2024 m. vasario 26 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Turtingi savo dvasia

Pačią pirmąją pažinties minutę mažosios Jorės atneštas piešinukas su jame nupieštais mylimiausiais žmonėmis, smalsÅ«s šunelių žvilgsniai, žaliaakio katino murkimas fotelyje - tokioje mieloje aplinkoje pasitiko šeimininkai Eugenijus ir Jolita Marcinkevičiai, draugiškai sutikę atverti namų duris ir pasidalinti savo bÅ«ties ir buities akimirkomis. Kuo ir kaip gyvena pelniusi nominaciją „Už širdies stiprybę ir dvasios turtus, atiduodamus savo vaikams“, kuri bus paskelbta artėjančioje Dusetų kraštiečių šventėje, ši penkis vaikus auginanti daugiavaikė šeima, kas liÅ«dina ar džiugina, kokių svajonių turi?
 
Pasakojimą abu sutuoktiniai pradėjo nuo savų giminės šaknų - Jolita kilusi iš Veliuonos, augo su seserimi, o dusetiškis Eugenijus keturių vaikų šeimoje. Susipažino Kaune, susituokė, pasitarę nusprendė grįžti į vyro tėviškę, kad nereikėtų didmiestyje glaustis ankštame bendrabučio kambarėlyje. Tad nusipirkę 3 kambarių butą įsikÅ«rė Užtiltoje. Vienas po kito atėjo į šÄ¯ pasaulį vaikučiai, atnešÄ™ šeimai nemažai rÅ«pestėlių, bet dar daugiau džiaugsmo padovanoję. Butas, tik įsikėlus buvęs net per didelis, dabar ankštokas, tačiau gyvenant santarvėje, sutilpti įmanoma, tuo labiau, kad vaikai auga greitai - atėjus laikui visi išskris. Štai vyriausiasis 23 metų Karolis jau savarankiškas, pats užsidirba duonai. Tiesa, kol nesukÅ«rė savo šeimos, kiekvieną savaitgalį grįžta namo. Kitos atžalos jaunesnės – trylikametis Matas, dvylikos Titas, Urtei – dešimt, pagrandukei Jorei – treji. Pastaroji dar glaudžiasi po mamos sparnu, bet augdama tokiame vaikų bÅ«ryje, žavi savo drąsa ir pasitikėjimu. Vyresnėliai be tiesioginių pareigų mokytis, padėti namų ruošoje turi ir daug užklasinės veiklos. Titas lanko Valerijaus Semionovo vedamas slidinėjimo treniruotes, dalyvauja varžybose ir jam šauniai sekasi. Urtė lanko Dusetų meno mokyklą, Matas jau baigė ją gerais pažymiais. Visi vaikai yra gabÅ«s ne tik dailei, bet ir kitiems mokslams. Tėvai didžiuojasi savo atžalomis, tačiau džiaugsmą pritemdo mintis, kad vargu ar po mokyklos baigimo galės išleisti mokytis toliau, nes studijų kainos – ne jų kišenei.
 
Paklausus, kaip vis tik ryžosi tokiai savotiškai gyvenimo avantiÅ«rai, Jolita ir Eugenijus vienbalsiai atsako, kad nuo pat bendro gyvenimo pradžios žinojo - tikrai bus daugiau nei vienas vaikas. Aišku, nemanė, kad ateis finansine prasme nelengvi laikai, tačiau darbštÅ«s ir sumanÅ«s žmonės neprapuola net ir tokiame mažame miestelyje. Eugenijus dirba statybose, kÅ«rena katilinę. Prabangos nėra, tačiau pragyvenimui pakanka. Jolita, kol augina mažąją, nedirba, bet rÅ«pinantis didele šeima veiklos užtenka ir namuose - mamos darbas gal nėra toks pastebimas, tačiau gyvybiškai svarbus. Ištaikiusi valandėlę sau, pasineria į mezgimą, rankdarbių iš karoliukų nėrimą. Preciziški, kruopštÅ«s šie darbeliai – kantrybės moteriai tikrai netrÅ«ksta. Gal tik pritrÅ«ksta optimizmo gaidelės, kalbant apie ateitį... O štai šeimos galva tvirtai žino: „Viskas bus tik gerai“.
 
Apie svajones... Jos labai žemiškos – kad visi bÅ«tų sveiki ir laimingi, galbÅ«t kada nors pavyks persikraustyti iš buto į nuosavą namą su erdviu kiemu. Tuo tarpu laisvalaikį leidžia ne tik smagiai, vasaros metu dažnai iškylaudami gamtoje, bet ir prasmingai - kiekvieną šeštadienį važiuoja į Uteną padėti draugei Nijolei Kulikauskienei, turinčiai šeimyninius vaikų namelius. Moteris viena augina vienuolika globotinių, tad vyriška pagalba Å«kyje nepaprastai praverčia. Ar begali bÅ«ti svaresnis pilietiškumo pavyzdys, kai ne tik artimiesiems tėvų širdyse nepritrÅ«ksta meilės ir atjautos, bet tuo dosniai dalijamasi su kitais žmonėmis, net gyvÅ«nais - juk tas žaliaakis katinėlis į namus atkeliavo iš gyvÅ«nų globos namų. Tad ir vaikų auklėjimas, paremtas gerais pavyzdžiais, draugiškumu ir abipuse pagarba, tampa ne sunkia pareiga, o tiesiog laimingu buvimu kartu. TurbÅ«t nėra abejonių, kad ir Eugenijaus bei Jolitos vaikai puikiai išmoks šias svarbias gyvenimo pamokas ir nesuklys atėjus lemtingiems savųjų gyvenimo klausimų sprendimams.
 
Informaciją parengė Vilija Visockienė 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2014-06-03 17:03:11
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?