2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

TELESKOPAS: Kas eina... sėdėdamas?

Mindaugas
 Mindaugas TALOČKA, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIIb klasės gimnazistas, šaškėmis pradėjo domėtis tik atėjęs mokytis į  gimnaziją,  taigi žaidžia vos trejus metus:
 Žaisti šaškėmis pasiūlė mokytojas Algirdas Buičenka, ir man tai patiko bei „užkabino“. Vėliau su kitais pradėjau važinėti ir į varžybas. Pradžioje sekėsi prastai, tačiau vėliau  įgavau daugiau patirties ir pradėjau  iškovoti prizines vietas. Tiesa, kol kas iškovojau tik vieną taurę, kurią laimėjau šį rudenį Utenoje, bet turiu begalę diplomų ir 11 medalių, iš kurių dauguma laimėti Medume, Latvijoje.
Dažnai galima išgirsti kalbas, jog šaškės – ne sportas. Į tokias kalbas reaguoju ramiai, tiesiog, kai kurie mėgsta sportuoti aktyviai, o čia daugiau pasyvesnis žaidimas, užtai jame lavinamas mąstymas, logika. Kaip ir žaidžiant šachmatais – beje, šio žaidimo žinau tik ėjimus, bet nepraktikuoju, nebent kartais žaidžiu kompiuteriu.
Ką veikiu ir kuo domiuosi laisvalaikiu? Klausau muzikos, sėdžiu prie kompiuterio, kai būnu kaime – slidinėju slidėmis. Be to, esu šaulys. Šiuo metu šiek tiek užsiiminėju elektronika. Neseniai sukūriau šaškių tinklalapį apie zarasiškių pasiekimus ir renginius, susijusius su šaškėmis (jei kam bus įdomu: www.saskes.puslapiai.lt). Domiuosi naujienomis, kurios susijusios su technologijomis, matematika, fizika, informatika. Kai kada draugams padedu daryti informatikos darbus. Manau, kad ateityje ir rinksiuosi studijas, susijusias su fizika, informatika, matematika.
Elena MEMLIUKAITĖ, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIc klasės gimnazistė, sako šaškėmis pradėjusi žaisti todėl, jog jos klasės draugei reikėjo... kompanijos:
 O gal dėl to, jog esu toks žmogus, kuriam nuolat reikia veiklos ir naujovių. Nemėgstu sėdėti namie, tad jei tik yra sveikatos, kokios nors įmanomos veiklos ir laisvo laiko, tai kodėl gi neišbandžius kažko naujo? Iš pradžių buvo sunku apskritai išsėdėti, susikaupti, neskubėti – juk čia reikia numatyti į priekį ne du ėjimus, o visą ėjimų seką. Jau po kelių minučių norėdavau viską baigti, bet juo toliau, tuo daugiau įgydavau įgūdžių ir galėdavau numatyti vis daugiau ėjimų. Toks progresas man patiko. Kaip sekas dabar? Blogai, nes visai šį pomėgį apleidau. Jau po šeštos, septintos pamokos mokykloje nieko nesinori, tik eiti namo. Dažnai ir varžybos būna man nepalankiu metu ar savaitgaliais, tad negaliu jose dalyvauti. Taigi laimėjimais labai pasigirti negaliu. Šiuo metu turiu keturis diplomus, Padėkos raštą, taurę ir medalį. Kaip jauniausiajai žaidėjai man buvo įteiktas prizas – dekoratyvinis ąsotėlis su Dusetų herbu.
Be šaškių, dar lankau Zarasų sporto centro irklavimo būrelį,  Kultūros centro teatro studiją, Zarasų jaunimo centre vedamas gitaros pamokas, keletą būrelių mokykloje. Juk sakiau – man nuolat reikia veiklos... Mokslai? Mokslai, kaip visada, kiek nuobodu. Bet sekasi, manau, taip, kaip ir visiems kitiems – vienur gerai, o kitur – nors nusišauk.
Adas MALCIS, Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos IIc klasės gimnazistas, sako, kad šaškės yra jo hobis ir žaidžia jomis maždaug nuo dešimties metų:
 Mažas būdamas žaisdavau su šeimos nariais, vėliau – su draugais. Jau trejus metus lankau šaškių būrelį pas mokytoją A. Buičenką, nuo tada pradėjau dalyvauti šaškių varžybose. Jų per šį laiką būta nemažai – tiek Zarasuose, aplinkiniuose rajonuose, tiek Latvijoje. Sekėsi įvairiai: dažniausiai vis užimdavau antrą vietą, bet štai dvejus metus iš eilės užėmiau pirmą vietą varžybose Seimo nario A. Dumbravos taurei laimėti, taip pat keletą kartų Zarasų rajono savivaldybės varžybose. Šiuo metu turiu per dešimt medalių.
Neretai šaškėmis pažaidžiu ir šiaip, laisvalaikiu. Klasės draugai apie šį mano pomėgį jau senokai žino, kartais „šaškininku“ pavadina, bet turbūt nelaiko... sportininku. Žinoma, šio sporto aktyviu nepavadinčiau, bet jis ugdo kitas žmogaus savybes: kantrybę, gebėjimą susikaupti, loginį mąstymą. Čia svarbiausia neskubėti, gerai apmąstyti savo bei priešininko ėjimus. Taip pat svarbi yra  psichologinė būsena: varžovą gali paveikti, jei atrodysi išsiblaškęs ir neramus – gal tuomet jam bus sunkiau susikaupti.
Kokių dar turiu pomėgių? Dažnai žaidžiu stalo tenisą, tai – kitas mano mėgstamas užsiėmimas. Nuo pirmos klasės vaidinu teatro trupėje pas režisierę G. Karlaitę, beje, čia vaidina beveik pusė mūsų klasės mokinių. Taip pat domiuosi elektronika, kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais. 
Dėkojame bendraamžiams už atsakymus ir linkime jiems sėkmės naujuose šaškių turnyruose! 
Mindaugą ir Adą kalbino Dorina ŠUKYTĖ, Eleną – Egidijus PETRAUSKAS.
 
Nuotraukos

Mindaugas


Adas


ElenaEimantė Petrauskaitė 2011-04-12 17:10:57