2020 m. spalio 30 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasų rajono fizinio aktyvumo žemėlapis

Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius propaguoja aktyvų gyvenimo būdą mokyklose bei miesto ir rajono gyventojų tarpe, rengdamas varžybas, konkursus, mankštas. Zarasų rajonas – unikali savo kraštovaizdžiu teritorija, nubarstyta melsvais ežerais ir žaliais miškų plotais. Zarasuose ir Zarasų rajone aktyviai praleisti laisvalaikį gali kiekvienas, pasirinkdamas jam patrauklią fizinę veiklą. Tereikia noro, valios ir pastangų, o laiko visada galima surasti. Pateikiame lentelę su populiariausiais pėsčiųjų, dviračių takų maršrutais ir kitais fizinį aktyvumą skatinančiais kompleksais bei objektais visame Zarasų rajone. Taigi, pradėkite judėti jau šiandien!
 
 
Nuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas – tai sveikata. Tačiau ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyviais. Vaikams FA užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą, nervų sistemos veiklą, ko pasekoje gerėja mokymosi rezultatai. Suaugusiems – leidžia nepervargstant atlikti kasdienines užduotis. Pagyvenusiems, senyvo amžiaus žmonėms pakankamas fizinis pajėgumas – galimybė džiaugtis laisvalaikio pramogomis ir tuo pačiu išlaikyti socialinį aktyvumą. Gerėjančios gyvenimo sąlygos, technologinis progresas sudaro sąlygas mažiau judėti.
 
 
FA nėra kažkas, ko žmogus negali atlikti. Juk nereikia priverstinai bėgti maratono, ar valandų valandas plušėti sporto salėje. Paprasčiausiai, reikia tik neatidėlioti ir pradėti. Pradėti nuo to, kad į darbą eiti pėsčiomis. Jei darbe dirbate daugiau protinį, sėdimą darbą, reikia surasti laiko pasimankštinti, pajudėti. Vietoj važiavimo liftu lipkite laiptais. Mažiau laiko praleiskite prie televizoriaus ar kompiuterio. Susižinokite apie pėsčiųjų bei dviračių takus ir pasirinkite trumpus pasivaikščiojimus ar pasivažinėjimą dviračiu. Aktyviai žaiskite su vaikais. Reikia prisiversti būti fiziškai aktyviais tiek namie, tiek darbe bei mokykloje. Vasarą galite būti fiziškai aktyviais, eidami į žygius, maudydamiesi upėse ar ežeruose, plaukiodami baidarėmis, važinėdami dviračiu ar riedučiais, sportuodami lauko aikštelėse: žaisdami badmintoną, tenisą, tinklinį, futbolą ir pan., grybaudami ir uogaudami, padėdami ūkininkams lauko darbuose, dirbdami sodo darbus, vedžiodami savo augintinį. Puikus aktyvus poilsis yra šiaurietiškas vaikščiojimas. Tokiu būdu galite vaikščioti ir žiemą, ir vasarą, kartu su draugais, kaimynais ar su visa šeima: vaikais, tėvais ir seneliais. Žiemą – paslidinėti slidėmis, pačiūžomis, vaikams (neretai ir suaugusiems) smagiausia yra nusileisti rogutėmis nuo kalno. Gryname ore praleistas laikas ir fiziniai pratimai grūdina organizmą, teigiamai veikia kaulų, raumenų ir nervų sistemas.
 
 
Aktyviai leisti laisvalaikį – tai galimybė daugiau laiko praleisti su šeima, susirasti draugų – bendraminčių ir, svarbiausiai, stiprinti savo sveikatą ir fizinį pajėgumą.
 
 
Kad gerai jaustumėmės, būtume sveikesni, neužtenka tik kartas nuo karto pabėgioti, pasivažinėti dviračiu ar pan. Atsižvelgiant į PSO rekomendacijas, suaugusieji fiziškai aktyvūs turi būti bent 30 min. per dieną didesnę dalį savaitės dienų, o geriausiai – kasdien. Vaikai – ne mažiau 60 min. Net kasdienė namų ruoša mus priverčia pajudėti. Nepatingėkite ir daugiau pasportuokite laisvalaikiu. Tegul aktyvūs fiziniai užsiėmimai tampa jūsų pastoviu mėgstamu hobiu. Aktyviai praleidus laisvalaikį, su kita nuotaika ir jėgomis sugrįšite į darbą ar į mokslus. Puiki nuotaika ir fizinė savijauta suteiks daugiau jėgų ir energijos dirbti bei mokytis, bei didins pasitikėjimą savimi.
 
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Zarasų skyriaus informacija 
 
 

Svetlana Veikšrienė 2015-04-15 07:43:45
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?