2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras organizuoja kelionę į Kupiškio krašto dvarus

 

Pažintį su Kupiškio kraštu pradėsime nuo Komarų dvaro, Noriūnų seniūnijoje, Stirniškių kaime. Apžiūrėsite išlikusius dvaro rūmus, oficiną, bravorą, angliško stiliaus parką.

 

 

Palėvenė – nedidelis, jaukus miestelis Kupiškio rajone, dešiniajame Lėvens upės krante. Palėvenėje apžiūrėsite vadinamąjį mažąjį Pažaislį – barokinę Šv. Dominyko bažnyčią ir išlikusius domininkonų vienuolyno pastatus.

 

 

Iš Palėvenės vyksime į Noriūnus ir pasigrožėsime Noriūnų dvaru. Dvaras istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1559 m. Noriūnų architektūrinis ansamblis, kurį sudaro dvaro rūmai, kumetynas, ūkiniai pastatai ir parkas yra valstybinės reikšmės paminklas. Apžiūrėsite išlikusius statinius, sužinosite dvaro istoriją.

 

 

Nuvykę į Antanašavą apžiūrėsime Antašavos dvaro ansamblį, į kurį po truputį sugrįžta išminties dvasia ir grožis. Sužinosite apie naujųjų savininkų perspektyvas, viziją. Apžiūrėsite išlikusias pastatų grupes, tarp kurių svarbiausi – architekto M. Šulco projektuoti dvaro rūmai.

 

 

Iš Antašavos vyksime į Kupiškį. Čia pasigrožėsime Kristaus žengimo į dangų bažnyčia, miesto centru, skulptoriaus H. Orakausko skulptūromis, aplankysime Aukštupėnų piliakalnį ir „Uošvės liežuvį“, sala Kupiškio mariose.

 

 

Pažintį su Kupiškio kraštu baigsime Adomynėje. Apžiūrėję Švč. Mergelės Marijos bažnyčią aplankysime Adomynės dvarą. Dvaras – gražus ir retas romantiškojo klasicizmo medinės architektūros paminklas, įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą. Šiuo metu dvaras restauruotas. Po ekskusijos po dvarą pamaloninsite savo pilvus šio dvaro ir apylinkių valgiais bei gėrimais: karštomis „pagrabinėmis“ bandelėmis su ypatingu padažu, Adomynės viralu, sūriu, lašiniais, arbata ir „samakurkos“ lašais, smagiai praleisime laiką su folkloro ansambliu „Jara“.

 

 

Iš Zarasų išvykstame spalio 5 d., 8 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės. Planuojame grįžti 21 val. Kelionės kaina asmeniui – 30 eurų. Į ją įskaičiuota kelionė autobusu, dviejų gidų paslaugos, ekskursijų kaina dviejuose dvaruose, vienuolyne, vaišės Adomynės dvare ir smagus laikas su etnografiniu ansambliu. Į kainą neįskaičiuota auka Antanašavos dvare.

 

 

Kviečiame registruojantis ir susimokėti iš karto, nes vietų skaičius ribotas ir sparčiai pildosi. Lauksime Jūsų Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre, Sėlių a. 22, darbo dienomis nuo 8.00 – 17.00. Pietų pertrauka nuo 12-13 val.

 

 

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija


Svetlana Veikšrienė 2019-09-30 15:58:36
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?