2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Vyko mokymai „Žalingų medžiagų vartojimo prevencija mokykloje“

Apie psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją kalbama daug, išleista nemažai metodinių priemonių, nuolat vyksta mokymai. Deja, skaudÅ«s įvykiai vis primena, kad sustoti negalima, apie tai reikia kalbėti ir ieškoti bÅ«dų, aiškintis priežastis ir stengtis mažinti psichoaktyvių medžiagų vartojimą ankstyvajame amžiuje.
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba lapkričio 28 dieną vykdė nuotolinius mokymus „Žalingų medžiagų vartojimo prevencija mokykloje“. Ä® mokymus kvietėme rajono mokyklų bendruomenes, mokinių tėvus, įstaigų atstovus.
Ką gali padaryti mokytojai, tėvai, bendruomenė, kad užkirstų kelią vaikui eksperimentuoti su žalingomis psichoaktyviomis medžiagomis? Koncentruotuose mokymuose lektorius Girvydas Duoblys (koalicijos „Galiu gyventi“ advokacijos vadovas) pasidalino įžvalgomis apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo augimą tarp paauglių ir kalbėjo, kaip tą sustabdyti. Ar tai įmanoma?
 
Skirtingų psichoaktyvių medžiagų vartojimas didėja, jų pasiÅ«la nuolat auga dėl išaugusių technologijų galimybių, kai nelegalių medžiagų galima įsigyti internetu vieno mygtuko paspaudimu. Šios pasiÅ«los negalima sustabdyti, bet galima bandyti užkirsti kelią žalingų medžiagų vartojimui. Efektyviausias metodas – ryšio su vaiku stiprinimas.
 
Vaikas turi žinoti, kad tėvai juo rÅ«pinasi ne tik patenkindami jo pagrindinius bazinius poreikius (gamindami maistą, pirkdami dovanas ar jo taip mėgstamus daiktus), bet, svarbiausia, nustatydami ribas ir taikydami pasekmes už netinkamą elgesį. Tokiu bÅ«du vaikas jaučia, kad tėvai nėra abejingi, kad taip patenkinamas vienas pagrindinių žmogaus poreikių – saugumo poreikis.
 
Šiomis temomis kalbėjęs lektorius pateikė praktinių prevencinės veiklos pavyzdžių, pasidalino rekomenduojama literatÅ«ra, palinkėjo stiprinti ryšÄ¯ vaikais.
 
Norime priminti, kad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra parengęs metodinių rekomendacijų leidinį „Psichoaktyviosios medžiagos ir mokykla: prevencijos ir intervencijos gairės“. Šios metodinės rekomendacijos yra skirtos mokyklų, vykdančių bendrojo ugdymo ir pirminio profesinio mokymo programas, bendruomenėms: vadovams ar jų įgaliotiems asmenims, pedagoginiams darbuotojams, mokykloje dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams ar specialistams, vykdantiems psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją, siekiant puoselėti mokinių sveikatą, ugdyti sveiką gyvenimo bÅ«dą bei užtikrinti saugumą ir socialinę gerovę.
 
Dėkojame lektoriui ir dalyviams už galimybę galimybe dalintis žiniomis ir žinome, kad tik dirbdami kartu galime pasiekti teigiamų pokyčių.
 
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-11-30 09:17:04
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?