2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vasario mėnesio mokėjimai už šildymą mažesni nei sausį

Gyventojus pasieksiančios vasario mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą buto šildymui bus vidutiniškai apie 12 proc. mažesnės nei 2023-ųjų sausį. Skirtinguose daugiabučiuose šis pokytis gali skirtis nuo vidurkio, nes kiekviename pastate sąskaitos dydį lemia šilumos suvartojimas. AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina visiems gyventojams buvo vienoda – 8,85 ct už kilovatvalandę.

 

Vasarį vidutinė lauko oro temperatÅ«ra Zarasuose siekė apie 1,8 laipsnio šalčio, sausį buvo šilčiau – 1,2 laipsnio šalčio. Lyginant su sausiu, vasario mėnuo nors buvo vėsesnis, tačiau trumpesnis, todėl daugiabučiuose namuose šilumos suvartojimas buvo vidutiniškai apie 7 proc. mažesnis nei praėjusį mėnesį. Ä®vertinus ir 4,9 proc. sumažėjusią šilumos kainą, vasario mėnesio mokėjimai už bÅ«sto šildymą bus vidutiniškai apie 12 proc. mažesni nei sausį.

 

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose, šių metų vasario mėnesį vidutiniškai išleis apie 81 eurą. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 918 kWh (18,36 kWh/1 kv. m) šilumos. Prieš mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 984 kWh (19,68 kWh/1 kv. m) šilumos, o vidutinės sąskaitos už šildymą sudarė apie 92 eurus.

 

50 kv. metrų ploto butų šildymui naujos statybos ar renovuotuose namuose daugiabučiuose šių metų vasarį vidutiniškai suvartota 519 kWh (10,37 kWh/1 kv. m). Čia mokėjimai už šilumą mažiausi – vidutiniškai apie 46 eurus. Sausio mėnesį 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai buvo suvartota apie 557 kWh (11,25 kWh/1 kv. m) šilumos, o mokėjimai vidutiniškai sudarė apie 53 eurus.

 

Pateikti skaičiai tik vidutiniai, tačiau faktinėms šildymo sąskaitoms įtaką turi ne tik šilumos kaina, bet ir klimatinės sąlygos bei energetinė pastato kokybė. Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti skirtinguose namuose gali skirtis iki kelių kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rÅ«sio bÅ«klės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą šÄ¯ Å«kį prižiÅ«rinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.
 
AB „Panevėžio energija“ primena, jog valstybė teikia paramas inžinerinei bei kompleksinei daugiabučio namo renovacijai (daugiau informacijos: www.apva.lt, modernizuok.apva.lt), todėl raginame gyventojus ir pastatų valdytojus rÅ«pintis šilumos suvartojimo mažinimu, planuoti taupymo priemones ir teikti paraiškas paramai gauti.
 
Valstybė šÄ¯ šildymo sezoną taip pat kompensuoja bÅ«sto šildymo išlaidas sunkiau besiverčiantiems ir net vidutines pajamas uždirbantiems šalies gyventojams. Sužinoti, ar priklauso kompensacija, reikia kreiptis į savivaldybę arba pasinaudoti www.spis.lt esančia skaičiuokle. Primename, kad siekiant gauti paskirtąją kompensaciją reikia laiku atsiskaityti už suvartotą šilumą arba, jei jau skolingas, sudaryti su šilumos tiekėju mokėjimų atidėjimo sutartį. Paskirtoji kompensacija taikoma už  laikotarpį nuo šildymo sezono pradžios.

 

 

Zarasų rajono savivaldybė 2023-03-15 09:33:00
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?