2020 m. rugpjūčio 12 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Vegetarai arba tiesiog... „žolėdžiai“

Viktorija PILIPAVIČIŪTĖ
Gabija PILIPAVIČIŪTĖ (15 metų) – vegetarė, nes mėsa jai nebeskani...
- Vegetare tapau prieš dvejus metus. Tokį mitybos būdą pasirinkau todėl, kad mėsa man pasidarė tiesiog nebeskani, joje daug bjaurių dalykų, be to, man labai gaila gyvūnų. Problemų dėl sveikatos kol kas neturiu, kas tris mėnesius darausi kraujo tyrimus, ir jie nėra prasti. Tėvai, išgirdę mano sprendimą nebevalgyti mėsos, iš pradžių prieštaravo, nervinosi, atkalbinėjo, bet vėliau apsiprato su ta mintimi. Man būti vegetare nėra sunku, tik dažniausiai maistą tenka ruoštis pačiai. Mano valgiaraštyje daug daržovių, vaisių, uogų, taip pat yra miltinių patiekalų, saldumynų ir pieno produktų. Vegetare stengsiuosi būti visą gyvenimą. Žmonių, valgančių mėsą, tarp kurių ir mano šeimos nariai,  nei smerkiu, nei stengiuo¬si „perauklėti“ – juk tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.
Kalbino Vilija BUČENKAIT
Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ (17 me¬tų) – vegetarė, nes propaguoja sveiką gyvenimo būdą...
- Vegetarė esu jau trejus metus. Na, aš ne iš tų vegetarų, kurie atsisako ne tik mėsos, bet ir žuvies ar pieno produktų – nevalgau tik mėsos. Tiesa, kartais TENKA valgyti ir mėsą (taip darau dažniausiai „dėl akių“, kad aplinkiniai nepradėtų klausinėti, erzinti savo komentarais, įtikinėti, jog tai nesveika, ir pan). Kai taip nutinka, renkuosi vištieną ir tos paknaibau nedaug. Laimei, tokie atvejai būna nedažni, nes draugai jau žino, kas ir kaip, ir nebesikabinėja.
Vegetare tapau norėdama gyventi sveiką gyvenimo būdą. Žinoma, sveikai maitintis galima ir neatsisakant mėsos, bet mano pasirinkimas buvo būtent toks, nes manau, kad valgyti mėsą nėra labai sveika.
Iš aplinkinių neretai sulaukiu nepalankaus požiūrio ir komentarų. Kaip, beje, ir iš tėvų, kurie įtikinėja, jog būtina valgyti viską, nes organizmui to reikia. Betgi mėsą galima pakeisti ir kitais produktais. Pagaliau, kiekvienas žmogus gali pasirinkti, kaip jam maitintis, ko atsisakyti, aš juk nieko nesakau tiems, kurie mėsą kerta kilogramais... Labiausiai erzina, kai kas nors pavadina mane žolėde.
Manau, kad taip maitinsiuos ir toliau, o galbūt kada nors tapsiu ir tikrąja vegetare.  


Alda SIRAUSKAITĖ (19 me¬tų) – vegetarė, protestuojanti prieš kruviną  mėsos pramonę…
- Viskas prasidėjo nuo to, kad pradėjau domėtis mėsos pramone, kas joje vyksta, kaip elgiamasi su gyvūnais, tad nusprendžiau atsisakyti mėsos, nes ši pramonė yra žiauri, nepaiso gyvūnų teisių, siekia pelno praliedama bejėgių padarų kraują. Aš to nepalaikau! Todėl atsisakiau mėsos. Be to, vegetariškas gyvenimo būdas yra ekologiškesnis. Vegetarė esu jau beveik metus.
Gaila, šeima manęs nepalaiko, nes išsigando, kad visa tai pasibaigs ligonine. Atsisakius mėsos reikia labiau rūpintis savimi. Atsirinkti tinkamą maistą, kuris pakeistų mėsą. Tuo reikia gerokai pasidomėti, nes organizmas gali greitai nusilpti. Man teko su tuo susidurti, todėl tenka  papildomai vartoti daug vitaminų.
Gaminant maistą namuose tenka rasti kompromisą - maistą gaminti keliais variantais: su mėsa ir be jos. Deja, mokyklos valgykla ne itin tinka tiems, kurie nevalgo mėsos, nes didžiąją dalį maisto sudaro karšti mėsos patiekalai, verdamos mėsiškos sriubos, todėl ten apsilankau ne itin dažnai.
Užrašė Dorina ŠUKYTĖ

Virginija KRYŽIOKAITĖ (20 metų) – vegetarė, nes tiesiog nemėgsta mėsos skonio...
- Kaip į Tavo atsisakymą nevalgyti mėsos reaguoja draugai, šeima?
- Draugai nieko nesako, šeimos nariai taip pat, tik tėtis kartais pazyzia, kad nevalgau mėsos, girdi, jos būtinai reikia, kitaip jėgų neturėsiu. Bet aš sveikata nesiskundžiu.
- Kaip nusprendei tapti vegetare? Žinau, jog Tavo abu tėvai veterinarai, ar čia nėra ko nors bendro su tavo apsisprendimu?
- Na, būdama maža  dažnai matydavau tas žalias mėsas (gyvulių skerdenas) – ir man tas vaizdas bei kvapelis taip nepatiko, kad nuo to laiko gyvulių bei kiaulių mėsos valgiau vis mažiau, mažiau ir dabar visai nebevalgau. Na, ir mūsų gyvūnėlių būna gaila, tai nevalgau ir dėl jų. Mėsa man nepatinka. Vegetarė (tiesa, ne pati ta tikroji, nes kartais valgau vištieną) esu jau 11 metų.
- O ką Tu valgai? Ar nebūna sunku namie, mokykloje?
- Labai mėgstu pieno produktus. Taip pat valgau žuvį, ypač mėgstu lašišą. Namuose, jei nebūna man tinkamo patiekalo, tiesiog pasigaminu jį pa¬ti, o mokykloje taip pat nevaikštau alkana, būna juk blynų, salotų, varškės patiekalų.
Kalbino Dorina ŠUKYTĖ
 
Nuotraukos

Viktorija PILIPAVIČIŪTĖ


Gedmintė Dimitrevičiūtė


Alda Sirauskaitė


Virginija KryžiokaitėEimantė Petrauskaitė 2010-10-01 18:13:23