2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Riedlenčių sportas – ištvermingiausiems

 Riedlenčių sporto mėgėjų nemažai ir mÅ«sų mieste, o štai septyniolikmečiai Ernestas ZINKEVIČIUS ir Lukas SAGADINAS į „skeitinimą“ įnikę jau antrus metus. 
Pirmasis į šÄ¯ sportą įsitraukė Ernestas – jį sužavėjo www.youtube.com pamatyti puikiai visame pasaulyje žinomų amerikiečių riedlentininkų Dylan Rieder ir Austyn Gillette bei lietuvio Luko Garbačiausko įkelti profesionalÅ«s videofilmukai. Ir vaikinas „užsikabino“, užsidegė noru ir pats mokytis važinėti riedlente, ir į tai įtraukė savo draugą Luką, kuris prisipažįsta iš pradžių norėjęs užsiimti kitu sportu – „bleidinimu“ (riedučių sportas). Kaip paprastai, sunkiausia buvo pati pradžia. Tiek vienas, tiek kitas vaikinas prisipažįsta, jog teko iškęsti ir nedidelių traumų, ir baimės susižaloti rimtai. „Sunkiausia išmokti viską iki galo taip, jog neturėtum sau priekaištų, ir nors jau važinėju antrus metus, bet vis dar jaučiu, jog man trÅ«ksta praktikos, negaliu pasigirti, jog jau tapau nepriekaištingu riedlentininku“, – sako Ernestas.  Paklaustas apie triukus, Lukas atsako, jog jau moka pagrindinius šio sporto triukus, bet siekia ir stengiasi išmokti kuo daugiau bei profesionaliau juos atlikti. Ernestas juokauja, jog triukai yra „kietas riešutėlis“ ir ne visada pavyksta juos atlikti: vieną dieną, žiÅ«rėk, viskas pavyksta puikiai, o kitą dieną nesiseka atlikti nė lengviausių. Tai išties daug kantrybės reikalaujantis sportas, gali prireikti daug metų norint išmokti pagrindų, bet tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios bei noro, na, žinoma, ir fizinių duomenų, nes norint gerai „skeitinti“ reikia palaikyti gerą kÅ«no formą. 
Kadangi riedlenčių sportas yra gatvės sportas, dėmesys yra neišvengiamas. Paklausti apie praeivių reakcijas vaikinai vienbalsiai sako, jog susilaukia tiek neigiamų, tiek teigiamų nuomonių. Vieni paburba, jog vaikinukams vertėtų susirasti kitą vietą, nes keliamas per didelis triukšmas, be to, bÅ«tinai reikia dėvėti apsaugas, nes jaunuoliai nesupranta, koks pavojingas yra šis sportas. Bet pasitaiko ir tokių, kurie prieina bei paklausia, kaip sekasi, pagiria. Gana dažnai vaikinai susilaukia ir nedidelio bÅ«rio žiÅ«rovų, kurie stebi, kaip jiems pavyksta (arba nepavyksta) atlikti vieną ar kitą triuką. Pasak vaikinų, tėvai į šÄ¯ sportą žiÅ«ri teigiamai, palaiko ir džiaugiasi įdomiu jų atžalų laisvalaikio praleidimu. Vaikinai tikina, jog mokslams ir kitiems užsiėmimas šis pomėgis netrukdo. Be riedlenčių sporto, Ernestas groja bosine gitara grupėje „Išrinktasai“ bei irkluoja baidarę, o Lukas, baigęs Zarasų meno mokyklos Dailės skyrių, mokosi Visagino Česlovo Sasnausko meno mokyklos teatro klasėje.
Vaikinų nuomone, Zarasuose riedlenčių sportu užsiimti yra labai menkos galimybės, esama rampa gerokai per maža, o svajones apie skeitparką mieste laiko utopija... 
Paklausti, kokias savybes išsiugdyti jiems padėjęs riedlenčių sportas, tiek Lukas, tiek Ernestas visų pirma įvardija valią bei kantrybę, taip pat, sako, pagerėjusi jų koordinacija, pusiausvyra, sumažėjęs baimės jausmas. Vaikinai sako, kad norintiesiems užsiimti šiuo sportu pradžiai pakanka ir paprastos riedlentės, kurią galima nusipirkti už nedidelę kainą parduotuvėje, taip pat reikėtų turėti atskirus batus, nes „skeitinant“ jie greitai susidėvi. Na, o pasiryžusiems siekti daugiau riedlentes geriausia pirkti specializuotose parduotuvėse. Lietuvoje tokių nedaug, nes šis sportas nėra labai populiarus, bet galima rasti keletą gerų parduotuvių, kuriose yra kokybiškų riedlenčių ir kitų reikmenų, internete arba didmiesčiuose.
Vaikinų svajonės? Bent vieną dieną pasivažinėti su tikrais riedlenčių sporto profesionalais, pasimokyti iš jų meistriškumo ir kada nors patiems tapti šio sporto asais.
Linkime jiems didžiausios sėkmės, kantrybės, užsispyrimo, žinoma, ir mažai traumų, o svarbiausia – svajonių išsipildymo! 
Vaikinus kalbino ir straipsnį rengė Arianda GRIŠÄŒENKO.
Lukas ir jo šuolis.
Riedlenčių sporto entuziastas Ernestas.
Nuotraukos iš asmeninių vaikinų albumų.
 
 
Nuotraukos


Arianda Griščenko 2013-10-07 17:20:40
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?