2020 m. gegužės 29 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasų vaikų eskadrilė tapo Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos veidu

Pavasaris – atsinaujinimo ir naujų idėjų metas. Neseniai į mano rankas pateko naujas Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos lankstinukas (jį galite apžiūrėti prisegtame faile). Buvau labai maloniai nustebinta, kai pamačiau, kad lankstinuką puošia Zarasų vaikų eskadrilės nuotrauka. Ta proga nusprendžiau pakalbinti eskadrilės vadovą Audrių Kuzmą.
 
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Kiek metų Zarasuose jau veikia vaikų aviacijos mokykla?
Audrius Kuzma:
- Mokykloje pradėjau dirbti 2015 metų pavasarį. Zarasų eskadrilėje tuomet buvo tik 6 vaikai. Aš pats dar buvau instruktorius stažuotojas, todėl su vaikais privalėjau važiuoti į Antalksnės (Ignalinos r.) aerodromą, kur mokėmės prižiūrimi Ignalinos eskadrilės vadovo. O 2016 metų pavasarį skraidymui reikalinga įranga buvo sumontuota Zarasų aerodrome. Į Zarasų eskadrilę užsirašė 15 vaikų. Dabar turime jau 20 mokinių.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Kokio amžiaus vaikus priimate į mokyklą? Ir ar visus norinčius priimate?
Audrius Kuzma:
- Priimami 9-10 metų vaikai. Norinčių yra daugiau negu galime priimti. Bet noras dar ne viskas. Reikalinga disciplina. Čia vyksta mokymosi procesas ir norint kažko išmoti – būtina mokytis. Kaip ten bebūtų visiems norintiems sudarome galimybę pabandyti.      
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Kada prasideda mokslo metai?
Audrius Kuzma:
- Mokslo metai prasideda pavasarį ir baigiasi rudenį. Užsiėmimai vyksta po pamokų ir vasaros atostogų metu. Rugpjūtį vaikai važiuoja į Kėdainiuose vykstančią stovyklą, kur suvažiuoja eskadrilės iš visos Lietuvos. Vaikai parodo ko išmoko ir laiko egzaminus.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ar mokslas vaikams mokamas?
Audrius Kuzma:
- Ne, mokslas vaikams nemokamas. Ši mokykla, tai valstybinė neformaliojo švietimo įstaiga pavaldi Švietimo ir mokslo ministerijai. Panašiai, kaip Zarasų meno mokykla, ar Zarasų sporto centras. Tik pas mus vaikai mokosi pilotuoti sklandytuvą.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ar vaikai noriai lanko užsiėmimus?
Audrius Kuzma:
- Vaikai skirtingi, bet yra tokių, kuriuos tenka raginti važiuoti namo. Atvažiavęs į aerodromą juos jau randu belaukiančius, o pasibaigus užsiėmimas, jie vis dar nesiruošia namo.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Noriu paklausti apie nuotrauką ant lankstinuko? Ar patekote į lankstinuką todėl, kad buvote geriausi?
Audrius Kuzma:
- Patekome į nuotrauką todėl, kad buvome gražiausi. Važiuodami į stovyklą pasipuošėme marškinėliais su Zarasų herbu (ačiū tėveliams). Margoje vaikų minioje Zarasų eskadrilės nepastebėti buvo neįmanoma. Štai ir mūsų nuotrauka ant viršelio. O Zarasų vaikų eskadrilės pasiekimai buvo pakankamai geri.
Jaunimo reikalų koordinatorė:
- Ačiū už pokalbį. Linkiu Zarasų eskadrilei sėkmės ir gražių skrydžių.
 
Jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova

Tarnautojai 2018-04-10 11:26:36
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?