2020 m. rugsėjo 25 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Teisinio švietimo svarba Zarasų rajone

Teisinių žinių ir jomis grįsto dalyvavimo visuomeniniame gyvenime įgūdžių poreikis įvairiose visuomenės grupėse yra didžiulis. Visi visuomeniniai santykiai, organizacijų veikla, darbo santykiai ir kita socialinio gyvenimo dalis yra reglamentuojami teisės normomis, kurių valstybės gyventojai besąlygiškai privalo laikytis. Su teise susiduriame kiekvieną dieną, be jokių išimčių. Tačiau akivaizdu, kad ne visi žino savo teises ir pareigas, todėl šiuolaikinėje visuomenėje išryškėja aiškus ir augantis teisinio švietimo poreikis.
 
Vertinant teisinio švietimo perspektyvą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką dar reikia padaryti tam, kad teisinis švietimas būtų prieinamas kiekvienam piliečiui. Teisinio švietimo svarbą supranta daugelis: žmogaus teisės kelia uždavinius tiek mokytojams klasėje, tiek mokykloms kaip organizacijoms, tiek visuomenės švietimo sistemai (S. Duczek, 2001.).
 
Lietuvos teisininkų draugijos atstovai stebėdami vis ryškėjančią tendenciją kaip žmonės nuolat pasimeta tarp įvairių gyvenimiškų problemų, kurioms spręsti reikalingos teisinės žinios, praktiniai įgūdžiai taikant teisės normas ir pan., įžvelgia keletą efektyvių priemonių spręsti teisinio visuomenės švietimo problemą - teisinės informacijos teikimas, teisinis mokymas ir konsultavimas. Gerinant visuomenės ar atskirų jos socialinių grupių informatyvumą, tai neabejotinai leistų kiekvienam socialinės grupės nariui įgyti jei ne esminių ar specialiųjų, tai bent jau bendrųjų teisinių žinių apie šeimą, darbo santykius, santykius su valdžios institucijomis ir pan.
 
Lietuvos teisininkų draugija siekdama geriau identifikuoti teisinio švietimo svarbą ir poreikį Zarasų rajono gyventojams Zarasų skyriaus atstovų iniciatyva pateikė parašką Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų (NVO) ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkursui ir gavusi finansavimą ėmėsi projekto veiklų, kurių pasiekti rezultatai ir rekomenduojamos priemonės bei būdai suteiktų galimybę teikti teisinę informaciją laiku, prisidėtų prie teisinės sąmonės ugdymo ir šio ugdymo plėtros, taip įgyvendinant pagrindinius visuomenės teisinio švietimo principus.
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo vykdoma Zarasų krašto bendruomenės anketinė apklausa, kurios rezultatai buvo pristatyti teisininkų bendruomenės nariams ir kurie atviros diskusijos metu parengė išvadas ir rekomendacijas. Plačiau apie tai pateikiama apklausos „Teisinio švietimo svarba Zarasų rajone“ rezultatų analizėje.
 
 
LTD Zarasų skyrius

 


2019-11-29 08:20:56
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?