2020 m. balandžio 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Vyko tarptautinis moterų seminaras ,,Prisiderink prie savęs"

Gruodžio 6 dieną į Biržūnus prigužėjo pilnas kiemas Zarasų krašto moterų, viena už kitą gražesnių. 9 Zarasų krašto moterys ir 4 lektorės iš Lenkijos praleido 3 dienas kartu stovykloje, kurios pagrindinė tema - ,,Prisiderink prie savęs".

 

Dalyvės mokėsi verslumo pagrindų, įvairių jogos rūšių, aromaterapijos ir masažo pagrindų, sveikos mitybos teorijos ir praktikos, taip pat psichologijos įrankio ,,Talentų dinamika", kuris yra taikomas visame pasaulyje pažįstant ir ,,sustyguojant" kolektyvą.


Be pagrindinės programos, pertraukų metų moterys dalijosi receptais ir rankdarbiais, gyvenimiškomis patirtimis, džiaugsmais ir rūpesčiais, tiesiog pabuvo su savimi ir viena su kita.


,,Niekada netikėkite tais, kurie sako, kad būsite gražesnės, jei kažką pataisysite, kad būsite protingesnės, jei kažką perskaitysite, ar vertingesnės, jei kažko daugiau nuveiksite. Atsiminkite, kad jau dabar esate tobulos, tokios, kokios esate, ir nieko nereikia daryti, kad būtumėte vertos meilės, tiesiog būkite savimi. Pažinkite savo talentus, ties jais susikaupkite ir juos vystykite, o trūkumus...taip, juos reikia žinoti ir priimti, o ne su jais nereikia kovoti. Jeigu žuvis mokintųsi lipti į medį, ji visą gyvenimą jaustųsi kvaila ir niekam tikusi. Reikia atrasti savo FLOW - tėkmę, ir ja tekėti, tada visas gyvenimas bus lengvas ir laimingas, o jūsų darbas efektyvus ir teikiantis malonumą" - taip kalbėjo Beata Barylska-Rachwalak per savo mokymus ,,Talentų dinamika".


,,Joga visiems asocijuojasi su kažkokiomis ypatingomis kūno pozicijomis, kurias labai sunku padaryti, su intensyvia mankšta. Bet tai yra fitnes joga, kuri nėra joga, bent jau ne man. Joga - tai susitikimas ir pabuvimas pačiam su savimi. Palikimas už durų visus rūpesčius, viską, kas mus slegia ir blaško, ir tiesiog susikaupimas ties savo kvėpavimu, įsisąmoninimas savo kiekvienos kūno dalies, ir padėkojimas savo širdžiai už tai, ką kiekvieną dieną mums lemta patirti. Protui gali pasirodyti, kad tai nuobodu. Protui vis negana įspūdžių, atrakcijų, bet tai jo reikalas. Mes tiesiog pabūsim šiandien su savimi" - kalbėjo Monika Krysztofiak prieš pradėdama jogos užsiėmimus.


,,Verslas visiems atrodo labai gražiai, nes visi mato tik galutinį efektą - mano pastatytą privačią polikliniką, pilnutėlę pacientų. Retai kas susimąsto, kokia to kaina - stresas, nulis poilsio ar atostogų, šeimos nematymas, nuolatinė įtampa nuo atsakomybės priimant sprendimus. Man svarbiausia įmonėje - mano kolektyvas. Labai daug laiko skiriu savo darbuotojams, pokalbiams su jais, santykių užmezgimams. Kažkada reikėjo atleisti darbuotoją, man buvo labai sunku tai padaryti, bet niekada nepamiršiu jos atsisveikinimo žodžių: ,,Ania, tu buvai pati geriausia šefė, kokią tik galima įsivaizduoti, tokias kaip tu reikia užkonservuoti į stiklainius, nes tokių jau nebebūna". Galbūt kažkam atrodo, kad gaila laiko tiesiog kavos pagėrimui su savo darbuotojais ir paklausyti kaip sekasi jų vaikams, bet ilgainiui, kai įmonėje yra problemų, gera atmosfera ir palaikymas yra svarbiau už pinigus" dalinosi savo verslo patirtimi Anna Pawelska. Ji taip pat mokino kaip reikia susiplanuoti savo šeimos biudžetą, nes namų ūkis yra labai panašus į įmonę. ,,Visos mes - verslininkės"-, sakė ji.


Ewa Jskiewicz, dietologe ir sveikatos coach, pasakojo apie mitybą besistresuojantiems žmonėms, pagal jos parengtus receptus buvo maitinamos dalyvės, taip pat mokino pasigaminti sveikus veganiškus užkandžius ir saldumynus. Taip pat mokino apie eterinių aliejukų savybes ir naudojimą, o taip pat pamokino masažo pagrindų.


Dalyvių pasidalinimai:
Ina:
,,Kokia palaima man buvo atsidurti ten, kur jaučiausi suprasta, kur apsikabinama sutinkant, atsisveikinant. Ten gyveno supratimas, jausmai, atradimai. Klausydama, ką sako lektorės, aš stebėjau kiekvieną moterį: ir visos jos skleidė moterišką energiją! Man tai buvo nauja patirtis."


Valentina:
,,Likus kelioms dienoms iki seminaro pradžios, jau maniau atsisakysiu ir nedalyvausiu, bet esu labai dėkinga (gal pati sau ar ten aukštai kažkam, nežinau), kad šito nepadariau. Labai dėkinga Dovilei, kad pakliuvau tarp išrinktųjų. Seminaras man praplėtė akiratį, atmerkė akis, kad yra ir kita gyvenimo erdvė, sutikau daug naujų šiltų žmonių, labai daug sužinojau, apie ką net svajoti nedrįsau.... Ta atmosfera buvo užburianti, nuoširdi, aš tiek pasikroviau pozityvo, kad užteks ilgam, ačiū visoms ir kiekvienai atskirai, lektorės buvo nerealios... Seminaras man suteikė stiprybės ir pasitikėjimo savimi".


Gitana:
,,Naujos pažintys, nauji potyriai, nauji darbeliai, nauji kvapai, nauji skoniai. Jokios rutinos. Savaitgalis pralėkė kaip akimirka. Ačiū!"


Reda:
,,Tai buvo dienos, kuomet galėjai ,,pabėgti " nuo kasdienės aplinkos, rutinos - kaip pilko šių metų gruodžio dangaus. Ir ne veltui - sekmadienį prasiskverbė saulės spinduliai. Tiesiogine ir perkeltine prasme"...


Daiva:
,,Stovykla buvo nuostabus laikas sau. Nuostabios lektorės. Ypač patiko paskaita apie charakterius. Dabar į kai kurių žmonių poelgius žiūriu visai kitaip. Juk visi yra skirtingi ir elgiasi taip, kaip jiems atrodo teisinga".


Jolita:
,,Stovykla vyko adventiniu laikotarpiu. Man šis sutapimas buvo reikšmingas. Drąsiai, be jokių sąžinės graužačių dėl neužbaigtų darbų, skiriau laiko sau. Stovyklos metu bandžiau maksimaliai įsijausti į visas veiklas, tačiau nekantriausiai laukiau aromaterapijos ir realybėje įsitikinau kvapų galia. Skirtingos jogos praktikos ir atpalaidavo raumenis, ir pramankštino sąnarius, ir pravėdino mintis, ir pašalino įtampas. Esu anksčiau praktikavusi jogą, bet stovykloje dar kartą pasitvirtinau tiesą, kad tiek asanos, tiek filosofija man labai tinka ir yra arti širdies. Verslumo paskaitos metu žavėjausi lektorės entuziazmu, pasiekimais ir suvokiau, kad be gebėjimų reikia turėti dar ir noro, o maniškis kažkur dingęs. Žmonių tipų analizė eilinį kartą priminė apie kiekvieno skirtumus bei panašumus. Komunikuoti lengvai ir būti teisingai suprastai yra tiesiog menas. Daug džiaugsmo ir emocijų suteikė dirbtuvėlės: kvepalų, veganiškų saldumynų, apyrankių. Grįžau namo su maloniom lauktuvėm. Kasdien valgėme ne tik sočiai ir skaniai, bet ir sveikai. Esu dėkinga kiekvienai dalyvavusiai moteriai už nuoširdumą, stovyklos sumanytojai už idėją, įgyvendinimą ir suteiktas erdves. Atskira padėka mažajai dalyvei Saulei, kuri taip ramiai ir įsijautusiai tapė visų mūsų charakteringus portretus. Su nekantrumu laukiu šviežio vėjo gūsio ir sekančios stovyklos".
 

 

Dovilė Rzeźniczak


Svetlana Veikšrienė 2020-01-03 15:07:04