2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Zarasuose apsilankė ,,Taikos bėgimo 2014“ dalyviai

2014 m. liepos 31 d. rytą prie Zarasų rajono savivaldybės sutikti tarptautinio ,,Taikos bėgimo 2014“ Europos etapo dalyviai. Ä®vairių šalių piliečiai vakar, liepos 30-ąją, pasiekė kaimyninį Daugpilį (Latvijos Respublika), o šiandien juos sveikino pasitikusi Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Aušra Lamanauskienė ir bÅ«relis rajono Savivaldybės administracijos darbuotojų. Aušra Lamanauskienė nuoširdžiai pasidžiaugė atvykusiais į Zarasus sportininkais ir įteikė jiems atminimo dovanas, o pabendravusi prisijungė prie vykstančios akcijos ir nešdama fakelą prabėgo maršruto atkarpą.  Prie ,,Taikos bėgimo 2014“ dalyvių prisijungė ir zarasiškiai irkluotojai, kurie dalyvaudami tarptautinėje fakelo nešimo estafetėje taip pat išreiškė pritarimą jau 14 kartą vykdomai taikos, draugystės ir supratimo akcijai, skatinančiai įvairiose pasaulio šalyse gyvenančius žmonės vienytis vardan taikos.
 
Estafetės dalyviai laikydamiesi olimpiados tradicijų iš rankų į rankas perduoda nešamą bėgimo metu degantį fakelą – geros valios simbolį. Kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo sportinio pasirengimo ir amžiaus, gali dalyvauti šioje bėgimo estafetėje – tam pakanka pranešti degantį fakelą nors kelis metrus arba tiesiog palaikyti jį rankose, taip išreiškiant savo pritarimą taikos, santarvės ir supratimo idėjoms. Ä®domu tai, kad šiemet akcijos dalyviai skirtingose pasaulio šalyse Europoje, JAV, Azijoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Afrikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje planuoja įveikti net 24 tÅ«kst. kilometrų distanciją!  
 
Šios ,,Taikos bėgimo“ (tarptautinis pavadinimas ,,Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“ arba ,,Peace Run“) ir fakelo nešimo akcijos sumanytojas Sri Chinmoy (1931-2007) – žinomas visuomenės veikėjas, kovotojas už taiką, kuris daug metų Jungtinių Tautų Organizacijos bÅ«stinėje rengė taikos užtikrinimui skirtus susitikimus, buvo įvairiapusė kÅ«rybinė asmenybė ir sportininkas.
 
,,Taikos bėgimo“ akcijos pradžia 1987 m. - nuo tada jos vieningoje globalioje programoje jau dalyvavo daugiau nei 6 mln. žmonių, o fakelas pabuvojo daugiau nei 140 šalių Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Australijoje. ŠÄ¯ projektą skirtingais jo organizavimo metais palaikė pasaulyje žinomi žmonės: motina Teresė, Dalai Lama, Nelsonas Mandela, karalienė Elžbieta, princesė Diana ir kt.
 
Negalima nesutikti – ,,Taikos bėgimas“ propaguoja sveiką gyvenimo bÅ«dą, įtakoja bendruomenių fizinės kultÅ«ros auklėjimo tradicijų plėtrą ir atsinaujinimą, skatina puoselėti skirtingų pasaulio šalių gyventojų kultÅ«rinį ir socialinį dialogą.
 
Tad palinkėkime bėgikams sėkmės, sveikatos ir ištvermės nešant taikos fakelą per Lietuvos teritoriją. BÅ«kite aktyvÅ«s, atidÅ«s, draugiški ir nuoširdÅ«s susitikę su taikos misijos dalyviais  savo miestuose, miesteliuose ir kaimuose!
 
Nuotraukos Valerijaus Bičiuchino-Zubovo ir Valerijaus Memliuko.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2014-07-31 15:58:35
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?