2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Visiems para turi 24 valandas

 „Lankau ganėtinai daug užsiėmimų: Zarasų meno mokyklos Dailės ir Muzikos skyrius, dar mokausi groti gitara privačiai, esu jaunimo laikrašÄio „Tu – ne vienas“ redakcijos narė – rašau straipsnius, rengiu kitas medžiagas... Norint visur galima suspėti. Ir suspėju, nes manau, kad lankyti popamokinius bÅ«relius ar kitus užsiėmimus yra naudinga: visų pirma – plečiu savo akiratį, gaunu daug naujų žinių, išbandau įvairias galimybes, įgyju įvairios patirties, kurios ateityje galbÅ«t prireiks; antra – ką nors įdomaus pradėjus vėliau sunku atsisakyti... Nors kartais, kai pernelyg pavargstu, norisi viską mesti, bet suprantu, kad gavau progą, šansą, kad antrąsyk to galiu negauti ir tada gailėsiuos nepasinaudojusi, nepabandžiusi“, – nuoširdžiai pasakoja šešiolikmetė Arianda.
Iš visos širdies jai pritariu. Drįstu teigti, kad aš ir pati esu ganėtinai užimta. Kaip ir Arianda, baigusi Meno mokyklos Muzikos skyrių iš karto įstojau į Dailės skyrių, draugės paraginta atėjau į „Tu – ne vienas“ redakciją, o jei po pamokų niekur nereikia skubėti, dažniausiai užsuku į sporto salę pažaisti tinklinio. Aš taip pat manau, kad turime išnaudoti visas progas, augti, tobulėti visapusiškai, be to, juk taip įdomu išbandyti kažką naujo.
Turime draugų, pažįstamų, kurie savo dieną papildo ir dar įvairesne veikla. „Lankau shotokan karatė ir šoku sportinius šokius. Viska suderinti spėju, bet namo grįžtu tik vėlai vakare. Jeigu reikėtų pasirinkti vieną iš užsiėmimų (na, jei pernelyg imtų nukentėti mokslai, kurie ir dabar truputį nukenčia, ypač kai reikia rengtis varžyboms), bÅ«tų sunku apsispręsti, nors prie širdies man labiau sportas, kuriuo užsiimu jau seniai ir jis man yra tapęs gyvenimo bÅ«du. Šias veiklas pasirinkau todėl, kad jos man labiausiai patiko iš visų siÅ«lomų, žinoma, ir dėl to, kad noriu pasiekti sporto aukštumų, laimėti daug apdovanojimų“, – atvirauja keturiolikmetis Deividas.
O štai penkiolikmetė Sandra sako pradinėje mokykloje lankiusi ir chorą, ir šokius, vėliau pradėjo mokytis dailės, bet ir vėl neiškentusi. „Visą laiką varžoma, nurodinėjama, mokoma negalėjau atsiskleisti, nors piešimą be galo mėgstu. Piešiu iki šiol, nors ir nebelankau dailės pamokų, dabar tai darau tiesiog savo malonumui. Džiaugiuosi, kad nereikia po pamokų skubėti į užsiėmimus, bÅ«ti ten nustatytą laiką, nervintis dėl namuose laukiančios neparengtų pamokų krÅ«vos. Susitelkiau į mokslus, man puikiai sekasi, piešiu, kada turiu laiko bei noro, ir visai nesikremtu, nors atsiranda mėgstančių man papriekaištauti, kad nelankau „šimto bÅ«relių“ kaip kiti bendraamžiai...“
O juk iš dalies Sandra teisi. Kartais jauni žmonės neapskaičiuoja savo jėgų, griebiasi lankyti dešimtis bÅ«relių, ant savo pečių užsikrauna didžiulį krÅ«vį, o rezultatas – šiaip sau muzikantas, šiaip sau dailininkas, visai nekoks sportininkas... Gal tokiu atveju geriau pasirinkti vieną kurią patinkančią veiklą, atiduoti jai daugiau jėgų bei laiko ir kažko pasiekti, o ne visur lėkti, visko stvertis ir... nieko dorai nepadaryti.
Kaip ten bebÅ«tų, bet niekada nepritarsiu tokiems jauniems žmonėms, kurie apskritai nieko papildomo nelanko, nesimoko, neplečia savo akiračio. Žinoma, kartais taip bÅ«na dėl objektyvių priežasčių. Antai mÅ«sų pakalbinta keturiolikmetė Diana sakė negalinti to daryti, nes turi mažesnę sesutę, kurią jai tenka prižiÅ«rėti po pamokų, ir tai atima kone visą jos laisvalaikį. Tačiau panašÅ«s atvejai ne tokie ir dažni. Daug daugiau tokių jaunuolių, kurie paprasčiausiai niekuo nesidomi. Sportas, šokiai, muzika, dainavimas, automobiliai, begalė kitų užsiėmimų, bet jiems viskas neįdomu, nuoboooooodu... Tokiu atveju, manau, galima bÅ«tų imtis iniciatyvos, pasiieškoti sau patinkančios veiklos, susikviesti bendraminčius, o ne beprasmiškai leisti laiką sėdint namuose nuolat įkišus nosį į kompiuterį ir skųstis, kad Zarasuose nėra kas veikti.
Pradeda suktis naujas metų ratas... Visiems linkime atrasti įdomios ir prasmingos veiklos! 
Straipsnį parengė Viktorija BRATIŠKAITĖ,
bendraamžius kalbinti padėjo
Arianda GRIŠÄŒENKO ir Laurynas MATIUKAS.
NuotraukosArianda Griščenko 2013-01-03 21:08:28
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?