2021 m. kovo 5 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Vyriausybė pritarė palaikymo „burbulų“ kūrimui – bus leidžiama susitikti su vienišais žmonėmis

Siekdama pagerinti emocinę vienišÅ³ žmonių sveikatą karantino metu, trečiadienį Vyriausybė numatė išimtis, kada bÅ«tų leidžiama susitikti dviejų namų Å«kių nariams.

 

Nuo sausio 21 d. bus leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų Å«kiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų Å«kis, kuriame yra nuolatinės priežiÅ«ros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

 

„Karantino metu daug vienišÅ³, neįgalių asmenų patiria didžiulį emocinį stresą, todėl šalyje gerėjant epidemiologinei situacijai, manome, kad labai svarbu žmonėms, kurie gyvena vieni arba rÅ«pinasi neįgaliais šeimos nariais, suteikti galimybę bendrauti. Visgi taip pat labai svarbu kiekvieno iš mÅ«sų sąmoningumas ir prieš sudarant palaikymo burbulą su kitu namų Å«kiu gebėti įsivertinti galimas rizikas. Abu namų Å«kiai turėtų prisiimti atsakomybę ir įsipareigoti neturėti jokių kitų kontaktų“, – sako Vyriausybės sudarytos ekspertų tarybos narė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė Ramunė Kalėdienė.

 

Siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo koronoviruso (COVID-19) infekcija rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų Å«kio nariams bÅ«tų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

 

Jeigu palaikymo burbulas sudaromas su žmogumi, kuris yra priskiriamas rizikos grupei, papildomai rekomenduojama dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, vėdinti patalpas bent vieną kartą per valandą.

 

Palaikymo burbulo nariams bÅ«tų leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

 

Šaltinis www.lrv.lt

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2021-01-21 10:12:51