2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

ZARASŲ KRAŠTAS, JO ŽMONĖS PAKILIAI PAMINĖJO KOVO 11-ĄJĄ

 Nepriklausomybės atkÅ«rimo dieną ir miestuose, ir kaimuose netruko įsimintinų renginių. Visur, visiems pakako geros nuotaikos ir nusiteikimo.  Renginių dalyviams gamta gero oro pašykštėjo, tačiau visų nuotaika buvo džiugi. 

 
Naujas tradicijas kurianti Kovo 11-oji padovanojo daug žavių priemonių, susitikimų ir įspÅ«džių. Rajono kultÅ«ros centrų padaliniuose, seniÅ«nijose  šeštadienį vyko daug gražių renginių. Suvieke įvyko renginys „Dainuoju Lietuvai“. Čia jo dalyviams koncertavo kaimo kapela „Cinkelis“ ir džiugino žiÅ«rovus savo sugebėjimais vietos meno saviveiklos entuziastai. Smalvose vyko minėjimas „Aš myliu Lietuvą“. Renginio  dalyviai  susipažino su piešinių konkurso darbais. Čia vyko šaškių turnyras. Paminėta kovo 11-oji ir Turmante, Aviliuose bei kitose rajono vietovėse. Dalyviai giedojo himną, šauniai leido laiką renginiuose... 
Šventės dieną Degučiuose  Salako Nepriklausomybės paminklo buvo pakelta vėliava, iškilmingai sugiedota „Tautiška giesmė“ . Šio minėjimo dalyvius sveikino rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Degučių seniÅ«nijos seniÅ«nas Jonas Šileikis,  Salako seniÅ«nijos seniÅ«nas Renius Kisielius, rajono Savivaldybės tarybos narė Nijolė Guobienė, Degučių bendruomenės „Samanis“ pirmininkė Gitana Šlamienė, Salako bendruomenės „Sakalas“ vadovė Rita Pumputė. Čia buvo duotas startas šventiniam  bėgimui „Tikime Laisve-2023“ . Šis bėgimas šią dieną  jau tapo  tradiciniu.  Šventinio bėgimo dalyviai  po 11 kilometrų distancijos finišavo Salake. Čia be medalių įteikimo bėgikams, vyko šventiškas koncertas.
 
Vidurdienį Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą ir jos žmones. Po šv. Mišių rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir Seimo narys Algimantas Dumbrava   prie paminklo „Laisvės angelas“ padėjo gėlių krepšelius ir uždegė atminimo žvakutes. 
 
Zarasų kultÅ«ros centre  iškilmingai pasitikta Lietuvos nepriklausomybės atkÅ«rimo diena. Spalvingu ir nuotaikingu  renginiu tapo šios dienos minėjimas. Ä®  jį susirinko ne  tik zarasiškiai, bet jų svečiai,  dalyvavo žmonės iš įvairių rajono kampelių. 
 
Darniai šventės dalyviai  sugiedojo „Tautišką giesmę“ . Giedodamas ją, kiekvienas svečias galėjo  pajausti tą didingą, pagarbiai džiaugsmingą šventės džiugesį.
 
Zarasiškius sveikino rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pabrėžė, kad ši  diena simbolizuoja ne tik laisvę, bet ir vienybę. Meras ragino bÅ«ti vieningais, ir toliau dirbti Zarasų krašto labui. Puošti ir gražinti šÄ¯ nuostabų gamtos kampelį. Sveikino zarasiškius ir rajono Savivaldybės tarybos narė Nijolė Guobienė.
Po gražių sveikinimų ir linkėjimų KultÅ«ros centro scena buvo užleista Valstybiniam chorui „Vilnius“. Choristai nudžiugino minėjimo dalyvius programa „Nepriklausomybės siuita“.  
 
ŽiÅ«rovai svečiams negailėjo karštų aplodismentų. 
 
 
Nuotraukose: įspÅ«dingos ir nepamirštamos šventės Zarasų krašte akimirkos.
Eriko Černovo ir Petro Ivanovo nuotraukos. 
 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2023-03-14 08:12:12
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?