2022 m. rugpjūčio 12 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų miesto gyventojai pagerbė laisvės gynėjus

Sausio 13 d. Zarasuose buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Jos renginiai prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto, jau keturioliktą kartą organizuojama pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu languose dešimčiai minučių buvo uždegtos simbolinės atminties žvakutės. Degant šioms žvakutėms, Zarasų miesto gyventojai dar sykį apmąstė trisdešimt vienerių metų senumo istoriją. 

 

Vidurdienį Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už žuvusiuosius.  Šv. Mišias aukojo bažnyčios klebonas, kunigas, dekanas Vydas Juškėnas.

 

Laisvės gynėjų dienos renginiai Zarasuose vyko ir jų tradicinėje organizavimo vietoje – prie Zaraso ežero apžvalgos rato. Čia degė Atminimo aukuras.

 

Minėjimo metu kalbėjo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, jis dėkojo zarasiškiams, kurie dalyvavo tuose įvykiuose, kurie pakeitė Lietuvos istoriją. Meras džiaugėsi, kad šiuose patriotiniuose renginiuose dalyvauja daug jaunųjų Zarasų miesto gyventojų. Seimo nario Algimanto Dumbravos žodį zarasiškiams perskaitė jo padėjėja Regina Račkauskienė. Minėjimo dalyviai džiaugėsi, kad kasmet Zarasų krašto žmonės gražiai pamini šią įsimintiną dieną. Visiems šio krašto žmonėms tai ne tik gedulo, bet ir pergalės diena.

 

LiteratÅ«rinę-muzikinę kompoziciją atliko Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai (režisierė Gražina Karlaitė). Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji Lietuvos laisvės gynėjai.

 

Minėjimo dalyviai buvo vaišinami kvapnia ir skania šauliška koše ir karšta arbata. Dalyvius šildė ne tik laužo ugnis, bet ir šviesÅ«s prisiminimai, draugiškas ir nuoširdus bendravimas. Kiekvienas minėjimo dalyvis ilgai išsaugos Laisvės gynėjų dienos renginių atmosferą, todėl niekada nepritrÅ«ks ryžto prasmingiems Lietuvos bei Zarasų rajono ateitį kuriantiems darbams.

 

 

Petras Ivanovas

Nuotraukose – Laisvės dienos paminėjimo akimirkos Zarasuose.

Nuotraukos autoriaus. 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-01-13 17:02:06
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?