2023 m. lapkričio 29 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS: Kas eina... sėdėdamas?

Mindaugas
 Mindaugas TALOČKA, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIIb klasės gimnazistas, šaškėmis pradėjo domėtis tik atėjęs mokytis į  gimnaziją,  taigi žaidžia vos trejus metus:
 Å½aisti šaškėmis pasiÅ«lė mokytojas Algirdas Buičenka, ir man tai patiko bei „užkabino“. Vėliau su kitais pradėjau važinėti ir į varžybas. Pradžioje sekėsi prastai, tačiau vėliau  Ä¯gavau daugiau patirties ir pradėjau  iškovoti prizines vietas. Tiesa, kol kas iškovojau tik vieną taurę, kurią laimėjau šÄ¯ rudenį Utenoje, bet turiu begalę diplomų ir 11 medalių, iš kurių dauguma laimėti Medume, Latvijoje.
Dažnai galima išgirsti kalbas, jog šaškės – ne sportas. Ä® tokias kalbas reaguoju ramiai, tiesiog, kai kurie mėgsta sportuoti aktyviai, o čia daugiau pasyvesnis žaidimas, užtai jame lavinamas mąstymas, logika. Kaip ir žaidžiant šachmatais – beje, šio žaidimo žinau tik ėjimus, bet nepraktikuoju, nebent kartais žaidžiu kompiuteriu.
Ką veikiu ir kuo domiuosi laisvalaikiu? Klausau muzikos, sėdžiu prie kompiuterio, kai bÅ«nu kaime – slidinėju slidėmis. Be to, esu šaulys. Šiuo metu šiek tiek užsiiminėju elektronika. Neseniai sukÅ«riau šaškių tinklalapį apie zarasiškių pasiekimus ir renginius, susijusius su šaškėmis (jei kam bus įdomu: www.saskes.puslapiai.lt). Domiuosi naujienomis, kurios susijusios su technologijomis, matematika, fizika, informatika. Kai kada draugams padedu daryti informatikos darbus. Manau, kad ateityje ir rinksiuosi studijas, susijusias su fizika, informatika, matematika.
Elena MEMLIUKAITĖ, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIc klasės gimnazistė, sako šaškėmis pradėjusi žaisti todėl, jog jos klasės draugei reikėjo... kompanijos:
 O gal dėl to, jog esu toks žmogus, kuriam nuolat reikia veiklos ir naujovių. Nemėgstu sėdėti namie, tad jei tik yra sveikatos, kokios nors įmanomos veiklos ir laisvo laiko, tai kodėl gi neišbandžius kažko naujo? Iš pradžių buvo sunku apskritai išsėdėti, susikaupti, neskubėti – juk čia reikia numatyti į priekį ne du ėjimus, o visą ėjimų seką. Jau po kelių minučių norėdavau viską baigti, bet juo toliau, tuo daugiau įgydavau įgÅ«džių ir galėdavau numatyti vis daugiau ėjimų. Toks progresas man patiko. Kaip sekas dabar? Blogai, nes visai šÄ¯ pomėgį apleidau. Jau po šeštos, septintos pamokos mokykloje nieko nesinori, tik eiti namo. Dažnai ir varžybos bÅ«na man nepalankiu metu ar savaitgaliais, tad negaliu jose dalyvauti. Taigi laimėjimais labai pasigirti negaliu. Šiuo metu turiu keturis diplomus, Padėkos raštą, taurę ir medalį. Kaip jauniausiajai žaidėjai man buvo įteiktas prizas – dekoratyvinis ąsotėlis su Dusetų herbu.
Be šaškių, dar lankau Zarasų sporto centro irklavimo bÅ«relį,  KultÅ«ros centro teatro studiją, Zarasų jaunimo centre vedamas gitaros pamokas, keletą bÅ«relių mokykloje. Juk sakiau – man nuolat reikia veiklos... Mokslai? Mokslai, kaip visada, kiek nuobodu. Bet sekasi, manau, taip, kaip ir visiems kitiems – vienur gerai, o kitur – nors nusišauk.
Adas MALCIS, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIc klasės gimnazistas, sako, kad šaškės yra jo hobis ir žaidžia jomis maždaug nuo dešimties metų:
 Mažas bÅ«damas žaisdavau su šeimos nariais, vėliau – su draugais. Jau trejus metus lankau šaškių bÅ«relį pas mokytoją A. Buičenką, nuo tada pradėjau dalyvauti šaškių varžybose. Jų per šÄ¯ laiką bÅ«ta nemažai – tiek Zarasuose, aplinkiniuose rajonuose, tiek Latvijoje. Sekėsi įvairiai: dažniausiai vis užimdavau antrą vietą, bet štai dvejus metus iš eilės užėmiau pirmą vietą varžybose Seimo nario A. Dumbravos taurei laimėti, taip pat keletą kartų Zarasų rajono savivaldybės varžybose. Šiuo metu turiu per dešimt medalių.
Neretai šaškėmis pažaidžiu ir šiaip, laisvalaikiu. Klasės draugai apie šÄ¯ mano pomėgį jau senokai žino, kartais „šaškininku“ pavadina, bet turbÅ«t nelaiko... sportininku. Žinoma, šio sporto aktyviu nepavadinčiau, bet jis ugdo kitas žmogaus savybes: kantrybę, gebėjimą susikaupti, loginį mąstymą. Čia svarbiausia neskubėti, gerai apmąstyti savo bei priešininko ėjimus. Taip pat svarbi yra  psichologinė bÅ«sena: varžovą gali paveikti, jei atrodysi išsiblaškęs ir neramus – gal tuomet jam bus sunkiau susikaupti.
Kokių dar turiu pomėgių? Dažnai žaidžiu stalo tenisą, tai – kitas mano mėgstamas užsiėmimas. Nuo pirmos klasės vaidinu teatro trupėje pas režisierę G. Karlaitę, beje, čia vaidina beveik pusė mÅ«sų klasės mokinių. Taip pat domiuosi elektronika, kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais. 
Dėkojame bendraamžiams už atsakymus ir linkime jiems sėkmės naujuose šaškių turnyruose! 
Mindaugą ir Adą kalbino Dorina ŠUKYTĖ, Eleną – Egidijus PETRAUSKAS.
 
Nuotraukos

Mindaugas


Adas


ElenaEimantė Petrauskaitė 2011-04-12 17:10:57
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?