2020 m. gegužės 29 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasai – automobilių sporto miestas!

2014 m. Zarasuose ir miesto apylinkėse jau įvyko penkios automobilių sporto šventės zarasiškiams ir mūsų krašto svečiams. Ir nors žiemos trekas ,,Aukštaitijos taurė 2014“, greituminis slalomas Zarasų miesto gatvėmis, istorinių automobilių ir motociklų, jau V-asis ,, „300 Lakes Rally“ bei ,,Aplink Lietuvą 2014“ Lietuvos Respublikos Prezidentės taurei laimėti raliai jau įvardijo savo nugalėtojus, grįžti prie automobilių sporto temos 2014 m. rugpjūčio 29 d. buvo svarbi priežastis. Juk pasak žinomos patarlės ,,viščiukus rudenį skaičiuoja“ - taip ir su pasiekimais: įprasta į rudenį įžengti įvertinus iki jo nuveiktus darbus.
 
Apie tai ir kalbėta Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojui Nikolajui Gusevui bei administracijos direktoriui Ramūnui Keršiui susitikus su Zarasų automobilių sporto klubo ,,Akseleratorius“ prezidentu Arvydu Petkevičiumi ir klubo nariais Virginijumi Daudžvardžiu ir Tadu Pupeikiu. Šiems tikriems automobilių sporto entuziastams ir aktyviems tokių renginių dalyviams bei organizatoriams įteikti padėkos raštai už dalyvavimą vykusiame ,,300 Lakes Rally 2014“. Nuoširdus ,,ačiū“ už automobilių sporto populiarinimą asmeniniu pavyzdžiu ir puikiais sportiniais rezultatais!
 
Žvelgiant į energingus, planų ir gerų idėjų nestokojančius Arvydą, Virginijų ir Tadą, nejučia pagalvoji apie tai, kas gi tas automobilių sportas, ar daug apie jį žinome ir teisingai įvertiname.
 
Šaltiniuose teigiama, kad šis sportas egzistuoja jau daugiau nei šimtmetį: lenktyniauti vairuotojai pradėjo vos pasirodžius pirmiesiems automobiliams. Ir kaip kitaip - juk varžybų dvasia kiekvienam iš mūsų būdinga jau nuo pat gimimo, o noras išsiaiškinti kieno automobilis ir vairavimo įgūdžiai geriausi, galėjo atsirasti jau pirmąsyk susitikus dviems ekipažams. Viena iš seniausių automobilių sporto formų buvo ralis - 1894 m. įvyko pirmasis oficialus ralis maršrutu Paryžius – Ruanas – Paryžius.
 
,,Kas startavo, tas dalyvavo“ – vienas iš automobilių ralių įstatymų. Ir nesutikti su tuo negali: automobilių sportas - rimtų išbandymų ir brangus pomėgis. Dalyvaujantiems jame reikia pasirūpinti startiniais mokesčiais, ekipiruote, mašinos remontu, treniruotėmis, o jos surinkimui kartais paskirti ne vieną mėnesį. Bet panaudoti pinigai, laikas ir jėgos, kaip teigia sportininkai, atsiperka lenktynių trasoje – važiuojantys ja gauna su niekuo nepalyginamą pasitenkinimą.
 
Tad kas tas ralis? Dauguma galvojame, kad lenktynės greičiu. Tačiau šio sporto specialistai teigia, kad pirmiausia – tai judėjimo reguliarumo varžybos. Ekipažas, susidedantis iš dviejų žmonių, piloto ir šturmano, specialiose varžybų trasose juda iš taško A į tašką B ir tokiais momentais lenktyniavimui atiduoda visas jėgas, patirtį ir išmonę. Todėl žiūrovai mato efektingą reginį ir retas pagalvoja, kad tuomet ekipažas faktiškai važiuoja ,,aklai“ – piloto ,,akimis“ tampantį šturmaną ir pilotą užgula atsakomybė ne tik už galimus finišo rezultatus, bet jų pačių  ir žiūrovų saugumą.
 
Vykstantys raliai turi savo bruožus, klaidos juose negalimos ir smulkmenų čia nebūna! Teko girdėti, kad lenktyninėse mašinose stabdžiai reikalingi ne tam, kad saugiai sustoti, bet tam, kad greičiau važiuoti, trasoje nėra ir greitį ribojančių ženklų - tad pasirinkti automobilių sportą galime ne kiekvienas.
 
Kaip ir ne kiekvienas jame laimi! Zarasų automobilių sporto klubo ,,Akseleratorius“ nariams pilotui Virginijui Daudžvardžiui ir šturmanui Tadui Pupeikiui ne tik Zarasų krašto keliai šiųmečiame ,,300 Lakes Rally“ buvo sėkmingi – jie automobiliu ,,Opel Kadett GSI“ LARČ 8 jungtinėje įskaitoje užėmė aukštą poziciją – čia jie buvo antri! Negalima nepaminėti ir to, kad Lietuvoje šis ekipažas SG-8 klasėje taip pat įsitvirtino antraisiais ir užimti aukščiausią vietą jam trūksta labai nedaug. Tad, nuoširdžiai sveikiname sportininkus ir linkime jiems didžiausių pergalių!
 
Kaip ekipažo nariai Virginijus ir Tadas drauge lenktyniauja tik metus, bet rezultatai tikrai puikūs! Neabejotina, jog tai, kad jiedu užaugo drauge su  Zarasų automobilių sporto klubu ,,Akseleratorius“ kaip nauja auto sportininkų kartą – turi įtakos darniai susidirbusiam ralių lenktynių trasose ekipažui.
 
,,Rezultatus įtakoja lenktyniaujančio automobilio techniniai parametrai,  o šiuos – nemažos lėšos“, - susitikime sakė Tadas Pupeikis. - Yra ir dar įvairių įtakojančių aplinkybių, iš kurių techniniai gedimai neretai irgi skaudžiai ,,sureguliuoja“ sportinius ekipažų likimus. Šiemet ,,300 Lakes Rally“ startavome sėkmingai, bet trečiajame greičio ruože sugedus greičių dėžei, toliau galėjome važiuoti tik jungdami antrą ir ketvirtą bėgius. Po finišo – bemiegė naktis, automobilio remontas, o rytą vėl naujo greičio ruožo startas. Ir nors ralis mūsų ekipažui buvo su išbandymais bei automobilio gedimais, pasiekėme Zaraso ežero salos paskutinįjį greičio ruožą, jį sėkmingai įveikėme ir dabar džiaugėmės šiose sunkiose varžybose SG-8 klasėje užėmę garbingą antrąją vietą. Į tai, kad būtum tarp nugalėtojų – įdedi daug jėgų, laiko, lėšų, bet kartais atrodo, kad tai reikalinga tik pačiam sportininkui...“
 
,,Džiaugiuosi, kad dabartinė rajono vadovybė automobilių sportui skiria didesnį dėmesį. Jaučiame jos paramą organizuojant renginius – mums tai svarbu, nes Zarasų automobilių sporto klubo ,,Akseleratorius“ nariai dalyvavo visų šiemet Zarasuose ir miesto apylinkėse vykusių ralių parengiamuose bei organizaciniuose darbuose, jo atstovai siekė sportinių pergalių ir sėkmė neapleido jų“, - tęsė Tadą Pupeikį klubo ,,Akseleratorius“ prezidentas Arvydas Petkevičius.- Turėdamas šią progą už paramą noriu padėkoti Zarasų rajono savivaldybės administracijai, UAB ,,Rifa“, UAB ,,Dalbera“, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Zarasų skyriams, zarasuose.lt“.
 
Susitikime dalyvavęs Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas pasidžiaugė sporto klubo ,,Akseleratorius“ veikla: ,,Esate pavyzdingi renginių organizatoriai, - sakė jis. – Rajone patvirtinta renginių organizavimo tvarką – svarbus mūsų rajono bendruomeninio gyvenimo aspektas, o tai kad ši tvarka domina jos nenusistačiusias didesnes Lietuvos savivaldybes – daug ką pasako ir, be abejo, todėl turime kuo džiaugtis“. 
 
Vėliau kalbėta apie galimybių paiešką plėtoti automobilių sportą Zarasuose įrengiant modernią daugiafunkcinę bazę, populiarinant kartingų sportą, ieškant rėmėjų bei investuotojų ir pan.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
 
______________________________________________________________
Draudžiama zarasai.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio zarasai.lt sutikimo, o jei sutikimas bus gautas, būtina nurodyti zarasai.lt kaip informacijos šaltinį ir aktyvuoti  nuorodą į jį.
 
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2014-08-31 14:34:25
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?