2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS MANTAS: „Man patinka kruopštus darbas...“

Asmeninėje Manto nuotraukoje – Mantas su savo mokytoju R. Pupeikiu.
 - Mums smalsu, kada ir kodėl pradėjai domėtis medžio darbais, kuo jie tave žavi?
- Medžio darbais užsiimu jau apie penkerius metus. Pradėjau, kaip įprastai, nuo smulkmenų: spintelės kojos remonto, medinės dÅ«delės ir panašiai. Ėmus mokytis Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje technologijų mokytojas Raimundas Pupeikis, kuris taip pat yra ir mÅ«sų klasės auklėtojas, pastebėjo, kad mėgstu dirbti su medžiu, paskatino mane labiau tuo užsiimti, padėjo man tobulėti ir pasiekti gerų rezultatų.
Man patinka kruopštus ir ilgas darbas, kurio rezultatai mane patį nustebintų, todėl ir užsiėmiau automobilių medinių modelių gamyba. Savo pirmąjį modelį sugalvojau padaryti prieš 2011-ųjų technologijų olimpiadą. Tuomet mano DODGE CHALLENGER buvo nedidelis, maždaug keturiasdešimt centimetrų. Modelis buvo labai kruopšÄiai sumeistruotas – juk tai buvo pirmasis mano darbas.
- Kaip buvai įvertintas?
- Su šiuo pirmuoju  modeliu technologijų olimpiadoje rajone užėmiau prizinę antrąją vietą.
- Ar tai paskatino siekti daugiau?
- Taip. Šiais metais toje pačioje olimpiadoje, padrąsintas mokytojo, nusprendžiau padaryti kai ką masyvesnio. Pasidomėjęs Antrojo pasaulinio karo technologijomis, nusprendžiau padaryti 1943 metų GAZ-MM automodelį, kurio ilgis bÅ«tų 70 centimetrų. Stengiausi labai tiksliai laikytis mastelio pagal tikrąjį modelį, atkurti kiekvieną detalę kuo tikroviškiau. Gaminant automodelį sunkiausia yra pati pradžia, kada žiÅ«ri į nenušlifuotą lentą ir mėgini įsivaizduoti automobilio sparną. Kai jau pradeda ryškėti kitos detalės, kyla noras dirbti kuo ilgiau, kuo kruopšÄiau, kad pasiektum norimų rezultatų. Prie šio automobilio dirbau apie šešiasdešimt valandų ir tikrai buvau puikiai įvertintas – Zarasų rajoninėje technologijų olimpiadoje užėmiau pirmąją vietą ir iškart patekau į Lietuvos technologijų olimpiadą Panevėžyje.
- Kaip sekėsi respublikinėje olimpiadoje?
- Gerai. Nors prizinės vietos ir  neužėmiau, pasisėmiau daug naujų minčių ir dabar pradėjau gaminti automodelį VAZ 2103 technologijų egzaminui. Taip pat labai patiko leisti laiką tarp bendraminčių. 
- Ar rengiesi sieti savo ateitį su medžio darbais, ar tai liks tik tavo hobiu?
- Savo ateitį planuoju susieti su autoelektrika, nes tuo domiuosi, bet manau, kad medžio darbai liks mano mėgstamu užsiėmimu ir ateityje.
 Taip pat naudodamasis proga noriu padėkoti savo auklėtojui Raimundui Pupeikui už tai, kad pažadino manyje meilę medžiui, susidomėjimą medžio darbais, kurių rezultatą dabar galiu parodyti ir jums.
- AčiÅ«, Mantai, už pokalbį. Žinau, kad po kelių dienų švęsi savo gimtadienį. Taigi visos „Tu – ne vienas“ redakcijos vardu sveikinu su artėjančiu gimtadieniu ir linkiu sėkmės tolimesniuose darbuose.
Kalbino Egidijus PETRAUSKAS
Nuotraukos

Asmeninėje Manto nuotraukoje – Mantas su savo mokytoju R. Pupeikiu.Eimantė Petrauskaitė 2012-05-06 16:17:36
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?