2020 m. spalio 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Trumpai apie esminius momentus pagal LR Energetikos Ministro 2019-01-17 įsakymą Nr. 1-12

Lietuvos Respublikos Energetikos Ministras  2019 m sausio  mėnesyje   patvirtino priemonės ,,Katilų keitimas namų ūkiuose‘‘  projektų  finansavimo sąlygų  aprašą.
 
Džiugu, kad ši priemonė galios  fiziniams asmenims nuosavybės teise valdantiems gyvenamosios paskirties (vieno arba dviejų butų) pastatus arba  sodų paskirties pastatus (sodo namą) , kurio statyba teisės aktų nustatyta  tvarka yra užbaigta ir pastatas yra įregistruotas VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ne mažiau kaip 5 metus nuo kvietimo teikti Registracijos formos dienos.
 
Yra numatyta galimybė keisti katilus ir tais atvejais , kai  dalyje nuosavybės teise valdomo  pastato įregistruota ūkinė veikla (Verslo, komercinės ar panašios veiklos)
 
Supaprastintas  reikalavimas numatytiems keisti katilams. Dabar fiziniai asmenys neefektyviai   biomasę  naudojančius  individualius  katilus gali keisti  į naujus biokuro katilus, atitinkančius 5 klasei pagal efektyvumą ir išmetamų teršalų reikalavimus, arba į kitas efektyvias technologijas, naudojančias atsinaujinančių išteklių energiją.  (Pagal  taršą atskiroms respublikos teritorijoms yra tam tikrų sąlygų. Žiūrėti taršos ,,debesų‘‘ žemėlapius)
Fizinio asmens projekto  finansuojamoji dalis sudaro  50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.
 
Energetikos ministerija  kviečia projektinį pasiūlymą pagal priemonę teikti iki  2019 -02- 25 
 
Atkreipiu dėmesį į tai, kad 2019 metais  finansavimas neskiriamas baigtiems projektams, t. y. įranga  gali būti įsigyta nuo einamųjų  metų, kai paskelbiamas kvietimas teikti Registracijos formas, sausio 1 dienos, tačiau iki Registracijos formos pateikimo dienos negali būti sumontuota .
 
Taigi - 2019  metai nenumaldomai lekia lyg Sartų žirgai.  Jau čia pat ir vasario  25 diena.  Prieš teikdami registracijos formas gyventojai turi gerokai plačiau žinoti ir suprasti ko siekia, kokius įrengimus planuoja montuoti, kokius dokumentus pateikti, kokios sąlygos, kiek gali kainuoti katilų keitimas ir panašūs klausimai.
 
Šiuo metu mes pasirengę atvykti į bendruomenes ir paprasčiau paaiškinti veiksmų seką dėl katilų keitimo , namų modernizavimo ir stogų keitimo klausimais.  Jeigu yra konkretūs  gyventojai, kurie planuoja vykdyti mano paminėtus darbus, prašau apie tai informuoti. Vykdami į susitikimą su gyventojais pakviestume ir tų sričių specialistus, kurie objektuose atliktų matavimus įrangos galingumui nustatyti.
 
Pagarbiai, 
UAB,,Jonviltė‘‘ vadovas 
Gintautas  Strelčiūnas 
8 610 00706
gintautas.stogas@gmail.com
 

2019-02-01 18:36:56
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?