2024 m. vasario 26 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasų rajono kūrėjai grįžo iš pasaulio muzikos festivalio: rezgasi idėjos naujiems projektams Zarasuose

Lapkritį Zarasų rajono menininkai, tapę „KÅ«rybinio verslo akseleratoriaus“ delegacijos nariais, viešÄ—jo Osle, kur vyko šiaurės folkloro muzikos festivalis „Folkelarm“ ir lotynų Amerikos muzikos festivalis „Oslo World“. Festivalio metu visi dalyviai ne tik susipažino su šiuolaikine šiaurės folkloro muzika, bet ir gilino savo žinias paskaitose. Namo sugrįžę kÅ«rėjai dalijasi savo įspÅ«džiais ir jau gvildena idėjas naujiems meno projektams Zarasų rajone.
 
Ne tik klausėsi muzikos, bet ir dalyvavo paskaitose
 
Festivaliuose besisvečiavę Zarasų rajono menininkai turėjo galimybę ne tik stebėti žymių šiaurės šalių atlikėjų pasirodymus, bet ir dalyvauti paskaitose.
 
„Dalyvavome paskaitose apie muzikos vadybą, agento rolę menininko darbe, nagrinėjome, kodėl tampama žinomu ir kaip to pasiekti. Taip pat paskaitų metų turėjome išskirtinę galimybę pristatyti savo veiklas ir Lietuvos muzikos projektus. Užmezgėme daug naudingų pažinčių tolimesniems meno projektams, todėl tikimės imtis tolimesnių kultÅ«rinių mainų su Norvegijos bei kitų šiaurės šalių muzikantais, muzikos agentais, festivalių organizatoriais“, – pasakoja Ineta Meduneckytė-TamošiÅ«nienė, atlikėja, lietuviškų pasaulio muzikos projektų „Folk trio“ ir „Lietis“ vadybininkė bei festivalio „Folk ratu“ organizatorė.
 
Naujos pažintys su muzikos industrijos profesionalais
 
Festivalio metu pavyko Zarasų rajono menininkams pavyko užmegzti naujus asmeninius kontaktus, kuriuos itin vertina džiazo muzikos atlikėjas ir tarptautinių renginių organizatorius Tadas Pasaravičius:
 
„Festivalyje turėjome progą užmegzti draugystę su Norvegijos džiazo federacija, muzikos organizacija NOPA, muzikos atlikėjų verslumo kompetencijų kėlimo biuru MOST, Norvegijos kultÅ«ros taryba, Portugalijos ambasadoriumi bei daugybe kitų muzikos industrijos profesionalų. Tikiuosi, kad netolimoje ateityje pavyks prasmingai pasinaudoti šiais kontaktas įgyvendinant naujus bendradarbiavimo projektus Lietuvoje.“
 
Siekis išsaugoti Lietuvos folklorą
 
Zarasų kÅ«rėjai grįžo su naujomis idėjomis meno renginiams, kurių pagrindinis dėmesys bus skiriamas Lietuvos folkloro tradicijų išsaugojimui.
 
„Vieno seminaro metu buvo pristatoma airių folkloro sėkmės istorija bei vėliau buvo iškeltas klausimas – kodėl šiaurietiškas folkloras negalėtų tapti tiek pat populiarius? Tai mÅ«sų komandą paskatino susimąstyti apie Baltijos šalių tradicinės muzikos išskirtinumą ir galimybes. Vėliau ši diskusija išsitęsė iki kelių dienų pokalbio apie naujo projekto planus“, – pasakoja dailininkė-edukatorė Irma Gineikienė.
 
Anot jos, šis festivalis davė daug įkvėpimo savo projektui: „Gavau daug įkvėpimo mano kÅ«rybinės draugijos projektui „Rožės ir lelijos“, kuriame, panašiai kaip ir šiuolaikinėje folkloro muzikoje, jungiasi tradicinis liaudies ir naivusis menas su šiuolaikinėmis technologijomis.“
 
Jai antrina ir fotografas Donatas Lisauskas, kuris taip pat dalyvavo fesivaliuose: „Nors buvau gana skirtingoje aplinkoje, bet bÅ«tent tai man ir davė labai daug. Iš Oslo grįžtu perkrauta ir kitaip pasaulį matančia galva bei atsivežu visą projekto idėją, kurią Utenoje įgyvendinsiu sekančiais metais.“
 
Kūrėjai dėkoja už galimybę sudalyvauti festivaliuose
 
„Už galimybę išvykti ir gauti tokios neįkainojamos patirties esu labai dėkinga „Inovatorių slėniui“ ir projekto „KÅ«rybinio verslo akseleratorius“ komandai“, – sako I. Meduneckytė.
 
„Esu labai dėkingas „Inovatorių slėniui“ ir „KÅ«rybinio verslo akseleratoriaus“ organizatoriams už man suteiktą galimybę prisijungti prie lietuvių delegacijos, dalyvavusios „Oslo World“ festivalyje. Taip pat noriu išreikšti dėkingumą už galimybę atstovauti Lietuvos džiazo federaciją šio festivalio tinklaveikos renginiuose“, – sako T. Pasaravičius.
 
„Nuoširdus ačiÅ« „KÅ«rybos verslo akseleratoriui“ ir „Inovatorių slėniui“, kurių dėka mes galėjome išvykti“, – dėkoja I. Gineikienė.
 
„Didelis ačiÅ« visiems už rÅ«pinimąsi šia kelione ir už suteiktą galimybꔓ, – šypsosi D. Lisauskas.
Kamariškių dvaras - kultÅ«ros vieta Zarasų rajone
Zarasų krašto menininkai dalyvauja „KÅ«rybinio verslo akseleratoriaus“ programoje, kurią vykdo „Inovatorių slėnis“ drauge su Norvegijos partneriais NOPA. Taip pat „Inovatorių slėnio“ projektas užsiima Kamariškių dvarvietės atstatymu, jos erdvių pritaikymu menininkams ir visuomenei.
 

 

„Kamariškių dvaras – tai istorinė vieta, kurioje siekiama sukurti pirmąją Lietuvoje lėto gyvenimo erdvę, skirtą atvykusiems žmonėms pailsėti nuo skubėjimo, įtampos bei skirti laiko sau. Mes norime, kad ši vieta taptų neįpareigojanti, leidžianti laisvai pasirinkti, ką nori veikti ir su kuo bÅ«ti. Kartu dvarą ketiname pritaikyti kÅ«rybai – vizualiniams menams ir muzikai. Visa tai leis ne tik pailsėti, bet galbÅ«t atrasti save iš naujo“, – pasakoja „Inovatorių slėnio“ vadovas A. Survila.
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-12-07 13:48:04
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?