2024 m. balandžio 23 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Viktorina „Vaistinių augalų galia“

Vaistinius augalus vertiname todėl, kad juose kaupiasi biologiškai veikliosios medžiagos (alkaloidai, glikozidai, polifenoliai, eteriniai aliejai, polisacharidai). Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienas augalas, be teigiamo gydomojo poveikio(indikacijos), turi ir nepageidaujamą šalutinį poveikį (kontraindikaciją). Suteikti išsamią informaciją ir patarti kokį vaistinį augalą rinktis vienu ar kitu atveju gali tik specialistai. Vaistinio augalo, kuris gelbėtų nuo visų ligų – nėra.
 
Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijos 7-8 ir Ig klasių mokiniai dalyvavo veiklose, kurių metu buvo kalbama apie įvairių vaistinių augalų naudingas gydomąsias savybes bei jų rinkimo, džiovinimo, saugojimo sąlygas. Na o sausio 23 dieną šių klasių mokiniai buvo paviesti dalyvauti viktorinoje „Vaistinių augalų galia“. Komandos turėjo atlikti namų darbus: sukurti logotipą, sugalvoti šÅ«kį bei pateikti po du klausimus varžovų komandoms. Viktoriną sudarė 18 klausimų, 3 praktinės užduotys bei komandų kapitonų rungtis „Taip ir Ne”. Pirmosios užduoties metu komandos turėjo sukurti trumpą pasaką panaudodami pateiktus raktinius žodžius. Visos komandos sukÅ«rė ir pasekė puikias pasakėles. Ypač visiems patiko 7 kl. „Ajerų” komandos sukurta eiliuota pasaka - „Senovėje žiniuonės sveikata šlubavo ir ji ligą pasigavo, gydymas brangiai jai kainavo, tad vaistažolių ji rado. Panaudojo jas tada ir pradingo jos liga“.
 
Kitos praktinės užduotys buvo skirtos vaistinių augalų atpažinimui, kurių metu komandos turėjo nuspręsti koks tai augalas.
 
Komandų kapitonai dalyvavo rungtyje „Taip ir Ne”, kurios metu išgirdę teiginį turėjo parodyti kortelę “Taip” jei sutinka su teiginiu ir „Ne“, jei teiginys, jų manymu, klaidingas.
 
Viską atidžiai stebėjo ir vertino kompetetinga komisija. Viktorinai pasibaigus ir susumavus rezultatus, komandas skyrė vos keli balai. Daugiausia balų surinko 7 klasės „Ajerų” komanda, 8 klasės „Liepžiedukų” ir I g klasės „Ramunėlių“ komandos užėmė antrąją ir trečiąja vietas.
 
Komandoms buvo įteikti padėkos raštai bei atminimo dovanėlės.
 
Laikas praleistas ne veltui. Sužinota daug naujų dalykų ir įtvirtintos jau turėtos žinios apie vaistinius augalus. Ačiū komandoms, komisijai ir nuostabiems sirgaliams, kurie palaikė savo klasės komandas ne tik plojimais bet ir plakatais.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-01-26 10:20:06
MERĖ
Teikite dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymus!
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?