2022 m. sausio 29 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vaikams – daugiau laiko pasiskiepyti nuo COVID-19

Primename, kad Vyriausybės sprendimu iki kovo 1 d. atidedama sąlyga vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų amžiaus turėti Galimybių pasą, norint patekti į prekybos, paslaugų ir pramogų vietas. Šio sprendimo tikslas – suteikti daugiau laiko vaikams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos. Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į sparčiai plintančią koronaviruso Omikron atmainą, ragina tėvus neatidėlioti atžalų vakcinacijos ir kuo greičiau užtikrinti jiems apsaugą nuo šios klastingos ligos.

 

Ugdymo įstaigose ne visi vaikai testuojami profilaktiškai, o jų atliekamų savikontrolės testų kol kas negalima susieti su Galimybių pasui keliamais kriterijais, o imunizuotų vaikų yra pakankamai nedaug, tad Galimybių pasu kol kas gali naudotis nedidelė vaikų dalis.

 

Lietuvoje ir toliau sparčiai plintant koronaviruso Omikron atmainai, bÅ«tina užtikrina, kad COVID-19 tyrimai ir toliau bÅ«tų atliekami efektyviai. Pasaulio sveikatos organizacija atkreipia dėmesį, kad kai kuriose šalyse jau stebimas testų trÅ«kumas. Sprendimas dėl reikalavimo vaikams turėti Galimybių pasą taip pat leis sumažinti COVID-19 testavimo infrastruktÅ«ros apkrovas.

 

Primename, kad vakcinos – efektyviausias bÅ«das apsisaugoti nuo COVID-19 ligos. Bent viena vakcinos doze jau pasiskiepijo beveik 40 proc. 12–15 metų amžiaus vaikų.

 

5–11 metų amžiaus vaikai šiuo metu gali bÅ«ti skiepijami mažesnio tÅ«rio „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) vakcina (dviem dozėmis, 21 d. skirtumu). Vaikai nuo 12 metų amžiaus – „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“, skiepijama dviem dozėmis, 21 d. skirtumu) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“, skiepijama dviem dozėmis, 28 d. skirtumu) vakcinomis.

 

Skiepijimui nuo COVID-19 ligos savo vaikus registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rÅ«pintojai. Tai galima padaryti internetu www.koronastop.lt arba Karštąja linija 1808.

 

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rÅ«pintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

 

Paaugliai nuo 16 metų amžiaus sutikimą skiepytis gali pasirašyti patys, todėl skiepytis gali ateiti vieni. 12–15 m. amžiaus vaikai gali nuspręsti skiepytis patys, tačiau reikalingas tėvų ar globėjų sutikimas. Jie privalo kartu atvykti į vakcinacijos vietą (centrą), kas yra laikoma sutikimu skiepytis Visais atvejais sprendimus dėl skiepijimosi rekomenduojama aptarti su tėvais ar globėjais iš anksto.

 

 

SAM Spaudos tarnyba

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-01-14 16:56:41
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?