2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Vyko seminaras kaimo bendruomenėms

Zarasų rajono savivaldybėje vyko seminaras ,,Paramos galimybės kaimo bendruomenėms“ Seminaro tikslas – gerinti gebėjimus, kompetencijas tinkamai parengti paraiškas paramai gauti bei teisingai parengti ataskaitas.


Seminaro dalyviai susipažino su veiklos planavimu, darbo organizavimu, ataskaitų pateikimu, buhalterinės apskaitos reikalavimais ir kita aktualia informacija.


Seminaro dalyvius pasveikinęs rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, palinkėjo sėkmės darbuose, pabrėžė, kad bendruomenės yra svarbios šiuolaikinėje demokratiškoje savivaldybėje. Zarasų rajono bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkė Aušra Lamanauskienė kvietė bendruomenes aktyviau dalyvauti rengiamose apklausose, taip pat teikti pastabas bei pasiūlymus dėl bendruomeninės veiklos gerinimo.


Seminaro metu buvo pristatyta Nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms reikalavimai, finansuojamos veiklos, ataskaitų pateikimas ir kita aktuali informacija, susijusi su paraiškų pateikimu Žemės ūkio ministerijai. Taip pat buvo pristatyta Zarasų rajono Nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių programa ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programa, kaip geriau parengti paraiškas, kaip planuoti veiklas, sudaryti sąmatas ir sėkmingai įgyvendinti projektus. Buvo daug diskusijų, klausimų, į kuriuos atsakė seminaro pranėšėja Zarasų rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus žemės ūkio specialistė Audronė Kačiulienė ir Jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova.


Su bendruomenių apskaitos reikalavimais supažindino ir daug aktualios informacijos, susijusios su ataskaitų pateikimu, sąmatų sudarymu pateikė seminaro pranešėja apskaitos specialistė Alina Razmienė.


Vietos veiklos grupės pirmininkas Arvydas Veikšra pasidalijo patirtimi kaip geriau pasiruošti projekto veikloms, kad būtų naudinga bendruomenei ir nebūtų paskutinės minutės projektai.
 

 

Kaimo plėtros skyrius

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2020-08-07 14:20:11