2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasiečiai mokėsi kaip pergudrauti stresą

Ignalinos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu  su  Zarasų švietimo centru 2014 m. birželio 9 d. Zarasų pedagogus, ir ne tik juos, pakvietė  į seminarą „Kaip pergudrauti stresą ir išlikti nugalėtoju“. Jį vedė žurnalistė, organizacijų konsultantė Lidija Laurinčiukienė. Buvo analizuojama, kas sukelia stresą, kaip su juo kovoti modeliuojant savo elgesį, kokie yra streso prevencijos būdai. Auditoriją lektorė sužavėjo savo artistiškumu. Streso valdymo teoriją L. Laurinčiukienė įvairino vaizdingais pavyzdžiais iš mūsų kasdienybės ir jos pačios praktikuojamais streso prevencijos metodais.
 
Anot lektorės - „stresas nepriklauso nuo oro ar metų laiko. Nuo jo kenčia ir seni, ir jauni. Kartais atrodo, kad visas gyvenimas vis dažniau kiša mūsų galvas po savo negailestinga giljotina. Tai jau ne tik sugadinta nuotaika, bet ir tiesioginė grėsmė sveikatai”. Pavyzdžiui, streso hormonų - adrenalino ir kortizolio - perteklius gali slopinti smegenų funkcijas, reguliuojančias vegetatyvinę nervų sistemą, sutrikdyti medžiagų apykaitą. Pasak L. Laurinčiukienės, viskas slypi mūsų galvoje. Daug ką galime sau įsikalbėti. Jei norime pakeisti situaciją, turime keisti savo požiūrį. Stresą kasdienybėje taip pat gali padėti įveikti įvairūs mažmožiai. Lidija teigia, kad streso prevencijai reikia duoti darbo kojoms ir rankoms. Kai perkaista smegenys, paklūpėkime ant žirnių ar kruopų ar tiesiog užsimaukite kojines su kruopomis. Vienas puikus būdas atbaidyti stresą yra greipfrutas. Greipfrutas išvalo kepenis nuo toksinų, sužadina tam tikrus smegenų centrus, tiesiog perpjautas greipfrutas,  padedamas ant stalo. Aplinkui pasklinda malonus kvapas. Stresą pašalina ir kruopų trynimas tarp delnų. Rankų pirštuose yra daug akupunktūrinių taškų, kurių stimuliavimas sužadina smegenų dalį, atsakingą už kalbą. Antai vienas žmogus po insulto buvo praradęs kalbą. Tai jis dvejus metus kasdien perrinkinėjo perlines ir grikių kruopas į du dubenėlius ir jo kalba atsigavo“, - dalijosi savo patirtimi lektorė.
 
Po seminaro dalyvių nuotaikos buvo puikios. Zarasiškiai smagiai juokėsi ir daug šypsojosi. Dalyviai gavo kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Taigi apibendrinant, Salomėjos Neries žodžiais -  ,,gyvenimas gražus, kai savo vidaus spinduliais jį nušvieti, kai savo vidaus šiluma jį sušildai“.
 
Ignalinos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2014-06-11 14:55:16