2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų fotoklubo „Ežerų žemė“ parodos „Debesys mūsų mintys“ atidarymas Zarasų raj. sav. viešojoje bibliotekoje

 Kviečiame į Zarasų fotoklubo „Ežerų žemė“ parodos „Debesys mÅ«sų mintys“ atidarymą rugpjūčio 13 dieną (šeštadienį) 15 val. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos I a. galerijoje.

 

Apie debesis
 
Kylantys aukštyn, gulantys pažemiui, vėjo genami, plėšomi, draikomi, tekančios, gęstančios saulės spalvinami, lengvi baltapÅ«kiai, juosvi, tamsÅ«s, grėsmingi, vandens pritvinkę, plyštantys liÅ«timis. Savotiški ženklai danguje – ne tik meteorologams, poetams, kompozitoriams, dailininkams, bet ir mums visiems. Tai vis apie debesis – amžinus dangaus klajÅ«nus.
 
Debesys fotografui, siekiančiam kuo išraiškingiau perteikti norimą siužetą, kartais tampa tiesiog bÅ«tinu fotografuojamo objekto kompozicijos komponentu. Kartais tai momentiniai pastebėjimai, fiksuojantys netikėtas debesų formas, jų spalvinių derinių niuansus, kurie, savo ruožtu, jau patys perteikia vienokias ar kitokias nuotaikas. O kiek dar visokių galimų interpretacijų fotografijoje debesų tema! Ir kas nuostabiausia, kad tos fiksuotos akimirkos nesikartoja – begalinė spalvų, formų variacija, leidžianti kiekvienam savaip pamatyti ir interpretuoti užfiksuotus vaizdus. Debesų reginiai, „įjungiantys“ begalinę minčių fantaziją. Ir tai vis mums įprasti debesys – trečioji vandens bÅ«senos forma, o kartu išskirtinė tik mÅ«sų planetos gyvybinė Žemės biosferos sukurta ypatybė…
 
Vėjai, išvalantys danguje debesų kamuolius, garbanas, sluoksnius, regis, vertinami palankiai, nes atveria vaiskias žydrynių gelmes – vartus giedriems vasaros orams, teikia optimizmo planuojant atostogas, deja, ne visada patinka fotografų akims… „Plikas“ dangus fotografijoje tampa neišraiškinga dalimi.
 
Debesų įvairovė, jų faktÅ«riniai raštai saulės spindulių šviesokaitoje visada buvo patrauklÅ«s ir fotografijoms teikė svarios vizualinės išraiškos. Stebimi debesys, jų formos, spalvinės faktÅ«ros sukelia daug minčių, fantazijų kuriant įvairius siužetus debesų tema. Visai kaip A. Kaušpėdo dainoje skambantys žodžiai:
 
Ä®sivaizduokim – debesys –
Tai mūsų mintys,
Sunkios kaip akmenys,
Lengvos kaip smiltys…
 
Zarasų fotografų klubo „Ežerų žemė“ nariai (R. Bikulčius, G. Kavaliauskaitė, D. Kučinskas, A. Lingė, A. Navickas, A. Sinkevičius, S. Sinkevičius) tradiciškai kasmetinės miesto šventės proga pristato naują savo darbų parodą. Tai savotiška temų ir vaizdinių, požiÅ«rių ir interpretacijų mozaika, atspindinti individualius autorių žvilgsnius pro objektyvą – dovana Zarasams ir zarasiečiams.
 
Stanislovas Sinkevičius
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-08-08 11:10:48
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?