2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Žaliųjų atliekų tvarkymo sezonas prasidėjo

 Ä®sibėgėjantis pavasaris skatina visus apsidairyti aplinkui ir pradėti aplinkos tvarkymo ir švarinimo darbus savo namų valdoje ar žemės sklype. Zarasų rajono savivaldybės administracija skatina šiuos darbus, tačiau pastebi, jog gyventojai ne visuomet teisingai elgiasi su biologiškai skaidžiomis (arba žaliosiomis) atliekomis. 

 

Šiemet jau ne kartą buvo pastebėta, kaip gyventojai, sutvarkę savo privačius sklypus, surinktas augalų šakas, šaknis ar krÅ«mų liekanas sudeda ir palieka viešose vietose – tiesiog šalia gatvės važiuojamosios dalies arba ant šaligatvio. Tokia gyventojų veikla yra neteisinga ir neteisėta. Dėl to norėtume atkreipti visų Zarasų rajono gyventojų dėmesį į šiuos netinkamo atliekų tvarkymo atvejus ir dar kartą akcentuoti tai, kaip turėtų bÅ«ti tvarkomos biologiškai skaidžios atliekos mÅ«sų savivaldybėje. 
 
Visų rÅ«šių atliekų tvarkymą Zarasų rajono teritorijoje nustato Zarasų rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės (toliau – taisyklės), patvirtintos Zarasų rajono tarybos 2022 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. T-89. 
 
Taisyklių XIII skyrius yra skirtas bÅ«tent biologiškai skaidžių atliekų surinkimo ir tvarkymo nuostatoms. Jame yra nustatyta, kad teritorijų priežiÅ«ros atliekos (medžių ir krÅ«mų genėjimo atliekos, nušienauta žolė, lapai, gėlės, drožlės ir kt.) tvarkomos tokia tvarka:
 
* komunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje;
 
* individualių valdų savininkai yra skatinami kompostuoti žaliąsias atliekas savo privačių valdų teritorijoje;
 
* atliekų turėtojai, kurie turi galimybes žaliąsias atliekas kompostuoti, turi tai daryti kompostavimo konteineriuose, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų Å«kių kompostavimo įrenginiuose; 
 
* atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų individualių namų Å«kių teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas gali nemokamai pristatyti į Zarasų didelių gabaritų atliekų surinkimo bei žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Statybininkų g. 11, Zarasai, tel.  +370 610 05 198). Daugiau informacijos galima rasti: https://uratc.lt/fiziniams-asmenims/; 
 
* atliekų turėtojai, neturintys galimybių kompostuoti atliekų individualių namų Å«kių teritorijose ar negalintys jų pristatyti į aukšÄiau minėtą didelių gabaritų atliekų surinkimo bei žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, atskirtas žaliąsias atliekas gali šalinti tik mieste ir rajone esančiose  komunalinių atliekų konteinerių aikštelėse, kur yra įrengti specialÅ«s konteineriai, skirti žaliosioms atliekoms. 
 
Pastebėtina, jog taisyklės nustato, kad biologiškai skaidžios atliekas draudžiama šalinti į mišrių komunalinių atliekų ar pakuočių atliekų surinkimo konteinerius ar palikti šalia jų. Tas pats pasakytina ir apie žaliųjų atliekų palikimą viešose vietose. Atsakomybė už atliekų tvarkymo pažeidimus yra numatyta Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje. 
 
Prašytume atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas ir pavasarinius darbus savo sklypuose atlikti tinkamai. 
 
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos 
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija 
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-03-28 08:14:32
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?