2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vietos savivaldos diena jaunimui

 Spalio 10 d. Zarasų rajono savivaldybės administracija, drauge su Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Zarasų profesinės mokyklos abiturientais minėjo Vietos savivaldos dieną. Renginyje taip pat dalyvavo šių mokyklų pedagogai, Zarasų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, Jaunimo metų ambasadorės, Zarasų rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir tarnautojai.

 

Renginio pradžioje renginio dalyvius pasveikino meras Nikolajus Gusevas. Vėliau jaunimas buvo pakviestas dalyvauti interaktyvioje užduotyje ir trimis žodžiai apibÅ«dinti, kas jų manymu yra vietos savivalda. Dažniausiai paminėti žodžiai buvo „pareiga“, „tvarka“, „gimtinė“, „teisė“ ir „atsakomybė“.
 
Vietos savivaldos dienos formatą padiktavo Zarasų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, kuri išreiškė norą surengti ekskursiją Savivaldybėje. Siekiant tinkamai pristatyti visų Savivaldybės administracijos skyrių veiklos ir darbo specifiką, renginio organizatorė ir moderatorė Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė-Adomavičienė moksleiviams pristatė, kas tai yra vietos savivalda ir kokią reikšmę vietos savivaldoje turi bendruomenė. Pasileidžiant į kelionę per Savivaldybės instituciją, pereita prie Savivaldybės atstovaujamosios bei vykdomosios institucijų pristatymo. 
 
Meras Nikolajus Gusevas ir jo pavaduotojas Rimantas Jurevičius renginio dalyviams pristatė rajono Savivaldybės tarybos ir mero funkcijas, atsakomybių ir darbo specifikas. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas ir kelių skyrių vedėjai bei valstybės tarnautojai jaunimui pristatė Savivaldybės administracijos struktÅ«rą, skyrių, tarnautojų ir struktÅ«rinių padalinių (seniÅ«nijų) kasdieninę veiklą. 
 
Susitikimo pabaigoje Savivaldybės administracijos civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė Aušra Dilienė palydėjo dalyvius į Ekstremalių situacijų ir operacijų centro patalpas.
 
Dėkojame jaunimui už skirtą laiką susipažinti su vietos savivalda ir Savivaldybės institucijų veikla. Šis renginys dalyviams padėjo suprasti, kad vietos savivaldos pagrindas yra bendruomenė, todėl yra ypač svarbus kiekvieno bendruomenės nario iniciatyvumas, dalyvavimas ir pilietinės valios išreiškimas per jiems suteiktas Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų apibrėžtas kompetencijas.
 

Zarasų rajono savivaldybė 2022-10-13 11:40:15