2021 m. sausio 22 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasų „Lakštingalos“ mokykla ir Zarasų profesinė mokykla pateiktos nacionalinei mokyklų edukacinių erdvių vertinimo komisijai

Mokyklų edukacinių erdvių konkursą inicijuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, o jį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkursas yra skirtas 2020 metais geriausiai edukacines erdves kuriančioms ir ugdymo(si) procese naudojančioms mokykloms išrinkti. Konkursu siekiama aktyvinti mokyklų edukacinių erdvių kÅ«rimą ir kÅ«rybišką jų naudojimą ugdymo(si) procesui organizuoti, įtraukiant į veiklas mokyklos bendruomenę.


Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje veikiančių mokyklų edukacinių erdvių vertinimo komisija vietoje įvertino mokyklų, dalyvaujančių konkurse, t. y. Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ir Zarasų profesinės mokyklos, edukacines erdves ir išrinko abi kaip 2020 metais geriausiai edukacines erdves kuriančias ir ugdymo(si) procese naudojančias rajono mokyklas.


Komisija lankydamasi šiose mokyklose įsitikino, kad edukacinės erdvės – tai galimybė išplėsti, pagilinti ugdymo turinį, atliepti skirtingų vaikų poreikius ir gebėjimus. Labai džiugina tai, kad į edukacinių erdvių kÅ«rimą įsitraukia mokyklos bendruomenės. Juk tiesa, kad, kai visiems yra svarbu, tada idėjos, iniciatyvos tampa išgirstos ir pastebėtos.


Norime aptarti ir pristatyti Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ir Zarasų profesinės mokyklos gerąją patirtį, idėjas kuriant vidaus ir lauko edukacines erdves bei jų pritaikymą ugdymui. Šių mokyklų idėjos, patirtis galėtų bÅ«ti naudinga ir kitoms rajono ugdymo įstaigoms.


Zarasų „Lakštingalos“ mokykla išsiskiria žaisminga ir spalvinga ikimokyklinio amžiaus vaikui artima aplinka, kurioje gausu margaspalvių drugelių, darbšÄiųjų bitelių, ilgakojų vorų, taškuotų boružėlių... Kiekvieną, įžengusį į šios mokyklos teritoriją, žavi ekologiškas daržas, kuriame kiekviena vaikučių grupė nuo sėklos augina ekologiškas uogas, daržoves ar prieskoninius augalus bei juos puoselėja, laisto, ravi, stebi kaip auga, uosto bei ragauja. „Lakštingalos“ aplinka dėkinga medžių gausa, juose iškeltuose inkiluose gyvena paukšteliai, vaikai stebi jų gyvenimą, pažįsta medžius, paukšÄius. Meniškai įrengtas gėlynas, kuris estetiškai susilieja su pojūčių taku. Karantino metu lauke rengiamos parodos, kuriose eksponuojami vaikų kÅ«rybiniai darbai. Kai kurios idėjos dar nebaigtos įgyvendinti – Vaikystės gatvė, medžio mokyklėlė, slieko laboratorija, informacinis stendas apie „Lakštingalos“ teritorijoje gyvenančius paukšÄius...


Zarasų profesinė mokykla išsiskiria skoningai įrengtais gėlynais, gėlių skulptÅ«romis, mažosios architektÅ«ros elementais bei kitomis originaliomis kompozicijomis, kurias puoselėja visa mokyklos bendruomenė. SkulptÅ«roms ar architektÅ«ros elementams panaudoja pačių mokinių sukurtus gaminius iš metalo, medienos ar kitų medžiagų. Turi šiltnamius bei daržus, todėl gėles ir daržoves užsiaugina patys. Visa mokykla „žaliuoja“, „žydi“, pradedant nuo lauko, mokyklos koridorių, kabinetų, valgyklos, oranžerijos, baigiant erdvėmis net ant mokyklos stogo... Ir tai dar ne viskas, nes planuojama ant stogo sukurti naują edukacinę erdvę, apželdinant ir įrengiant takus. Naujai įrengta sliekų laboratorija, o mokyklos teritorijoje – paukšÄių girdykla, mineralų ir uolienų kolekcija, žaliojoje klasėje įveisti vynuogynai, įvairių augalų (rožių, alyvų, hortenzijų, sukulentų ir kt.) kolekcijos. Ir dar daug pradėtų, bet dar nebaigtų darbų – atliekų rÅ«šiavimo stendas, mokyklos teritorijos ir artimiausių lankytinų objektų informacinis stendas, „Žuvų parkas“ mokyklos teritorijoje...


Zarasų „Lakštingalos“ mokykla ir Zarasų profesinė mokykla pateiktos nacionalinei mokyklų edukacinių erdvių vertinimo komisijai. Nacionalinis konkurso lygmuo vyks iki 2020 m. rugpjūčio 14 d. Jo metu nacionalinė vertinimo komisija birželio-rugpjūčio mėnesiais lankysis savivaldybių komisijų atrinktose mokyklose ir išrinks nacionalinio lygmens nugalėtojus.


Komisija abiems mokykloms linki sėkmės tolimesniame etape, suspėti įgyvendinti užsibrėžtas originalias idėjas, o visoms nedalyvavusioms konkurse rajono mokykloms – sekti šių mokyklų pavyzdžiu, kuriant edukacines erdves, nepamiršti vaiko, jo amžiaus tarpsnio ypatumų, kad edukacinėse erdvėse vyktų veiklos, o ne tik tarnautų mums, suaugusiems, kad yra gražios, estetiškos. Edukacinės erdvės kuriamos ne dėl konkurso, jos turėtų bÅ«ti gyvenimo mokykloje dalis, jose vykti kÅ«rybiškas ugdymo(si) procesas.

 

Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus informacija

 


Svetlana Veikšrienė 2020-06-09 13:02:44
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?