2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Karatė sportui – 14 metų

 Ką gali duoti kovos menas, kurio kaip tik ir negali naudoti puikuodamasis prieš draugus ar skriausdamas kitus? BÅ«tent tai yra tikras menas – susivaldyti ir panaudoti savo jėgą tik gresiant pavojui. 
Evelina MERKYTĖ, kilusi iš Zarasų rajono Antazavės kaimo, Zarasų shotokan karatė klube „Zarasai“ užsiima karatė sportu jau 14 metų ir yra pasiekusi daug pergalių bei laimėjimų. Evelina pradėjo sportuoti, kai jai buvo vos šešeri metukai. Jos pirmojo trenerio Viktoro Gravelio žmona, pamačiusi, kaip Evelina spokso pro treniruočių salės langą ir bando atkartoti savo brolio, sportuojančio salėje, judesius, nusivedė ją į salę. „Aš pati bijojau įžengti į salę ir pareikšti, kad noriu lankyti karatė treniruotes, tačiau taip lėmė likimas, kad pabandžiusi jau nesustojau – sportuoju iki šiol. Daugelis aplinkinių, atsimenu, keistai ir su baime žvelgė į tai, kad pasiryžau užsiiminėti karatė, tačiau niekas manęs nekritikavo ir nedraudė tokiam mano žingsniui. O praėjus keleriems metams nuo mano sportinės karjeros pradžios visi suprato, kad nepakeis mano nuomonės apie karatė, kad tai jau įaugo man į kraują“, – šypsodamasi pasakoja sportininkė, pridurdama, kad šis sportas jai davęs labai daug – išmokęs greitos reakcijos, taip pat susikaupti, koncentruoti dėmesį, atkakliai ir ryžtingai siekti tikslo. 
Evelina per savo sportinę karjerą yra pasiekusi ganėtinai daug rimtų pasiekimų: Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate sportininkė užėmė trečiąją vietą kumitė rungtyje, tos pačios rungties čempione savo amžiaus grupėje ji tapo Lenkijoje vykusiame Europos čempionate. Be šių nuopelnų, E. Merkytė yra Lietuvos bei Baltijos šalių čempionatų prizininkė bei nugalėtoja. Tiesa, bÅ«ta ir nesėkmių – sportininkei tapus Europos čempione, ji per daug pasitikėjo savo jėgomis ir Lietuvos čempionate krito pirmame rate. „Per daug pasikėliau“, – po čempionato ironiškai šypsojosi Evelina. Tačiau po šios nesėkmės ji nepalūžo ir padedama savo trenerio Nikolajaus Gusevo ėmė rengtis juodojo diržo gynimui. Pasak Evelinos, tai itin svarbus jos sportinis pasiekimas – kad jį apsigintų, Evelina treniravosi 12 ilgų metų, o likus pusmečiui iki gynimo kone gyveno sporto salėje. Žinoma, šis žingsnis reikalavo „aukų“ ir, pasak merginos mokytojų, smarkiai nukentėjo Evelinos mokslas. Tačiau sportininkė užsispyrusi siekė savo užsibrėžto tikslo ir pasiekė jį.
Evelina yra išbandžiusi ir dziudo kovos meną, tačiau tai, sako, jos „neužkabinę“.
Nuo mažens Evelina mėgo ir domėjosi gamta, tad išlaikiusi brandos egzaminus išvyko į Vilnių studijuoti biologijos. Šiandien ji – antro kurso studentė. Mokslams tenka skirti daug laiko, tačiau vos grįžusi iš studijų Vilniuje Evelina skuba į sporto salę, kur prabėgo jos geriausi sportinės karjeros metai.
Parengė Laurynas MATIUKAS
Nuotraukoje iš asmeninio Evelinos albumo – dar vienas sportininkės pomėgis – irklavimas.
NuotraukosArianda Griščenko 2013-01-03 21:04:42
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?