2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasaičio paplūdimyje vyko vandensvydžio varžybos (papildyta)

Zarasuose, Zarasaičio paplÅ«dimyje, 2014 m. liepos 5-6  d. vyko vandensvydžio varžybos pereinamajai Zarasų rajono mero taurei laimėti, kuriose rungėsi Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos sportininkai.
 
Nors susirinkusius į paplÅ«dimį miestelėnus ir svečius džiugino šiluma, vanduo sportininkams, ypač jaunesniems, nebuvo pakankamai šiltas. Todėl, pasak šių varžybų vyr. teisėjo vilniečio  Audriaus Šečkaus, saugant žaidėjų sveikatą liepos 5 d. vykusiose varžybose buvo nutarta jaunimo komandoms žaisti du kėlinius po 5 min., o vyresniems – po 10 min.
 
12.00 val. atvirame Zarasaičio paplÅ«dimio baseine prasidėjo pirmasis varžybų susitikimas. Jame startavo ir vandens temperatÅ«rą ,,išbandė“ jauniausi: Kauno ,,Bebras“ (treneris ArtÅ«ras Šimauskas) ir Elektrėnų ,,Žaibas“ (treneris Liudas Putrimas). Po 10 min. trukusių kėlinukų, pergalę 6:3 šventė kauniečiai. Pakalbinti krante tik ką vandenyje žaidę jaunuoliai neslėpė – nors vandensvydis labai judrus žaidimas, vandenyje šilta nebuvo.
 
Antrieji ,,susitiko“ svečiai iš Rygos (treneris Aivirs Kalnkarkls) ir Vilniaus ,,Delfinas“ (treneris Liudas Putrimas). Šioms komandoms žaisti teko du kėlinius po 10 min. Stebintys susitikimą dar kartą įsitikino, kad vandensvydis – žaidimas ištvermingiems! Tarptautiniame susitikime labiau pasisekė Lietuvos komandai – 8:7 pergale džiaugėsi ,,Delfino“ komandos sportininkai.
 
16.00 val. įvyko dar vienas tarptautinis susitikimas: varžybose dalyvaujančiai Kauno ,,Bebro“ jaunimo komandai teko susitikti su žymiais vyresniais Rygos komandos sportininkais. Džiaugiamės mÅ«siškiu jaunimu – vaikinai vyriškai kovojo dėl pergalės ir nors rezultatu 5:3 nusileido latviams, savo azartišku žaidimu džiugino jas stebėjusius sirgalius.  
 
Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, vandensvydžio varžybos Zarasaičio paplÅ«dimio atvirame baseine vyko toliau. Jose savo jėgas ir ežero vandenį išbandė dvi naujos į sportinę kovą stojusios komandos iš Vilniaus ,,Baltic Amadeus“ (treneris Antonas Sugoniak) ir Kijevo (treneriai Kalinin Nikolaj Vladimirovič ir Serdiukov Vladimir Aleksandrovič, kompanija ,,Datakol“, Ukraina). Varžybas stebėjo Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentas Viktoras Tonkich, 1980 m. Maskvos olimpinis plaukimo 200 m krÅ«tine čempionas, pasaulio vicečempionas ir triskart Europos čempionas, penkis kartus Europos taurės laimėtojas, 12 kartų SSRS čempionas, buvęs pasaulio rekordininkas, SSRS nusipelnęs sporto meistras, 1981 m. populiariausias Lietuvos sportininkas vilnietis Robertas Žulpa, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas, gausus bÅ«rys zarasiškių ir svečių. Pertraukose tarp varžybų susirinkusiems šoko ,,Domino“ klubo šokėjai Arnas Konošovas ir Amanda Bitinaitė (trenerė Augustė Grinytė), Zarasų kultÅ«ros centro linijinių šokių grupė (vadovė Inga Mikutavičienė) ir grupė ,,Mėta“ (vadovė Skaidrė Vanagaitė). Varžyboms teisėjavo vyr. teisėjas Audrius Šečkus.
 
Pirmieji varžybose susitiko Rygos  ir Elektrėnų sportininkai. Po pirmojo kėlinio 2:0 pergalę šventė latviai, kurie ir antrąją susitikimo dalį buvo pranašesni ir susitikimą baigė pergale 6:0.
 
Antrieji į sportinę kovą stojo Vilniaus ,,Baltic Amadeus“ ir Kauno ,,Bebras“. Šiame susitikime sėkmė lydėjo Vilniaus komandą, kurie 4:2 nugalėjo Kauno sportininkus.
 
Trečiasis susitikimas buvo draugiškos parodomosios varžybos tarp jungtinės Lietuvos ir Latvijos komandų. Dviejų kėlinių kovos, nors ir ne užskaitinės, buvo atkaklios ir permainingos – matėsi, kad susitiko lygiaverčiai sportininkai. Nors pirmas kėlinys 2:1 buvo sėkmingesnis Latvijos komandai, prasidėjus antrajam tuoj ,,ištirpino“ trapią kaimynų pergalę ir kurį laiką buvo lygiosios - 2:2. Vėliau susitikimo lyderiai keitėsi ir tik pasibaigus kovai tapo aišku, kad jos, pasak komentavusio varžybas Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos atstovo Sauliaus Putrimo, pasibaigė draugiškai – 4:4!
 
Ketvirtose draugiškose varžybose susitiko jauniausi – vaikų komandos iš Kijevo ir Elektrėnų. Jos 3:1 baigėsi elektrėniškių pergale. Jaunųjų sportininkų iš Kijevo treneris prisipažino, kad šiai komandai atvykimas į Zarasuose vykstančias vandensvydžio varžybas svarbus ir įsimintinas įvykis – tik metus besitreniruojantys vaikai pirmą kartą susitiko varžybose ir gynė savo šalies sportinę garbę. Nuoširdžiai sveikiname sportininkus ir linkime jiems pasiekti aukšÄiausių sportinių aukštumų!
 
Vėliau komandų atstovai rungėsi plaukimo varžybose 4x50 m. Jose parodyti ištvermę ir vandens sporto pasiekimus galėjo ir Zarasų atstovai. Džiugu, kad mÅ«sų komandoje plaukė ir Robertas Žulpa. ŠÄ¯ kartą sėkmė lydėjo Latvijos atstovus, antri buvo Vilniaus ,,Baltic Amadeus“ sportininkai, garbingą trečią vietą užėmė kauniečiai, ketvirti buvo elektrėniškiai, Zarasams iškovota penktoji vieta, o jaunieji Kijevo sportininkai atplaukė šeštieji.
 
Po varžybų buvo paskelbi geriausi. Saugos tarnybos ,,G4S Lietuva“ taurėmis apdovanoti: geriausias varžybų vartininkas Andris Broks (Latvija), geriausias varžybų puolėjas Marius Jakimčikas (Vilniaus ,,Baltic Amadeus“), geriausias varžybų žaidėjas Edvinas Baradulinas (Elektrėnų ,,Žaibas“) ir geriausias varžybų gynėjas Gvidas Zurza (Kauno ,,Bebras“).
 
Po įvykusių dviejų dienų varžybų paskelbti jų nugalėtojai: 2014 m. pereinamąją Zarasų rajono mero taurę laimėjo Vilniaus ,,Baltic Amadeus“ sportininkai, kurią įteikė Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas, antrą vietą užėmė Latvijos komanda, trečią - Kauno ,,Bebro“ vaikinai. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.
 
Zarasiškiams, prisidėjusiems prie vandensvydžio sporto plėtros Lietuvoje, buvo įteiktos Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos padėkos.
 
2014-ųjų vasarą į Zarasus sugrįžo vandensvydžio sportas. Didžiuojamės, kad Zarasuose susitiko ir draugiškai rungėsi trijų sostinių: Vilniaus, Rygos ir Kijevo sportininkai ir dėkojame Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidentui Viktorui Tonkich, vilniečiams Sauliui Putrimui ir Liudui Putrimui, vyr. teisėjui Audriui Šečkui už iniciatyvą bei rÅ«pestį organizuojant šias varžybas. Nuoširdus ,,ačiÅ«“ varžybose dalyvavusių komandų sportininkams, svečiams ir sirgaliams už gerą sportinę atmosferą Zarasaičio paplÅ«dimio atvirtajame baseine. Tikime, kad Lietuvos vandensvydžio sporto federacijos prezidento Viktoro Tonkich išreikšta viltis, kad zarasiškiai puoselės vandensvydžio sporto tradicijas vėl išsipildys 2015 m.
 
Nuotraukos Vitalijaus ŠÄerbakovo.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2014-07-05 19:53:23
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?