2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Zarasų senjorai šturmuoja internetą

Lapkričio 5-9 dienomis, pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuojama teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“. Akcijos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.
 
Kiekvieną dieną senjorai buvo kviečiami viešosiose bibliotekose, taip pat ir Zarasų, stebėti tiesiogines transliacijas iš nacionalinės Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekos, o jai pasibaigus – atlikti bibliotekininko skirtas užduotis prie kompiuterio.
 
Labai džiaugiamės Zarasų krašto senjorais, kurie nepabūgo ir aktyviai dalyvavo mokymuose. Smalsūs ir žingeidūs zarasiškiai per savaitę susipažino su interneto privalumais. Pirma diena buvo skirta e. sveikatai – pristatytas e. sveikatos portalas, kuriame kiekvienas pacientas gali rasti savo informaciją apie gydymą, tyrimus, siuntimus, receptus ir kt. Dalyviai išmoko užsiregistruoti pas gydytoją internetu; sužinojo, kur galima rasti patikimą informaciją rūpimais sveikatos klausimais; kaip užsisakyti vaistus į namus arba į artimiausią vaistinę.
 
Antrą dieną senjorai mokėsi planuoti aktyvų laisvalaikį internete – susirasti ir užsisakyti bilietą į renginį, susidaryti maršrutą naudojantis interaktyviu žemėlapiu – maps.lt. Tiesioginės transliacijos metu savo patirtimi dalijosi Vilniaus keliautojų klubo pirmininkas ir į kalnus tūkstančius išvedęs – Algimantas Jucevičius.
 
Trečioji diena skirta e. pirkiniams ir e. paslaugoms. Dalyviai mokėsi apsipirkti pigiau – naršė po internetines parduotuves, knygynus, draudimo paslaugas. Ketvirtą dieną, tiesioginės transliacijos metu, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistas Tomas Čeponis kalbėjo apie tykančius pavojus ir saugesnį internetą. Dalyviai gavo patarimų, kaip apsaugoti savo asmens duomenis.
 
Paskutinė tema – bendravimas internetu. Senjorai buvo kviečiami naudotis išmanaus ir saugaus Gmail e. pašto galimybėmis, bendrauti su draugais, kaimynais, giminėmis Facebook paskyroje arba interneto telefonijoje Skype.
Dėkojame akcijos organizatoriams „Prisijungusi Lietuva“ bei senjorams už bendradarbiavimą. Linkime ir toliau tobulėti, plėsti akiratį ir drąsiai žengti į interneto platybes.
 
Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
nuotrauka autorės
NuotraukosZarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2018-11-14 13:12:45