2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vaikų bendruomeniniai namai Užtiltėje

Nauji bendruomeniniai vaikų globos namai  Užtiltėje šventė įkurtuves. Rajone tokie namai pirmieji.
 
Ä® atidarymo iškilmes atvyko rajono vadovai, seniÅ«nijos atstovai, Antazavės vaikų namų vadovai ir darbuotojai, bÅ«simi  šių bendruomeninių namų gyventojai.
 
Džiugios įkurtuvių šventės pradžioje buvo prisiminta ir šių namų įkÅ«rimo istorija.  Prasidėjo ji dar  2015 metais. Tais metais kartu su ilgamečiais rėmėjais iš Norvegijos Antazavės vaikų globos namų  direktorius Kęstutis Ražanas  sumanė  naują bendruomeninių namų projektą.
 
Tada šalyje gimė idėja – pertvarkyti globą ir pamažu atsisakyti institucinės vaikų globos. Vaikų  globos namų ugdytiniai buvo keliami į daugiabučių namų butus. Antazavės vaikų globos namų vadovai  ugdytinių ateitį ir gyvenimą įsivaizdavo kitaip. Jie planavo įkurdinti vaikus atskirame name. Šioje erdvėje jie turėtų savo kiemą, galėtų juo rÅ«pintis, tvarkyti aplinką, auginti ir prižiÅ«rėti augintinius. 
 
Tokiai direktoriaus idėjai   pritarė Norvegijos Rotary klubas. Jis į šio sumanymo įgyvendinimą įtraukė ir Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubą. Jis ir tapo aktyviausiu šio  projekto įgyvendintoju. Klubo nariai rÅ«pinosi finansais, projektu, namo renovacijos darbais. Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas tokiu bÅ«du įsijungė į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuoto projekto „Už saugią Lietuvą“ įgyvendinimą. Prie šio gražaus, prasmingo ir didelio darbo prisidėjo Norvegijos labdaros fondas „Charity Antazavė“, Norvegijos Uranienborg, Vokietijos Hamburg-Deichtor Rotary klubai, Lietuvos apygardos Rotary fondas, UAB „Olifėja“, UAB  „Vasaknos“.
 
Ir štai atėjo įkurtuvių šventė. Iškilmėse daug gražių padėkos žodžių buvo pasakyta  šios idėjos iniciatoriams ir įgyvendintojams.
 
Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentė Jurgita Turulienė  dėkojo visiems, kurie įgyvendino šÄ¯ projektą. Namas pasikeitė neatpažįstamai. Pasikeitė  ir viduje, ir išorėje. Daug padėkos žodžių buvo tarta  projekto įgyvendintojams. Padėkota buvo ir projekto rėmėjai - Zarasų rajono savivaldybei.
 
Bendra Užtiltės bendruomeninių namų projekto vertė siekė 110 tÅ«kst. eurų, iš jų 70 tÅ«kst. eurų  skyrė Rotary ir jų partneriai.  Šiuose namuose netrukus  įsikurs viena šeimyna,  joje aštuoni vaikai.  
 
Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentė Jurgita Turulienė perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės  Dalios Grybauskaitės sveikinimą. „Mieli vaikai, linkiu, kad šiuose namuose bÅ«tumėte laimingi. Kad juose rastumėte geras sąlygas mokytis ir tapti savarankiškiems. Jauskitės  tikrais savo namų šeiminnkais, rÅ«pinkitės jais, prižiÅ«rėkite ir mylėkite. O svarbiausia aukite gerais žmonėmis, tegul išsipildo gražiausios JÅ«sų svajonės“, - rašoma Prezidentės sveikinime. Ä®kurtuvių švenčių metu visi linkėjo vaikams  gražaus ir jaukaus gyvenimo šiuose namuose, Rotary atstovai žadėjo ir ateityje rÅ«pintis, globoti šiuos namus ir jų gyventojus.    
 
Klubo  prezidentė Jurgita Turulienė rajono Savivaldybės merui įteikė simbolinį namų raktą rajono Savivaldybės merui Nikolajui Gusevui ir Antazavės vaikų globos namų direktoriui Kęstučiui Ražanui.
 
Už tokią gražią dovaną globos namų vaikams projekto sumanytojams ir įgyvendintojams dėkojo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis įteikė Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentei Jurgitai Turulienei  padėką. Ja apdovanotas klubas už šio projekto sėkmingą įgyvendinimą.  
 
Apygardos valdytojo Virginijaus Šniuko padėkos įteiktos projekto rėmėjams Norvegijos ir Vokietijos Rotary klubams, Charity Antazave ir UAB „Olifėjai“.
 
Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios  parapijos klebonas  kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas pasidžiaugė tokiais gražiais namais,  išreiškė viltį, kad juose vaikai nestokos ne tik visų materialinių vertybių, bet šie namai bus kupini meilės vaikams ir rÅ«pesčio jais. Linkėjo vaikams čia gyventi draugiškai, laimingai ir čia surasti prasmingą veiklą.  Kanauninkas išreiškė viltį,  kad  vaikams niekad netrÅ«ktų žmogiškų šiltų jausmų, paramos bei pagalbos vieni kitiems. Kanauninkas pašventino namus.       
 
Meras Nikolajus Gusevas kartu su Antazavės vaikų globos namų direktoriumi Kęstučiu Ražanu  ir šio projekto įgyvendintojais perkirpo atidarymo juostelę.   
 
Šventėje buvo  eksponuota nuotraukų paroda, vaizdžiai  pasakojanti namo istoriją ir kelią įkurtuvių link.                     
 
Aukštai į dangų kilo vaikų paleisti įvairiaspalviai balionai su svajonėmis. Lai viltys, linkėjimai, kad šie namai visada bus kupini meilės išsipildo. Lai  čia  visada  su vaikais gyvena gėris, laimė, džiaugsmas ir  motiniškas rÅ«pestis.

Petras Ivanovas
Autoriaus nuotraukose -  įkurtuvių švenčių akimirkos.

Zarasų rajono savivaldybė 2019-07-03 08:22:54
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?