?