2024 m. gegužės 18 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasiškiai – nacionalinio konkurso laureatai

Kazimiero BÅ«gos pirmojo „Lietuvių kalbos žodyno“ sąsiuvinio 100-mečiui paminėti surengtas 6-asis nacionalinis konkursas „Mano žodynas“. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko šio konkurso laureatų apdovanojimų šventė ir seminaras. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistės ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinės tapo šio konkurso laureatėmis: šių eilučių autorė Vilija Mlynovskytė 9-12 klasių grupėje laimėjo 1-ą vietą už išnykusių ir nykstančių Zarasų krašto kaimų ir viensėdžių žodyną, o Ib klasės gimnazistė Milena Semionovaitė bei jos pagalbininkės Rugilė Aksiutovaitė, Ugnė Mačiulytė, Evelina Keleberda pelnė paskatinamąjį prizą už audimo žodyną (gimnazistes konkursui rengė mokytoja Gitana Kavaliauskaitė). Labai džiaugėmės, kad kartu su mumis vykusios Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos penktokės 5-8 klasių grupėje taip pat pelnė 1-ą vietą (jų mokytoja Vilma Valainienė). Buvo pasveikinti ir mokinius šiam konkursui rengę mokytojai.
 
Apdovanojimų šventę aukštaitišku linkėjimu baigė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinės: Kamilė Gimbickytė padeklamavo savo kÅ«rybos eilėraštį apie sutartinę ir drauge su Milena, Rugile, Evelina ir Ugne sugiedojo sutartinę „Kadu buva“. Gimnazistės buvo sutiktos šiltais plojimais.
 
Po apdovanojimų vyko seminaras „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero BÅ«gos iki E. kalbos“. Klausėmės šešių mokslininkių pranešimų, daugiau sužinojome apie leksikografus, lietuvių kalbos išteklių lobyną, mÅ«sų gimtosios kalbos naujažodžius ir dar daug įdomių dalykų apie kalbą.
 
Po renginio buvo surengta ekskursija po Kėdainių senamiestį. Ten aplankėme žymiuosius miesto objektus (bažnyčias, požemius, Kėdainių Šviesiąją gimnaziją), daugiau sužinojome apie kunigaikšÄių Radvilų giminę, šio miesto istoriją ir kultÅ«rą. Dalyvavimas tokio pobÅ«džio konkursuose ir renginiuose labai praturtina, nors reikalauja nemažai pastangų, ryžto ir kantrybės,  o laimėjimai – džiugina ir motyvuoja.
 
 
Vilija Mlynovskytė
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III kl. gimnazistė
Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės ir iš autorės asmeninio archyvo

Zarasų rajono savivaldybė 2024-04-17 11:21:28
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?