2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS: IÅ¡skrendantiems su gandrais

Austėja SNARSKYTĖ
 Austėja SNARSKYTĖ, apdovanota už tradicinės kultÅ«ros puoselėjimą, sako, jog etnokultÅ«ra yra jos gyvenimo dalis. Meilė liaudies dainai, papročiams – tiesiog tai jai labai brangu, ji tuo gyvenanti. Austėja prisipažįsta, jog tikėjosi gauti apdovanojimą už puikų mokymąsi, bet nesitikėjo, jog jos nuopelnai bus pakylėti iki nominacijų. „Smagu, jog mane pastebėjo kaip etnokultÅ«ros mylėtoją ir puoselėtoją“, – džiaugėsi mergina. Austėja taip pat mėgsta poeziją, ne tik dalyvauja bei puikiai pasirodo skaitovų konkursuose, bet ir pati kuria puikias, gilias eiles. Pasak jos, tai „maloniai sunkus darbas, kuris padeda suprasti ir analizuoti save, atskleisti sau tokį save, koks esi“, nes, kaip yra sakiusi merginos lietuvių kalbos mokytoja RÅ«ta Denafaitė, poezija negali meluoti... Be viso to, Austėja mėgsta tapyti, skaityti knygas, dievina gyvÅ«nus, mėgsta leisti laiką gamtoje (žygiai, pasiplaukiojimai valtimi, uogų rinkimas, šokinėjimas per balas), diskutuoti protingais klausimais. Paklausta apie ateitį mergina sako neketinanti atsisakyti nė vieno savo pomėgio, nesvarbu, kokia bÅ«tų jos ateities profesija. Tai visada liks jos ir su ja.
Tomas JUODAGALVIS, apdovanotas už labai gerą mokymąsi, sėkmingą dalyvavimą olimpiadose, meninėje, kÅ«rybinėje ir sportinėje veikloje, prasitarė, jog gauti nors kokią padėką jis tikėjęsis, tačiau nominacijos – tikrai ne. Labai geras jausmas užliejęs širdį.
Kaip gi vaikinui sekėsi visur suspėti, viską suderinti? „Kad daug derinti nė nereikėjo... Manau, jeigu nenori, tai laiko niekada neturėsi, tačiau jei yra noras, tai ir laiko visada atrasi:  ir mokslui, ir sportui ar kitai veiklai“, – sakė Tomas. O sportuoti, ypač žaisti krepšinį, vaikinas labai mėgsta, kaip ir bÅ«ti gamtoje, grybauti, žvejoti, važinėtis dviračiu, vasarą maudytis ežere, klausytis muzikos, kartais kurti bei vairuoti. Mokymuisi Tomas taip pat skyrė nemažai laiko. „Negali gimti mokėdamas, vis tiek reikia ir knygą paskaityti, ir papildomos medžiagos pasirankioti, žinoma,  jei tau įdomu. Ir per pamokas nemiegoti prie telefono... Mokslas yra mokslas. Smagu, kai dalyvauji olimpiadoje ir gerai pasiseka, tai yra ir kaip tavo darbo įvertinimas, vadinasi, ne veltui tiek dirbai, – kalbėjo Tomas. – Žinau, kad esu labai pareigingas: ir pats taip manau, ir iš aplinkinių esu girdėjęs. Tas pareigingumas, darbštumas, manau, priversdavo ir pamokas visą laiką parengti, ir kitus darbus ne tik pradėti, bet ir užbaigti“. Tomas įsitikinęs, kad viso to – žinių, bendravimo ir kitų įgÅ«džių – gyvenime tikrai reikės.
Ką Tomas ketina studijuoti ateityje? „Fiziką, technologinius mokslus. Žinoma, fizika – sunkus mokslas, bet jis man pats įdomiausias, be to, šios srities specialybės dabar yra paklausios. Manau, reikia galvoti ir apie tai, kad baigus studijas reikės susirasti darbą“, – padangėse neskrajoja vaikinas.
Miglė ČEIKAUSKAITĖ, pelniusi apdovanojimą už menines, kÅ«rybines iniciatyvas ir sėkmingą organizacinę veiklą, per dvylika mokyklinių metų sako spėjusi išbandyti save daugelyje sričių. BÅ«dama 8erių metų įstojo į Zarasų meno mokyklos Choreografijos skyrių, čia taip pat išmoko groti fortepijonu, vėliau mokėsi ir baigė Meno mokyklos Dailės skyrių. Aštuonerius metus lankė teatro studiją pas režisierę Gražiną Karlaitę, dalyvavo Giedojimo studijos veikloje, šoko tautinius šokius „Ąžuolo“ gimnazijos ir Meno mokyklos „Aguonėlės“ kolektyvuose, su merginomis subÅ«rė merginų tinklinio komandą... Pakalbinta Miglė sakė:
– Iš tikrųjų organizuodama bei dalyvaudama renginiuose gimnazijoje įdėjau daug pastangų, laiko, jėgų ir, be abejo, širdies, todėl tikėjausi, jog bÅ«siu viena iš pretendenčių. Buvo nuostabus jausmas gavus apdovanojimą. Nors ne dėl jo dirbau: man nėra nieko įdomiau, kaip organizuoti renginius (labai norėčiau tai daryti ir ateityje). Mokslams tai niekada netrukdė, kai nori, viską suspėji. Iš tikrųjų nominaciją gavau tikriausiai už iniciatyvą, nes be savo draugų, pagalbininkų nieko nebūčiau pasiekusi. Nuoširdžiai dėkoju visai 83iajai laidai, žmonėms, su kuriais kartu rengiau šventes. Tai buvo ne darbas, o vienas didelis malonumas. Nieko nėra geresnio, kaip pavykus šventei visiems kartu džiaugtis. AčiÅ« ir auklėtojai Renatai Žemaitienei, kad manimi tikėjo ir pasitikėjo, pakentė mano „išsibarsčiusį“ bÅ«dą bei kartais, kaip ji sakydavo, hiperaktyvų elgesį. Apskritai šie ketveri metai gimnazijoje man buvo geriausi iš visų, praleistų mokykloje. Žinau, kad visų labai pasiilgsiu. Na, o saviškiams linkiu prisiminti, jog mes visi gimėme po ta pačia žvaigžde, visada gyvensime po ta pačia saule, todėl tikiuosi, jog atrasime noro ir laiko vieni kitiems“.
Žygimantas SINKEVIČIUS, apdovanotas specialia padėka už sportinius laimėjimus, pasakojo: „Sportas mano širdyje apsigyveno nuo pat mažų dienų – nuo pirmos klasės pradėjau lankyti kvadrato treniruotes mokykloje, nuo antros – rankinio treniruotes Zarasų sporto mokykloje. Pamažu sportas tapo mano gyvenimu ir didžiule meile. O vienas įvykis įžiebė dar didesnį pasitikėjimą: kai gavau sunkią kelio traumą, daugelis galvojo, jog mano sportinei aistrai galas. Netgi pats tuo patikėjau. Tačiau man neleido nukabinti nosies mano trenerė Daiva Kaladinskienė, kuri visuomet manimi tikėjo ir ragino, kad nepasiduočiau! AčiÅ« jai už tai. Tai ji įtikino mane, kad tik darbu galima pasiekti užsibrėžto tikslo.
Man gautas apdovanojimas reiškia labai daug – tai mano pastangų įvertinimas. Žinoma, specialiai jo nesiekiau, nes ne toks mano tikslas. Tiesiog buvau savimi ir stengiausi dalyvauti ten, kur esu reikalingiausias. Neslepiu, jog įdėjau labai daug pastangų, jėgų. Ir ateityje žadu savo gyvenimą sieti su rankiniu, nes ši sporto šaka mane užburia nuolatiniu judėjimu. Tai didelio greičio, jėgos, mąstymo ir darnių komandinių veiksmų reikalaujantis žaidimas. Man nepatinka individualus sportas, man patinka bÅ«tent komandinis žaidimas, nes jame turi bÅ«ti stiprus ir vieningas: jei pralaimi, pralaimi ne vienas, o visi, jei laimi, taip pat ne vienas, o visi!“
Ir mÅ«sų kalbintiems, ir visiems „pirmamečiams gandreliams“ linkime plataus sparnų mosto, svetingų svetimų žemių, kurias jie pakilo užkariauti. Sėkmės! 
Kalbino Arianda GRIŠÄŒENKO, Sandra PETKUTĖ, Milda KOLESNIKOVAITĖ ir Dominyka PARADNIKAITĖ.
 
Nuotraukos

Austėja SNARSKYTĖ


Tomas JUODAGALVIS


Miglė ČEIKAUSKAITĖ


Žygimantas SINKEVIČIUSArianda Griščenko 2013-08-08 13:03:53
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?