2021 m. kovo 5 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Utenos policijos bendruomenės pareigūnai įspėja gyventojus rūpintis turto saugumu siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimo atvejų besitęsiančio karantino metu!

2021-01-14 Utenos policijos bendruomenės pareigÅ«nai per „Zoom“ virtualių susitikimų platformą vedė nuotolines paskaitas gyventojams sukčiavimų ir vagysčių prevencijos tematika. Paskaitoje dalyvavo Utenos rajono neįgaliųjų draugijos atstovai, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ nariai, Pačkėnų vaikų dienos centro atstovai, aklųjų ir silpnaregių draugijos atstovai, VO „Gelbėkit vaikus“ Utenos vaikų dienos centro „Draugystė“ atstovai, Utenos rajono savivaldybės administracijos tarp institucinio bendradarbiavimo koordinatorė.


Bendruomenės pareigÅ«nės informavo gyventojus kaip saugiai naudotis pirkimo ir pardavimo paslaugomis internete, kaip netapti sukčiavimo auka elektroninėje erdvėje, pasakojo apie pavojus slypinčius “lengvo uždarbio internete“. Pristatyti garso įrašai, apie galimus sukčiavimų bÅ«dus telefonu, priminta, kad šie bÅ«tų budrÅ«s ir nepakliÅ«tų į sukčių pinkles. PareigÅ«nės patarė kaip išvengti įvairių sukčiavimo bÅ«dų ir apsaugoti savo turtą.


Atsižvelgiant į tai, kad Utenos rajone padaugėjo vagysčių atvejų iš automobilių, pareigÅ«nės priminė pasirÅ«pinti automobilių saugumu. Automobilį palikti tik gerai apšviestose automobilių aikštelėse, visada patikrinti ar automobilis užrakintas, niekada nepalikti automobilyje vertingų daiktų (piniginių, dokumentų, mobilaus ryšio telefonų, kompiuterinės įrangos, buities ir Å«kio darbams skirtų prietaisų ir kt.), kad tai netaptų vagysčių objektu. PareigÅ«nės dalijo patarimus kaip apsaugoti savo butą ar privatų namą ir jame esantį turtą, siekiant išvengti vagysčių atvejų, kokias taikyti bÅ«sto apsaugos priemones skirtas vagysčių prevencijai. PareigÅ«nės įspėjo gyventojus karantino metu bÅ«ti budriais prekybos centruose, vengti spÅ«sčių, siekiant išvengti kišenvagysčių atvejų. Pateikta vaizdo medžiaga apie galimus kišenvagysčių bÅ«dus ir kaip to išvengti, siekiant neprarasti vertingų daiktų.


Klausytojams išsiųsta įvairi prevencinio pobÅ«džio informacija skirta vagysčių ir sukčiavimų prevencijai, siekiant kuo daugiau suteikti informacijos gyventojams apie jų turto apsaugą.


Policija įspėja gyventojus, pasirÅ«pinkite savo turto saugumu besitęsiančio karantino metu, siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimų atvejų!

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2021-01-18 11:14:26