2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Dorina: tikiu, kad viskas ir visada baigsis gerai

- Pirmiausia – apie medžio drožybą. Kada pradėjai tuo domėtis?
 
- Tikriausia jau nuo vaikystės, nes kaime bÅ«dama mėgdavau pasiimti peiliuką ir kažką drožinėti, tačiau daugiau susidomėjau tik devintoje klasėje, kai su bendraklase pasirinkome technologijų pamokas pas mokytoją Raimundą Pupeikį, mat abi nenorėjom siÅ«ti. Pirma išmokome pačių elementariausių drožinėjimo raštų, o jau vėliau pradėjom drožinėti prieverpstes. Ir man sekėsi, gal tiesiog turėjau tam gabumų.
 
- Kaip patekai į Lietuvos moksleivių technologijų olimpiadą?
 
- Mokytojas pasiÅ«lė dalyvauti rajoninėje olimpiadoje, sakė, kad reikėtų išdrožinėti didelę prieverpstę. Aš iš karto sutikau, nes man patinka dalyvauti įvairiose olimpiadose, konkursuose, kaip ir apskritai įvairiuose renginiuose, kur galiu atsiskleisti. Tad peržiÅ«rėjau kitų prieverpsčių pavyzdžius ir rimtai ėmiausi darbo. Drožinėjau namuose, galima sakyti, ten įsirengiau darbo kampelį – kambarys bÅ«davo pilnas drožlių. O mokykloje tik tonavau ir lakavau. Kai sužinojau, kad rajone laimėjau pirmą vietą ir važiuosiu į Lietuvos moksleivių technologijų olimpiadą, kuri vyks Kaune, labai apsidžiaugiau.
 
- Kaip sekėsi Kaune?
 
- Olimpiadoje viskas vyko grupėmis – pagal sąrašÄ…. Mano grupėje buvo dar viena mergina ir vaikinukas. Maniau, jog ten atvykus duos temą ir reikės drožinėti, o teko išdrožti... koplytstulpį. Tiek aš, tiek mano kolegė turėjome peiliukus pjaustinėjimui, su kuriais koplytstulpio padaryti bÅ«tų neįmanoma. Gerai, kad kitas mÅ«sų komandos narys buvo geriau „apsiginklavęs“ įrankiais. Mano kolegos parengė koplytstulpį dekoravimui, o aš dekoravau. Viskas puikiai pavyko, taip ir tapome 2-osios vietos prizininkais. Manau, kad ši olimpiada buvo tik ,,apšilimas“ prieš kitus metus, bet kitais metais!.. Tuo pačiu noriu labai padėkoti savo mokytojui R. Pupeikiui už visas tas pamokas, patarimus, rÅ«pinimąsi.
 
- Ar galvoji, kad pomėgis medžio drožybai siesis su Tavo ateitimi?
 
- Na, gal tik iš dalies. Aš – bÅ«sima architektė: statybos ir panašiai. Tačiau manau, kad ir ateityje tai bus mano hobis.
 
- Žinau, kad domiesi dar daugeliu dalykų – tai vardink, nieko nenuslėpdama...
 
- Taip pat nuo vaikystės mėgau piešti, todėl, nors jau gerokai pavėlavusi, ėmiau lankyti Zarasų meno mokyklos Dailės skyrių. Dar esu „Tu – ne vienas“ korespondentė – man patinka šiame kolektyve, susiradau naujų draugų. Mokausi groti gitara. Dar labai patinka skaityti – apie įvairius sukrečiančius gyvenimiškus dalykus, taip pat nuotykius. Ir šiaip aš nemėgstu sėdėti namuose prie televizoriaus, mėgstu laisvalaikį leisti turiningai, įdomiai, visur pabÅ«ti, viską pamatyti, visur sudalyvauti.
 
- Koks esi žmogus savo pačios ir draugų akimis?
 
- Esu linksma, gyva, absoliuti optimistė – tikiu, kad viskas ir visada baigsis gerai. Jei kas nepasiseka – tai irgi gerai, juk iš nesėkmių, klaidų gauni galimybę pasimokyti ir daugiau tų klaidų nedaryti. Esu Svarstyklės – aš visada esu už teisybę, sąžiningumą, bet besipešančias puses stengiuosi nuraminti, sutaikyti, pasiÅ«lyti kompromisą. Iš tiesų man pačiai manyje daug kas patinka, o labiausiai – kaip tik tas noras visur dalyvauti, optimizmas ir gebėjimas su visais greitai susidraugauti, sutarti. Draugams? GalbÅ«t juos labiausiai traukia mano mokėjimas išklausyti – nesu aš tik šiaip pleputė, kalbanti vien apie save, moku klausytis ir išgirsti, kai reikia – paguosti, pralinksminti...
 
(Čia į pokalbį įsiterpė vyresnioji Dorinos sesuo Janina ir nerandančiai savo trÅ«kumų seseriai šypsodamasi priminė, kad sesulė, girdi, labai mėgstanti, kad ją pagirtų, kad galėtų bÅ«ti savikritiškesnė. „Na, man tikrai patinka, kai rodomas dėmesys, kai mane pagiria“, – nesiginčijo Dorina.)
 
- AčiÅ« už interviu. Linkime ir ateityje išlikti tokiai pat optimistei, draugiškai ir smalsiai.
 
Kalbino Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ
 
Vasilijaus KUKONENKOS nuotr.
NuotraukosEimantė Petrauskaitė 2010-07-08 15:43:31
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?