2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Tvarumą skatinančios iniciatyvos subūrė Antalieptės bendruomenę kurti naują iš seno

Antrinis baldų dizainas Antalieptės gyventojus subÅ«rė prasmingam tikslui – savo rankomis prisidėti prie tvaraus vartojimo skatinimo, prikeliant senus baldus naujam gyvenimui. Atsakingą požiÅ«rį į aplinką, kÅ«rybiškumą ir bendruomeniškumą suderinęs VšÄ® „Žvaigždynai“ projektas dar kartą įrodė, kad ir mažuose miesteliuose gali gyvuoti prasmingos, inovatyvios, ilgalaikės iniciatyvos.
 
Pagal Europos solidarumo korpuso programą įgyvendintas projektas „Antrinis dizainas“ paragino atkreipti dėmesį į senus baldus ir antrinį nebereikalingų daiktų panaudojimą. Kaip pastebėjo projekto iniciatoriai, „dekoracijos, baldai ar kiti interjero elementai iš nebenaudojamų daiktų ir medžiagų išsiskiria savo sukauptomis istorijomis, todėl gali tapti nepakartojamais interjero akcentais, kuriančiais unikalumą ir jaukumą namuose. Siekėme tai praktiškai parodyti, suteikdami projekto dalyviams galimybes ir įrankius savo rankomis pagaminti daiktus, kurių niekas kitas neturės.”
 
Projekto metu Antalieptėje buvo įkurta „Atiduotuvė“, kur gyventojai galėjo atnešti nenaudojamus daiktus ir išsinešti jau atnaujintus dizaino elementus. Be to, metus laiko reguliariai vyko atviros dirbtuvės su vaikais, paaugliais bei kaimo bendruomene. Kai kurios iniciatyvos, tokios kaip Kalėdinės ar Velykinės dekoracijų dirbtuvės iš nebenaudojamų lentų, pareikalavo ypatingo išradingumo – čia pilnai atsiskleidė dalyvių unikalios idėjos siekiant pagaminti naują, patrauklų daiktą iš seno.
 
Prasmingos idėjos neliko nepastebėtos: dalinimosi ir daiktų perkÅ«rimo iniciatyvos pamažu plečiasi ir į kitus regiono miestus, pradedant Zarasais, kuriuose „Antrinio dizaino“ dirbtuvių formatas pasirodė itin patrauklus vietos gyventojams.
 
Projekto organizatoriams buvo itin svarbu viena ar kita forma į projekto veiklas įtraukti kuo platesnę Antalieptės bendruomenės dalį. „Vieni iš mÅ«sų gali kurti, kiti duoti žaliavų, o treti – naudoti galutinį produktą. Nepaisant to, dalinimosi kultÅ«ra pas mus dar nėra įsigalėjusi. Vis dar trÅ«ksta sąmoningumo tiek atrenkant, kuo dalintis, tiek priimant gautą daiktą.
 
Jau seniai dalinimasis nėra ir neturi bÅ«ti suvokiamas kaip labdara – veikiau tai yra sąmoningas pasikeitimas turimais daiktais, siekiant sumažinti išteklių suvartojimą. Todėl pasirinktais projekto formatais – dirbtuvėmis ir atiduotuve – stengėmės stiprinti žmogiškuosius ryšius bei sąmoningumą, kurdami erdvę, kur bendruomenės nariai galėtų be išankstinių nusistatymų dalintis savo kÅ«rybiškumu, savo dėmesiu ir savo daiktais“ – kalbėjo projekto sumanytojai.
 
VšÄ® „Žvaigždynai“ projektai su vaikais, jaunimu, šeimomis bei vietos bendruomene aktyviai prisideda prie socialinių paslaugų tinklo plėtros Zarasų rajone ir vietos gyventojų užimtumo skatinimo. „Žvaigždynai“ bendradarbiauja su šalia įsikÅ«rusia viešÄ…ja įstaiga „Inovatorių slėnis“, siekdami pagerinti socialinių paslaugų prieinamumą vietos gyventojams.
 
Projektas „Antrinis dizainas“ paremtas Europos Sąjungos Europos solidarumo korpuso (European Solidarity Corps) programą.
 
 
VšÄ® „Žvaigždynai“ informacija
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2024-04-03 08:18:08
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?