2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vegetarai arba tiesiog... „žolėdžiai“

Viktorija PILIPAVIČIŪTĖ
Gabija PILIPAVIČIŪTĖ (15 metų) – vegetarė, nes mėsa jai nebeskani...
- Vegetare tapau prieš dvejus metus. Tokį mitybos bÅ«dą pasirinkau todėl, kad mėsa man pasidarė tiesiog nebeskani, joje daug bjaurių dalykų, be to, man labai gaila gyvÅ«nų. Problemų dėl sveikatos kol kas neturiu, kas tris mėnesius darausi kraujo tyrimus, ir jie nėra prasti. Tėvai, išgirdę mano sprendimą nebevalgyti mėsos, iš pradžių prieštaravo, nervinosi, atkalbinėjo, bet vėliau apsiprato su ta mintimi. Man bÅ«ti vegetare nėra sunku, tik dažniausiai maistą tenka ruoštis pačiai. Mano valgiaraštyje daug daržovių, vaisių, uogų, taip pat yra miltinių patiekalų, saldumynų ir pieno produktų. Vegetare stengsiuosi bÅ«ti visą gyvenimą. Žmonių, valgančių mėsą, tarp kurių ir mano šeimos nariai,  nei smerkiu, nei stengiuo¬si „perauklėti“ – juk tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.
Kalbino Vilija BUČENKAIT
Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ (17 me¬tų) – vegetarė, nes propaguoja sveiką gyvenimo bÅ«dą...
- Vegetarė esu jau trejus metus. Na, aš ne iš tų vegetarų, kurie atsisako ne tik mėsos, bet ir žuvies ar pieno produktų – nevalgau tik mėsos. Tiesa, kartais TENKA valgyti ir mėsą (taip darau dažniausiai „dėl akių“, kad aplinkiniai nepradėtų klausinėti, erzinti savo komentarais, įtikinėti, jog tai nesveika, ir pan). Kai taip nutinka, renkuosi vištieną ir tos paknaibau nedaug. Laimei, tokie atvejai bÅ«na nedažni, nes draugai jau žino, kas ir kaip, ir nebesikabinėja.
Vegetare tapau norėdama gyventi sveiką gyvenimo būdą. Žinoma, sveikai maitintis galima ir neatsisakant mėsos, bet mano pasirinkimas buvo būtent toks, nes manau, kad valgyti mėsą nėra labai sveika.
Iš aplinkinių neretai sulaukiu nepalankaus požiÅ«rio ir komentarų. Kaip, beje, ir iš tėvų, kurie įtikinėja, jog bÅ«tina valgyti viską, nes organizmui to reikia. Betgi mėsą galima pakeisti ir kitais produktais. Pagaliau, kiekvienas žmogus gali pasirinkti, kaip jam maitintis, ko atsisakyti, aš juk nieko nesakau tiems, kurie mėsą kerta kilogramais... Labiausiai erzina, kai kas nors pavadina mane žolėde.
Manau, kad taip maitinsiuos ir toliau, o galbÅ«t kada nors tapsiu ir tikrąja vegetare.  


Alda SIRAUSKAITĖ (19 me¬tų) – vegetarė, protestuojanti prieš kruviną  mėsos pramonę…
- Viskas prasidėjo nuo to, kad pradėjau domėtis mėsos pramone, kas joje vyksta, kaip elgiamasi su gyvÅ«nais, tad nusprendžiau atsisakyti mėsos, nes ši pramonė yra žiauri, nepaiso gyvÅ«nų teisių, siekia pelno praliedama bejėgių padarų kraują. Aš to nepalaikau! Todėl atsisakiau mėsos. Be to, vegetariškas gyvenimo bÅ«das yra ekologiškesnis. Vegetarė esu jau beveik metus.
Gaila, šeima manęs nepalaiko, nes išsigando, kad visa tai pasibaigs ligonine. Atsisakius mėsos reikia labiau rÅ«pintis savimi. Atsirinkti tinkamą maistą, kuris pakeistų mėsą. Tuo reikia gerokai pasidomėti, nes organizmas gali greitai nusilpti. Man teko su tuo susidurti, todėl tenka  papildomai vartoti daug vitaminų.
Gaminant maistą namuose tenka rasti kompromisą - maistą gaminti keliais variantais: su mėsa ir be jos. Deja, mokyklos valgykla ne itin tinka tiems, kurie nevalgo mėsos, nes didžiąją dalį maisto sudaro karšti mėsos patiekalai, verdamos mėsiškos sriubos, todėl ten apsilankau ne itin dažnai.
UžrašÄ— Dorina ŠUKYTĖ

Virginija KRYŽIOKAITĖ (20 metų) – vegetarė, nes tiesiog nemėgsta mėsos skonio...
- Kaip į Tavo atsisakymą nevalgyti mėsos reaguoja draugai, šeima?
- Draugai nieko nesako, šeimos nariai taip pat, tik tėtis kartais pazyzia, kad nevalgau mėsos, girdi, jos bÅ«tinai reikia, kitaip jėgų neturėsiu. Bet aš sveikata nesiskundžiu.
- Kaip nusprendei tapti vegetare? Žinau, jog Tavo abu tėvai veterinarai, ar čia nėra ko nors bendro su tavo apsisprendimu?
- Na, bÅ«dama maža  dažnai matydavau tas žalias mėsas (gyvulių skerdenas) – ir man tas vaizdas bei kvapelis taip nepatiko, kad nuo to laiko gyvulių bei kiaulių mėsos valgiau vis mažiau, mažiau ir dabar visai nebevalgau. Na, ir mÅ«sų gyvÅ«nėlių bÅ«na gaila, tai nevalgau ir dėl jų. Mėsa man nepatinka. Vegetarė (tiesa, ne pati ta tikroji, nes kartais valgau vištieną) esu jau 11 metų.
- O ką Tu valgai? Ar nebūna sunku namie, mokykloje?
- Labai mėgstu pieno produktus. Taip pat valgau žuvį, ypač mėgstu lašišÄ…. Namuose, jei nebÅ«na man tinkamo patiekalo, tiesiog pasigaminu jį pa¬ti, o mokykloje taip pat nevaikštau alkana, bÅ«na juk blynų, salotų, varškės patiekalų.
Kalbino Dorina ŠUKYTĖ
 
Nuotraukos

Viktorija PILIPAVIČIŪTĖ


Gedmintė Dimitrevičiūtė


Alda Sirauskaitė


Virginija KryžiokaitėEimantė Petrauskaitė 2010-10-01 18:13:23
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?