2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Vyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2019“

Kovo pradžioje  Dusetose įvyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2019“.

 

Šiemet net 86 žvejai entuziastai iš visos Lietuvos varžėsi, kuris sugaus daugiausiai žuvelių. Tarp dalyvių buvo ir keturi žvejai, neseniai dalyvavę pasaulio poledinės žūklės čempionate Bulgarijoje ir iškovoję 1 komandinę vietą.


Ledas buvo storas, oras nešaltas, net saulutė švietė – tad žvejai entuziastingai visą dieną traukė dideles ir mažas žuveles ir ne tiek jau mažai ištraukė, net 116 kg!

 

Pirmoji žuvelė užkibo Audriui Naujokaičiui iš Molėtų. Didžiausia, sverianti 0,935 g – Virgilijui Kraucevičiui iš Zarasų. Vyriausio žvejo titulą išlaikantis Petras Vasilis iš Biržų, g. 1937 m., šiemet sugavo 3,104 kg žuvies, jauniausias žvejas - dusetiškis Dovydas Morkūnas (g. 2012 m.) ištraukė 0,408 g žuvies.

 

Ypač smagu, kada šeimos ar bendruomenės atvyksta pasivaržyti šioje žiemos sporto šventėje. Šių metų nugalėtojais šeimų tarpe (viso buvo 3 šeimos iš Vilniaus, Elektrėnų, Molėtų) tapo Ugnius ir Ramūnas Balaišiai iš Žiobiškio, jie pagavo 2,716 kg žuvies.


Dalyvavo 8 bendruomenės iš Molėtų, Obelių, Jonavos, Kernavės, Šakių, Biržų, Anykščių, Kauno, o nugalėjo bendruomenė iš Biržų – Petras Vasilis, Dainius Ulevičius, Vaidas Bučas, Austrius Šešeika sužvejojo 13,043 kg žuvies. Jaunimo tarpe pirmą vietą iškovojo Andrius Dirmantas – 0,987 g (Vilnius), antrą Ugnius Balaišis – 0,735 (Žiobiškis), trečioje liko Martynas Vaikutis iš Utenos - 0,522 g.

 

Moterų varžybose buvo aštuonios, o prizininkėmis tapo: I - Gintarė Makauskaitė – 2.641 kg (Kaunas), II – Jolanta Ivanova – 2.066 kg (Obeliai), III – Lina Jackaitytė – 1.106 (Elektrėnai). Vyrų tarpe: I - Austrius Šešeika – 5,316 kg (Biržai), II - Darius Jakiūnas – 4,815 kg (Vilnius), III - Vytautas Lisauskas – 4,564 kg (Anykščiai).


Visi prizininkai varžybų pabaigoje buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, suvenyrais, atminimo dovanomis. Irmantas Ermantavičius iš Molėtų, eketės gręžime laimėjęs pirmą vietą, buvo apdovanotas UAB ,,Meškerinė“ prizu – grąžtu.


Prizininkus sveikino, apdovanojimus teikė Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Eugenijus Deksnys, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, LKSKA „Nemunas“ pirmininkas Kęstutis Levickis, UAB „Vasaknos“ vadovas Algirdas Šiukčius, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos direktorius Saulius Mažiulis.

 

Kol žvejai gaudė žuvis, ant kranto visi norintys galėjo išbandyti savo akies ir rankos taiklumą, šaudydami iš pneumatinio šautuvo į taikinį. Taikliausiu buvo Eividas Laucius, Liutauras Šarkovas liko antroje vietoje, Ričardas Vegneris – trečioje. Edita ir Nikolajus Gusevai surinko vienodai – po 14 taškų ir užėmė ketvirtą vietą.

 

Kad dalyviai bei žiūrovai nesušaltų, bendruomenės savanoriai virė gardžią košę ir žuvienę. Specialius katilus šventei paskolino dusetiškis, Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kapitonas Vaidas Pacevičius.

 

Vidurdienį ant Sartų ežero vyko prevencinė akcija, sulaukusi didelio žiūrovų susidomėjimo. Jos metu Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesiai žiūrovams rodė, kaip išsigelbėti įlūžus ledui. Iškirstoje eketėje panirę narai ir papasakojo, ir vaizdžiai parodė, kaip pasitelkus įvairias specialias ar tiesiog gamtoje rastas priemones galima išsigelbėti patiems ar išgelbėti nelaimėn patekusį. Svarbiausiai tokioje ekstremalioje situacijoje yra neprarasti savitvardos, nepanikuoti, o garsiai šauktis pagalbos bei stengtis kuo ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje.

 

Renginio metu sulaukta ir netikėtų svečių – Užgavėnių personažų, kurie čia sugužėjo tiesiai iš Kultūros centro Dusetų dailės galerijos, ten pasibaigus šventiniam koncertui. Žiūrovus smagiomis dainomis linksmino Dusetų neįgaliųjų draugijos liaudiškos muzikos kapelija „Ežerija“ bei folkloro ansamblis „Du sietai“ (vad. Sigita Gudonienė), o kaukėti persirengėliai kvietė visus vaišintis blynais, šokti prie kaitraus laužo, kuriame buvo sudegintas Gavėnas, visaip kaip šėlti ir išvaryti žiemužę.


Aukštaitijos poledinės žūklės žvejų šventės „Un Sartų Dusetose 2019“ pavyko puikiai, su žvejais atsisveikinta iki kitų metų.

 

Ačiū šventės organizatoriams: Dusetų sporto klubui „Ainiai“, Dusetų seniūnijai, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai už sėkmingą bendradarbiavimą, ruošiant šventę.

 

Vyr. teisėjas Aidas Šunta, teisėjai: Igoris Gatijanturis, Alfredas Vytas, Olivijus Čypas, Eugenijus Deksnys. Varžybų sekretoriatas: Birutė Girčienė, Danutė Topalskienė, Regina Jakutienė.

 

Šventės globėjas – Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

 

Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų rajono savivaldybė, UAB „Vasaknos“, IĮ „Meškerinė“, Sartų ir Gražutės regioninis parkas, UAB „Viralda“, UAB „Lašų duona“, UAB „Romada“.

 

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės

 

 


Svetlana Veikšrienė 2019-03-15 13:12:58