2020 m. birželio 7 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasiškiai Osvencimo miesto šventėje

Rugsėjo mėnesį Osvencimo mieste (Lenkijoje) vyko tradicinė šventė „Osvencimo ruduo“. Šioje šventėje zarasiškiams gerai žinomo Prancūzijos Ballan-Mire miesto žmonės pristatė savo turtingą ir originalų kulinarinį paveldą, supažindino su įspūdinga kultūrine programa.


Į šventę buvo pakviesti ir Prancūzijos Ballan-Mire miesto partneris - Zarasai. Šioje didelio susidomėjimo sulaukusioje šventėje Zarasams atstovavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas.

Nuotraukoje: Prancūzijos Ballan-Mire miesto meras Alexandre Chas, Osvencimo miesto prezidentas Janušas Chwierutas ir Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas


Zarasų delegacija išvykos pradžioje susipažino su turtinga Osvencimo istorija, praeitimi, miesto ateities planais. Zarasiškiai lankėsi miesto rotušėje, sinagogoje, domėjosi miesto licėjaus, gimnazijos ir amatų mokyklos komplekso, kurį globoja katalikų bažnyčia, veikla. Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas lankėsi Osvencimo miesto savivaldybėje, domėjosi jos struktūra, vykdomais projektais.


Delegacijos dalyviams didelį įspūdį padarė Osvencimo memorialinis muziejus. Šią koncentracijos stovyklą Lenkijoje Antrojo pasaulinio karo metais pastatė nacistinė Vokietija. Tik šiame mirties fabrike žuvo daugiau kaip 1,5 milijono vyrų, moterų ir vaikų. Šios koncentracijos stovyklos dujų kamerose mirė tūkstančiai ir Lietuvos piliečių, daugiausia iš Kauno. Osvencime Antrojo pasaulinio karo metais nužudyta 23 tautybių žmonės.


Delegacijos atstovai pažintinės ekskursijos po miestą metu meras Nikolajus Gusevas susipažino su Osvencimo turizmo infrastruktūra, poilsio ir užimtumo objektais, kartu su Lenkijos miesto prezidentu Janušu Chwierutu aptarė turizmo vystymo perspektyvas. Lenkai svečius supažindino su įžymiausiais turizmo objektais, buvo pristatyti mieste įvykdyti, vykdomi ir planuojami projektai. Šie projektai sėkmingai didina miesto patrauklumą bei skatina naujas ekonomiškai naudingas investicijas. Meras Nikolajus Gusevas domėjosi turtinga lenkų patirtimi šioje srityje. Osvencimą, jo įžymybes kasmet aplanko apie 3 milijonus turistų. Daug įspūdžių zarasiškiai atsivežė ir iš šventės „Osvencimo ruduo“. Jie kartu su miesto gyventojais ir svečiais dalyvavo šventiniuose miesto renginiuose, stebėjo turiningas koncertines programas, išbandė prancūziškus užkandžius ir patiekalus, kuriuos paruošė Ballan-Mire miesto geriausi kulinarai. Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas pasveikino šventės dalyvius,, padėkojo už gražų priėmimą ir išreiškė viltį, kad zarasiškių ir Osvencimo miesto gyventojų bendradarbiavimas ateityje dar labiau sustiprės. Šio vizito metu meras Nikolajus Gusevas karu su Osvencimo miesto vadovu, o taip pat Ballan-Mire miesto vadovu aptarė partnerystės perspektyvas. Su Osvencimo miestu ateityje žadama plėtoti veiklą kultūros, sporto, meno, turizmo, jaunimo mainų ir kitose bendrų interesų srityse. Manoma, kad ateityje zarasiškiai pasirašys partnerystės sutartį ir su Osvencimo miestu.

 

Petras Ivanovas

Nuotraukose: viešnagės Osvencime akimirkos.

 


Svetlana Veikšrienė 2019-09-19 15:41:31