2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Kur svarbi ir viena sekundė

Deividas Arminas
 Pakalbinome jaunių grupėje pirmąją vietą iškovojusį septyniolikmetį zarasiškį Mantą DILÄ® – kuo jį žavi automobilių sportas, kaip jaučiasi, pasiekęs pergalę?  
Šiuo sportu nuo mažumės besidomintis Mantas aktyviau treniruotis pradėjo rengdamasis 2010 metų automobilių žiemos treko rungtynėms. Jose taip pat iškovojo prizinę vietą, bet jam to nepakako. „Laimėjęs 3iąją vietą šiek tiek nusivyliau, nes nuo antrosios vietos mane skyrė tik 1 sekundė. Tad užsidegiau noru siekti aukštesnių rezultatų, kurie kompensuotų tą vieną sekundę, tąkart praloštą varžovui, – šypsojosi Mantas. – Bandžiau „atsiimti savo“ rudens slalomo varžybose, bet ten lydėjo nesėkmė, nes technika nebuvo pritaikyta greitiems ir staigiems posÅ«kiams“.
Nekantriai, bet ir nerimaudamas Mantas laukė automobilių žiemos treko rungtynių. Sako, sužinojus dalyvių, važiuosiančių jo grupėje, sąrašÄ…, apėmęs dar didesnis nerimas – pagrindinis konkurentas ketino rungtyniauti dvigubai galingesne technika. Tačiau Mantas iškėlė sau maksimalius reikalavimus – žūtbÅ«t iškovoti aukšÄiausią poziciją. Ir savo pasiekė – iškovojo pirmąją vietą, o tai iš tiesų yra didelis jaunuolio pasiekimas.
Be šio sporto, Mantas dar domisi fotografija, kuri, beje, glaudžiai siejasi su automobilių sportu – fotografuoja varžybas ir labai džiaugiasi, galėdamas suderinti šiuos du pomėgius. 
Apie save Mantas sako: ,,Esu automobilių maniakas. Keletas žmonių yra sakę, kad jais domiuosi tiesiog nesveikai“. O kaip į šio „automobilių maniako“ pomėgius reaguoja tėvai? Juk tai yra iš tiesų gana pavojinga sporto šaka. ,,O, tėvai... Tėvai palaiko, kadangi išmokau vairuoti maždaug 10ties metų, taigi turiu, galima sakyti, jau 7erių metų vairavimo praktiką. Kadangi šiais metais buvau sau „užsikėlęs“ maksimalius siekius ir dėl to tiesiog visas spirgėjau, tai kartas nuo karto tėvai sakydavo: „ŽiÅ«rėk, atsargiau – nepadaugink, neprisilakstyk“, – šypsosi vaikinas. 
Buvo ir zarasiškių sportininkų, nepabÅ«gusių dalyvauti naujoje žiemos treko rungtyje – šuoliuose nuo tramplinų. Ir ne tik dalyvauti – aštuoniolikmetis zarasiškis Deividas ARMINAS, oru nuskriejęs net 21 metrą, tapo šios rungties nugalėtoju.
Deividas, Zarasų automobilių sporto klubo „Akseleratorius“ narys, taip pat yra aktyvus sportininkas.
„Kaip ir visus berniukus, automobiliai mane domino jau nuo mažumės, bet aktyviau domėtis pradėjau tik 13kos metų, – pasakojo Deividas. – Tikriausiai todėl, kad tuomet nusipirkau pirmąjį savo automobilį, o iki tol daugiau laiko skirdavau frisbiui“. 
Ä®sigijęs pirmąjį automobilį Deividas netrukus pradėjo dalyvauti įvairiose varžybose, daugiausia vykstančiose Zarasuose, bet taip pat yra dalyvavęs ir Rokiškyje, kur užėmė trečiąją vietą. Dažniausiai jam pavykdavo iškovoti antrąsias bei trečiąsias vietas, bet šÄ¯ kartą pasisekė labiau nei visados – tapo nugalėtoju. Paklaustas, ar „nepabijojo pakenkti“ savo automobiliui „šuoliuodamas“, vaikinas atsakė: ,,Ne, automobiliai juk pataisomi...“
Džiugu, jog tarp daugumos varžybų dalyvių iškovoti įvairias prizines vietas savo grupėse tąkart pavyko ir kitiems Zarasų sportininkams, automobilių sporto klubo „Akseleratorius“ nariams Ričardui Matusevičiui, Virgilijui Daudžvardžiui, Deividui ir Domantui Jastrebovams. Linkime jiems ir ateityje sėkmingai dalyvauti varžybose, o jų automobiliams – daugiau „arklio galios“...
Kalbino ir parengė Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ
Nuotraukos

Deividas Arminas


Mantas DilysEimantė Petrauskaitė 2011-03-21 18:33:22
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?