2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Šaltis kaustė rankas, o azartas kaitino kraują.

Jauniausias Sartų žirgų lenktynių dalyvis Paulius Zakšauskas su savo žirgu Woodhills Elect.
 - Sveikas Pauliau. Mums įdomu, kaip, kada ir kodėl pradėjai domėtis žirginiu sportu, dalyvauti žirgų lenktynėse. Ar tai paskata Tavo senelio? (Pauliaus senelis Jonas Zakšauskas – žirginio sporto entuziastas, garsus vadeliotojas, žirgų lenktynėse ne kartą skynęs pergalės laurus. – Aut. past.) 
- Labas. Tikrai, čia didelė senelio įtaka. Dar vaikystėje matydamas, kaip senelis rÅ«pinasi žirgais, kaip juos treniruoja, dalyvauja varžybose, visada troškau išbandyti save žirgų lenktynėse. Stebėdavau senelio veiksmus, mokiausi iš jo, o sulaukęs dvylikos metų pagaliau pats pradėjau mokytis vadelioti.
- Ar buvo sunku išmokti suvaldyti žirgą? Manau, tarp mÅ«sų yra daug šio sporto mėgėjų, papasakok kokių nors profesionalių gudrybių.
- Iš pradžių pasitaikydavo sunkumų, kliūčių. Labai svarbu jausti žirgą, elgtis su juo švelniai, leisti suprasti jam, jog jis gali pasitikėti tavimi. Be to, visada galiu pasiklausti senelio patarimo, jaučiu didelį jo (ir visos šeimos) palaikymą. Be senelio nebūčiau  daug  pasiekęs.
- Kiekvienas lenktyninis žirgas turi vardą, kuris kažką simbolizuoja. Ką gi reiškia tavojo vardas?
- Savąjį Woodhills Elect parsivežiau iš Suomijos, kur jam jau buvo duotas vardas, tad galiu pasakyti, jog lietuviškai tai skambėtų „girių išrinktasis“.
- Kiek laiko skiri treniruotėms? 
- Kadangi esu dar mokinys ir lankau mokyklą, treniruotis dažniausiai tenka savaitgaliais, o šiaip pasitaikius laisvai minutei, turėdamas noro ir jėgų, visada skubu pralėkti keletą kilometrų.
- Ar daug rengeisi Sartų žirgų lenktynėms?
- Daug ir ilgai, galima sakyti, – visą šÄ¯ laiką nuo pirmojo mano bandymo vadelioti. Intensyviausios treniruotės vyko paskutinį pusmetį. Apskritai esu azartiškas žmogus, mėgstu varžytis. Taip pat buvo labai įdomu dalyvauti tokio pobÅ«džio lenktynėse ir, aišku, užimti kuo aukštesnę vietą...
- Ar jautei jaudulį per pirmąjį važiavimą? O galbÅ«t begalinį azartą? Ar tikėjaisi užimti ganėtinai aukštą vietą dalyvaudamas lenktynėse pirmą kartą? 
- Kaip ir dažnas iš mÅ«sų, esantis didelėje auditorijoje, darantis kažką prieš didelę minią žmonių, – jaudinausi. Šaltis kaustė rankas, o azartas kaitino kraują. Žinoma, tikėjausi pasirodyti labai gerai. Beje, kiekvienas lenktynininkas tikisi, juk lenktyniaujama dėl pirmos vietos! Bet džiaugiuosi ir savo ketvirtąja vieta, ji mane verčia siekti kitos, aukštesnės, skatina nenuleisti rankų. Su nekantrumu laukiu lenktynių Latvijoje, kitų varžybų, ir, aišku, vėl Sartų. Manau, šis mano užsiėmimas yra savotiška tradicija mÅ«sų šeimoje. Tęsiu senelio pradėtą veiklą, taip pat ugdau savo kantrybę bei valią. Tikrai nesirengiu mesti vadeliojimo, sieksiu naujų rezultatų, pergalių bei pripažinimo. 
- Dėkojame Tau, Pauliau, už interviu. Linkime nenuleisti rankų, daug treniruotis ir garsinti mÅ«sų kraštą pergalėmis. Sėkmės!
Kalbino Arianda GRIŠÄŒENKO
Nuotraukos

Jauniausias Sartų žirgų lenktynių dalyvis Paulius Zakšauskas su savo žirgu Woodhills Elect.


Pirmasis ir toks svarus apdovanojimas. Nuotraukos iš asmeninio Pauliaus albumo.Eimantė Petrauskaitė 2012-03-11 12:11:11
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?