2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

TELESKOPAS Tas, kuriam rūpi gamta

 Pirkdami muilą renkamės jį pagal spalvą, kvapą, bÅ«seną. Tik ne visada tai, kas gražiai atrodo, yra gerai mÅ«sų sveikatai. Kita priežastis, kodėl Dalius pradėjo gaminti muilus, yra ta, jog jam atsibodo visos reklamos, kuriose gamintojai bando išgarsinti savo produktus. „Nusipirkęs muilą iš parduotuvės net nesuprasi, kas parašyta etiketėje, kokia jo sudėtis, juose tikrai nėra nieko natÅ«ralaus“, – tikina Dalius.
Daliaus pagaminti muilai yra švelnÅ«s, gerai putoja. Jis juos naudoja ne tik pats – duoda išmėginti savo draugams, klausia jų nuomonės. Kol kas jo muilais, sako, nesiskundė dar nė vienas. „Kiekvieną muilą darau kruopšÄiai, tai reikalauja daug pastangų. Visų pirma reikia sukurti receptą, viską apskaičiuoti labai tiksliai, kadangi kiekvienas gramas yra labai svarbus“, – pasakoja vaikinas.
Nors muilo gaminimas jam visų pirma yra hobis, Dalius savo gaminius kartais parduoda, turi pastovių klientų. Pačiam dviejų kilogramų muilo juk nereikia, o gamina jį ne taip jau ir retai – per pusmetį 4–5 skirtingas muilų partijas. 
Paklaustas, ko reikia muilų gamybai, Dalius atsako: „Visų pirma – labai didelio noro. Nes reikia domėtis ingredientais, taip pat laiko ir kantrybės kuriant receptą. Žinoma, reikalinga ir nemaža investicija, kadangi reikia nusipirkti pagrindines priemones: svarstykles, indus, maišytuvą, termometrą, apsauginius priedus. Na, o vėliau jau reikia susikurti receptą (pradžioje patį paprasčiausią) ir nusipirkti ingredientus“.
Dalius nežino, ar ateitį sies su muilais ir ekologiškomis prekėmis. „Kadangi dienos bėga labai greitai, laiko lieka vis mažiau, tai nieko nespėju. Jei atsiras žmonių, kurie tikrai norės natÅ«ralių produktų, gal ir susiesiu su savo darbu“, – svarsto abiturientas. Dabar jis mokosi ir įtemptai rengiasi egzaminams. Vaikinas turi daug hobių, tarp kurių yra ir augalininkystė. Kuris jų nusvers ateityje? 
Ar dažnas iš mÅ«sų gali pasigirti prisidedantis prie ekologijos puoselėjimo? Rankų plovimas su muilu yra pats efektyviausias ir paprasčiausias bÅ«das išvengti įvairių infekcijų, kurios kasmet atima gyvybę milijonams. Tad plaukime rankas ekologiškai!
Kalbino Anastasija KISELIOVA.
Nuotraukose – D. Voroneckas ir jo gaminiai.
 
Nuotraukos

Arianda Griščenko 2012-10-15 16:10:54
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?