2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Visada verta pabandyti!

Lietuvių grupės pasirodymas Slovėnijoje.
 Apie projektą Aleksandra sužinojo iš savo pažįstamos. Tad beliko susirasti siunčiančiąją organizaciją. Ja tapo Zarasų jaunimo centras. Tomas ir Aleksandra pasakojo, jog iš Lietuvos dviese skrido į Italiją žinodami, jog neturės net kur nakvoti, galvojo, jog visą naktį pravaikšÄios mieste, o gal miegos oro uoste, bet taip jau nutiko, kad teko  miegoti... mieste ant suoliuko. Ryte išvyko į jaunimo centrą Brežicėje (Slovėnija), kur vyko projektas. Kiekvienas atstovas turėjo pasirinkti savo meno sritį iš teatro, muzikos, graffiti, videomedijos ar fotografijos. Aleksandra pasirinko teatrą, o Tomas – muziką. Kelias projekto dienas visi mokėsi, slovėnai supažindino su savanoriavimu savo šalyje. O galutinis tikslas buvo per 10 dienų surengti valandos trukmės visų meno sričių bendrą pasirodymą jaunimo centro kiemelyje.
„BÅ«ta visokių užsiėmimų. Su savanorių organizacija vykome į miškus, kur vyko orientavimosi varžybos. Vėliau vykome į mišką su dresiruotais šunimis ieškoti dingusių žmonių, tiksliau, mes slėpėmės, o jie mÅ«sų ieškojo, – pasakojo Aleksandra. – Bet įdomiausi buvo vakarai, kai kaskart vis kita komanda pristatinėjo savo šalį. Per lietuvių vakarą dainavome, žaidėme krepšinį, vaidinome. Trumpai pristatėme keletą Lietuvos miestų. Kiekviena šalis turėjo kažką pagaminti. Mes paruošÄ—me šaltibaršÄių, prikepėme duonos su česnaku, turėjome agurkų su medumi. Vaidindami specialiai parodėme, jog agurkus reikia mirkyti į medų. Juokinga buvo, kai nešiojant vaišes kažkas agurkus mirkė į šaltibaršÄius“... Tomas prisipažino, jog jam, kaip muzikantui, buvo labai įdomu kažką kurti tarp kitataučių, kitaip bendraujančių ir suvokiančių muziką. Didžiausia problema jam buvo kalbos barjeras. Tuo tarpu Aleksandra džiaugėsi, kad jai labai pasisekę, mat bevaidinant galima buvo šnekėti savo kalba, nes ten nereikėjo susikalbėti, o tik išreikšti emociją. Labiausiai zarasiškiams patikę, kad visi dalyviai buvo labai linksmi, sukalbami ir draugiški. Net buvo keista, kaip gali visiškai nepažįstami žmonės, suvažiavę iš įvairų šalių, bÅ«ti kaip viena šeima. 
Jaunuoliai sakė, kad įspÅ«džių patyrė daug ir ilgam. Tad ir jie, ir mes raginame nebijoti ir kitus, išbandyti kažką naujo, pakeliauti, pasisemti žinių bei patirti smagių nuotykių.
Kalbino ir parengė Dorina ŠUKYTĖ.
Nuotraukos

Lietuvių grupės pasirodymas Slovėnijoje.Eimantė Petrauskaitė 2011-09-18 19:14:47
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?