2020 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Turmantas šventė gražiai, turiningai ir linksmai

Gausiai turmantiškiai, jų svečiai susirinko  į miestelio šventę. Šventė jubiliejinė.  Šiemet Turmantas švenčia 230-ąsias metines. Tą vakarą netrūko mylimų ir laukiamų svečių, puikios muzikos ir skambių dainų, nuoširdžių šypsenų ir atvirų pašnekesių, dovanų ir širdingų palinkėjimų.
 
Šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Sveikindamas šventės dalyvius, meras dėkojo turmantiškiams už tokios gražios šventės surengimą, ypač padėkos žodžių nusipelnė meno saviveiklos entuziastai. Turmantas, sakė meras, išgyvena didelį kultūrinį pakilimą. Turmantiškių dainos, šokiai džiugina ne tik rajono gyventojus, bet ir Lietuvos žmonės. Taip meno saviveiklos entuziastai garsina Zarasų kraštą.  Meras visiems dėkojo už laiką, skiriamą dainai, šokiui, muzikai. „Džiugu, kad turmantiškiai yra darni ir didelė šeima ir džiaugsme, ir bėdoje, ir dirbant įvairiausius darbus. Patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai kiekvienam turmantiškiui“, - kalbėjo meras.
 
Šventės dalyvius sveikino ir šios seniūnijos seniūnas Stanislovas Stankevičius, rajono Savivaldybės tarybos narys Ignas Zavadskas, Zarasų lenkų sąjungos pirmininkė Teresa Narkevičienė.    
 
Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė pasveikino Turmanto bibliotekos darbuotojas. Šiais metais Turmanto biblioteka minėjo jau 70-ties metų jubiliejų.
 
Visus susirinkusius pasveikino ir Dievo palaimos  palinkėjo Turmanto kunigas-vikaras Miroslavas Anuškevič.
 
Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti labiausiai nusipelnę Turmanto miestelio gyventojai. 
 
Šventės dalyviams koncertavo Turmanto meno kolektyvai ir saviveiklininkai. Žiūrovai negailėjo aplodismentų Zarasų kultūros centro pagyvenusių tautinių šokių kolektyvui ,,Ąžuolinis", Turmanto jaunimo porinių šokių kolektyvui „Vivo“, moterų vokaliniam ansambliui „Sidabro gija“, dainos ansamblio ,,Zabava" iš Trakų kultūros rūmų meno saviveiklos entuziastams. Gražiai pasirodė Turmanto kultūros centro vokalistės  Vera Pupel, Nadežda Ivanova,  Anos  ir Inesos Lotočkų duetas.
 
Turmanto kapela „Viatur“ šiais metais šventė trejų metų jubiliejų, jie turmantiškiams padovanojo labai gerą nuotaiką. Šventės svečias visus užburė Peterburgo armonikos garsais, kurios liaudyje vadinamos „peterburgskomis", šių armonikų jau nebegamina, o jomis groja vos kelios dešimtys mūsų šalies „armonikierių". Svečias jau nebe pirmą sykį Turmanto šventę papuošė nuostabios muzikos garsai.
 
Turmanto miestelio 230 metu šventėje galima buvo pajodinėti arkliu ir poniu, šalimais galima buvo pasilinksminti atrakcionuose, Turmanto bibliotekoje veikė akvarelės darbų paroda Gimtojo krašto peizažai (autorė Regina Steponavičiūtė-Skomskienė) . Šventėje galima buvo pasigrožėti ir pasivaišinti šeimininkių konkursui pagamintais patiekalais, geriausią šeimininkę rinko ir apdovanojo kompetentinga komisija.
 
Šventės dalyvius nudžiugino ir vakaro svečio – pop muzikos žvaigždės, dainininko ir dainų kūrėjo Pauliaus Stalionio koncertas.
 
Rėmėjų dėka buvo padovanota miesteliui nuostabi šventė. Šventės rengėjai taria nuoširdų ačiū  šio renginio  rėmėjams: Zarasų kultūros centrui, Zarasų savivaldybei, Turmanto seniūnijai, Zarasų automobilių sporto klubo „Akseleratorius" direktoriui Arvydui Petkevičiui. Padėkos žodžių nusipelnė ir visi šventės organizatoriais, šeimininkėms, visi turmantiškiai, svečiai, kurie savo gražiu darbu ar patarimu padėjo sukurti nuostabią šventę .
 
Petras Ivanovas
 
Nuotraukose: šventės Turmante akimirkos.
Autoriaus nuotraukos 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2019-08-20 15:20:01