2021 m. kovo 5 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose aerodromas bus

Daug dešimtmečių Zarasų aviacinio sporto entuziastai puoselėja šio ekstremalaus sporto tradicijas. Siekiama, kad šis sportas taptų Zarasų krašto pasididžiavimo ir turistų traukos objektu.           
 
Zarasai didžiuojasi tuo, kad čia gyvuoja vaikų aviacija. Klubas yra vienintelis Europoje, vystantis tokį unikalų vaikų švietimą. Čia veikianti vaikų aviacijos eskadrilė – viena iš aktyviausių  Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos eskadrilių. Eskadrilė jungia ne tik Zarasų miesto, bet ir Ignalinos krašto vaikus bendram tikslui – įsigyti aviacijos teorijos bei praktikos pradmenis.
 
Zarasų rajono savivaldybei perėmus sklypą, kuriame yra aerodromas, įvyko keletas aeroklubo „Orlėkis“ aktyvistų ir mero Nikolajaus Gusevo bei kitų rajono vadovų susitikimų, kuriuose buvo nuspręsta padaryti viską, kad Zarasų aerodromas butų išsaugotas ir jame vyktų su aviacija susijusios veiklos.
 
Reikia išsaugoti sklypo, kuriame yra aerodromas, naudojimo teisinį statusą. Lietuvos Respublikos žemės įstatymas nenumato galimybės aeroklubams neatlygintinai laikinai naudotis   valstybiniais  Å¾emės sklypais.
 
Rajono Savivaldybės administracijos projektų rengimo darbo grupės susirinkime buvo apsvarstyti Zarasų aerodromo infrastruktÅ«ros vystymo klausimai, buvo apsvarstytos galimos nuomos konkurso sąlygos ir pradėtas rengti rajono Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl žemės sklypo nuomos konkurso. Savivaldybė noriai bendradarbiauja su aeroklubu „Orlėkis“, nuolat konsultuojamasi su ViešÄ…ja įstaiga Transporto kompetencijų agentÅ«ra dėl žemės sklypo nuomos sąlygų, kurios atitiktų teisės aktų reikalavimus. Rajono Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į viešosios įstaigos Transporto kompetencijų agentÅ«ros rekomendacijas, įvertinusi galimas rizikas bei siekdama geriausių sprendimų, raštu kreipėsi į ViešÄ…ją įstaigą transporto kompetencijų agentÅ«rą ir prašÄ— suteikti aerodromo tinkamumo naudojimo pažymėjimą rajono Savivaldybės administracijai. Mero iniciatyva dabar tvarkomi ir kiti dokumentai ir tikimės, kad aerodromas nepraras šio statuso.
 
Tikiu, jog nuolat bendraudami su meru Nikolajui Gusevui bei kitais Zarasų rajono savivaldybės vadovais rasime visiems priimtiną sprendimą ir jo dėka aerodromą bei aviacijos sportą prikelsime naujam gyvenimui.
 
Darius ViliÅ«nas, 
Zarasų aeroklubo „Orlėkis"
vadovas 

2021-02-22 10:03:19