2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasiškiai matavosi negalią

Šalyje rengiamoje socialinėje akcijoje „Pasimatuok negalią“, skirtoje paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, aktyviai dalyvavo ir zarasiškiai. Jie susirinko į tradicinę miesto renginių vietą. Sėlių aikštėje įvyko šis reginys, kuriame dar sykį buvo prisiminti neįgalių žmonių rÅ«pesčiai, problemos, kalbėta apie ateities darbus.

 

Šios akcijos dalyviai Sėlių aikštėje nuoširdžiai sveikino zarasiškį Marių Montiką. Marius neseniai pasiekė gražų Lietuvos rekordą. Zarasiškis neįgaliojo vežimėliu per penkias valandas įveikė 49,302 kilometro atstumą. Tai ir yra Lietuvos rekordas. Džiaugėsi visi šauniu, ambicingu debiutu, linkėjo naujų pergalių Lietuvos rekordininkui. Mariaus laukia ateityje ir nauji startai. Jaunas žmogus žada siekti ir Gineso rekordo.

 

Džiaugėsi akcijos dalyviai Mariaus sėkme, turėjo kuo pasidžiaugti ir Marius Montikas. Jis nuoširdžius padėkos žodžius tarė bičiuliams, kurie padėjo pasiekti rekordą. Dėkojo rekordininkas ir Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui už paramą siekiant tokių aukštų rezultatų.

 

Lietuvos rekordininkas įteikė merui Nikolajui Gusevui dovaną – knygą „Ä®domiausi Lietuvos rekordai“.

 

Akcijos „Pasimatuok negalią“ iniciatorius ir vedantysis – Marius Montikas. Renginio dalyviams jis pasakojo, kad ši priemonė dar viena proga prisiminti žmones su negalia, jų problemas ir rÅ«pesčius. Šios akcijos tikslas – visuomenės nariams suprasti, kas trukdo gyventi neįgaliesiems savarankiškai bei patirti, kas iš tikro yra negalia, kokios kliÅ«tys yra Zarasuose likimo nuskriaustiems žmonėms. Sėlių aikštėje buvo kalbama apie galimybes neįgaliesiems lankytis visose įstaigose, miesto renginiuose.

 

VšÄ® Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų koordinatorius RamÅ«nas Keršys priminė kaip keičiasi požiÅ«ris į neįgaliuosius. Mieste ir rajone sėkmingai pritaikomas bÅ«stas neįgaliesiems. Ä® naujai pastatytus arba rekonstruotus pastatus savarankiškai gali patekti neįgalieji. Zarasuose buvo sėkmingai įgyvendintas Laipynių parkas. Dalis šio parko paslaugų skirta neįgaliesiems. Pirmasis šias paslaugas sėkmingai išbandė ir įvertino Marius Montikas ir liko labai patenkintas. Tai vienintėlis toks parkas šalyje.

 

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas padėkojo iniciatoriams už tokią akciją. Jos metu kiekvienas gali „pasimatuoti“ negalią ir suprasti neįgalaus žmogaus problemas. Meras žadėjo ir ateityje gerinti gyvenimo ir darbo sąlygas likimo nuskriaustiems žmonėms. Ši akcija ir yra skirta tam, jog mes visi galėtume, ne tik pabÅ«ti kartu, bet ir išgirsti, pajusti ir , aišku, suprasti, ką jaučia mÅ«sų pažįstami, draugai bei bičiuliai, kuriuos gyvenime ištiko tokia nelaimė. Ji gal ištikti kiekvieną mÅ«sų bet kada ir likimas gali pasodinti į neįgaliojo vėžimėlį ir niekada nežinosi, kas atsitiks rytoj. Akcija moko visus suprasti neįgalaus žmogaus poreikius. Svarbiausia, kad mes visi kartu judame supratimo, atjautos ir paramos keliu. Rajone ir Zarasuose pastebimi džiugÅ«s pokyčiai, į negalią turinčių žmonių problemas žiÅ«rima atsakingai.

 

Akcijos metu jos dalyviai aktyviai „matavosi“ negalią. Meras Nikolajus Gusevas kartu su kitais akcijos dalyviais neįgaliojo vėžimėliu važiavo aplink Sėlių aikštę. Kiti pajuto neregio problemas. Susitikimo dalyviai gyvai diskutavo apie tai, ką bÅ«tina keisti, patobulinti, kad visiems bÅ«tų lengviau ir patogiau.

 

Petras Ivanovas


Nuotraukose – akcijos „Pasimatuok negalią“ akimirkos Sėlių aikštėje.

Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-12-02 14:42:40