2019 m. gruodžio 10 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Turmanto seniūnijoje smilko durpinga miško paklotė

Penktadienį Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės pareigūnai, važiuodami keliu Visaginas – Turmantas, netoli Stačiūnų kaimo pajuto degėsių kvapą. Kadangi aplink dūmų nesimatė, jie pasuko į keliuką per pievą. Truputį juo pavažiavę, pastebėjo smilkstančią durpingą miško paklotę. Pasieniečiai nedelsiant iškvietė ugniagesius.

 

Smilkstančią durpingą miško paklotę gesinti atskubėjo Visagino ir Zarasų priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai, Ignalinos ir Zarasų priešgaisrinių apsaugos tarnybų trys ugniagesių komandos, taip pat dvi ugniagesių komandos iš VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio, iš viso 7 autocisternos. Darbams vadovavo Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnas.

 

Kadangi smilkstančios durpės buvo laiku pastebėtos ir laiku iškviesti ugniagesiai, atviro gaisro pavyko išvengti. Vakarop jau buvo vykdomi baigiamieji darbai.

 

Šioje vietoje šeštadienį budėjo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio darbuotojai, buvo viena autocisterna. Sekmadienį ir pirmadienį darbuotojai stebi šią vietovę, gaisro požymių nėra.

 

Zarasų rajono savivaldybės administracija dar kartą primena labai atsargiai ir atsakingai naudoti atvirą ugnį gamtoje. Bet kokia neatsargiai numesta nuorūka, be priežiūros palikta besikūrenanti kepsninė, deginamos šiukšlės ar paliktas neužgesintas laužas gali sukelti didžiulius miškų, durpingų pievų ar durpynų gaisrus. Neleiskime jiems kilti, su ugnimi elkimės atsargiai, būkime atsakingi ir sąmoningi.
 

 

Rajono Savivaldybės informacija
 

Nuotraukos
Petras Ivanovas 2019-07-15 11:26:53
MERAS
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?