2018 m. birželio 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Vien rūšiuoti nepakanka – svarbu tai daryti teisingai

Šiandien daugeliui mūsų pakuočių atliekų rūšiavimas jau tapo įprastu dalyku ir neatsiejama kasdienės veiklos dalis. Jau nieko nebestebina tai, kad rūšiuojant pakuočių atliekas, prisidedama prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo, gamtinių išteklių taupymo, miškų ir naudingų žaliavų tausojimo. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad viskas yra suprantama, paprasta ir aišku. Tačiau vien tik faktas, kad rūšiuojame pakuočių atliekas nereiškia, jog tai darome teisingai.
 
Neretai žmonės vis dar nenori pradėti rūšiuoti vien dėl to, kad nežino kaip tai teisingai daryti ir susiduria su sunkumais dėl nežinojimo, į kurį iš trijų rūšiavimui skirtų konteinerių turi būti metama pakuotė. Iš tiesų, rūšiavimas yra kur kas paprastesnis nei daugeliui atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tereikia įsiminti kelias paprastas taisykles, padėsiančias kasdienėje rūšiavimo veikloje.
 
Paprastos rūšiavimo taisyklės
 
Atminkite, kad stiklinės pakuočių atliekos turi keliauti į stiklo konteinerį, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos bei makulatūra (laikraščiai, žurnalai, skrajutės) į popieriaus konteinerį, o visos kitos pakuočių atliekos į plastikui skirtą konteinerį. Tai reiškia, kad metalinės pakuočių atliekos (konservų dėžutės, aliuminio skardinės, metaliniai dangteliai), pakeliai nuo ledų, traškučių, gėrimų pakuotės nuo sulčių, pieno, dar kitaip vadinami „Tetrapakai“ turi būti metami į plastikinėms pakuočių atliekoms skirtus konteinerius.
 
Taip pat reikia įsidėmėti, ko nevalia mesti į spalvotuosius rūšiavimo konteinerius:
 
Į popieriaus, mėlynąjį konteinerį negalima mesti sauskelnių, vienkartinių servetėlių, tualetinio popieriaus, tapetų. Taip pat atsiminkite, kad visai nereikia išsegti sąvaržėlių iš žurnalų ar knygų, popierius ar kartoninės dėžės gali būti ir su lipnia juostele.
 
Į stiklo, žaliąjį konteinerį tikrai neturėtų pakliūti veidrodžiai, porcelianas, krištolas, keramika, televizorių ekranai, langinis stiklas, namų langų stiklų paketai bei automobilių stiklai, elektros lemputės ar jų dūžis.  Juos derėtų gabenti į stambiagabaričių atliekų aikšteles, esančias kiekviename mieste ar rajone. 
 
Mesti ar nemesti?
 
Nepamirškite, kad plastikinėms atliekoms skirtame (geltonajame) konteineryje neturi atsirasti plastikinės dailylentės, dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai, higienos reikmenys, medicinos atliekos, švirkštai, pavojingomis atliekomis užteršta pakuotė ir statybinės ar remonto atliekos. Jas reikia išmesti į buitinių atliekų konteinerį ar pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikšteles.
 
Taip pat svarbu paminėti, kad prieš išmetant skardines nuo gėrimų, plastikinius butelius, kartonines dėžes, jas reikia suspausti, sulankstyti, kad visos šios atliekos užimtų kuo mažiau vietos konteineryje ir nebūtų vežiojamas oras.
Buityje dažnai pasitaiko ir tokių pakuočių dėl kurių kyla nemažai klausimų. Jei abejojate, mesti ar nemesti vieną ar kitą pakuotę į rūšiavimui skirtą konteinerį, nepamirškite auksinės rūšiavimo taisyklės: jei tai tikrai PAKUOTĖ, vis tiek ją meskite. Tinkamos perdirbimui atliekos supresuojamos ir perduodamos perdirbėjams, o netinkamos perdirbimui  yra deginamos ir taip gaunamas kuras, kuris naudojamas energijos gamybai. Mišrios komunalinės atliekos vežamos šalinimui į sąvartyną.
 
Plačiau apie tai, kaip reikia teisingai rūšiuoti pakuočių atliekas papasakos aktoriai – Audrius Bružas ir Martynas Nedzinskas nuotaikingame kampanijos „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės“ video reportaže. Kampaniją inicijuoja VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“.

2017-09-08 11:21:29
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. birželis
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30