2020 m. vasario 28 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėja

2018 m. gruodžio 21 d. rajono Savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-245 (su vėlesniais pakeitimais) pritarė paminklo, skirto Zarasų rajono laisvės kovų dalyviams atminti, pastatymui ir jo pastatymo vietai, esančiai Vytauto g. 1B, Zarasų mieste (skveras tarp Zarasų kultūros centro ir Zarasų bažnyčios). Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius, vykdydamas minėtą tarybos sprendimą, 2019 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. I(6.6E)-317 (su vėlesniais pakeitimais) „Dėl Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo projekto konkurso vertinimo komisijos sudarymo“ sudarė komisiją, kuriai pavedė nupirkti Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo paslaugas. Komisija atliko visas projekto konkurso pirkimo procedūras ir 2020 m. sausio 27 d. protokolu Nr. 12-11 bei vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 45 straipsnio 1 dalimi, 55 straipsnio 8 dalimi ir Konkurso sąlygų 86, 87 ir 90 punktais pripažino Gintario Česiūno, kurio projekto konkurso devizas – „Laisvės angelas“, pateiktą projekto idėją konkurso laimėtoju.


Granito skulptūra - surištas Angelas kardu perkertantis pančius. Angelas - Lietuvos simbolis, kuris savyje talpina visų laisvės trokštančių ir už ją kovojusių bei žuvusių žmonių, partizanų, nukankintų priešų rėžimų, tremtų į Sibiro lagerius, genocido ir holokausto aukų atmintį.


Supančiotas, surištais sparnais, suveržtas diržais Angelas, tai – Lietuva, praradusi savo nepriklausomybę, represuota šalis. Pančiai – tai pavergėjų simbolis, kurie siekė sunaikinti Lietuvos identitetą, Bet Angelas išsivaduoja iš nelaisvės, išlaisvina savo sparnus, kalaviju perkerta jį varžančius pančius ir taip simboliškai iliustruoja išsivadavimą iš priespaudos bei kyla į viršų, į dangų, kur šviesu, kur atsiveria erdvės, kur žvilgsnis aprėpia begalybę, kur galima laisvai kvėpuoti.


Paminklą „Laisvės angelas“ numatoma statyti Zarasų mieste, rekonstruojamame parke prie Vytauto ir Bažnyčios gatvių (tarp Kultūros centro ir Zarasų bažnyčios). Numatoma įrengti lygiagretų Bažnyčios gatvei pėsčiųjų taką, kurio viduryje – kvadrato formos aikštelė su keturiais sumontuotais suoliukais. Tai būtų poilsio zona šeimoms bei susibūrimo vieta didesnėms lankytojų grupėms. Platesnio lygiagretaus su Vytauto gatve tako gale statomas paminklas „Laisvės angelas“, orientuotas į Vytauto ir Bažnyčios gatvių sankirtą. Kadangi skvero reljefas šlaitinis, prie Vytauto gatvės siūloma įrengti dviejų pakopų atramines sieneles ir laipteliai. Ties laipteliais, paminklu, suoliukais ir tako posūkiais įrengiami apšvietimo elementai.

 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
 

 

Nuotraukos


Stanislovas Kaulavičius 2020-02-03 16:35:05
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?