2020 m. gegužės 29 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Zarasuose apsilankė ,,Taikos bėgimo 2014“ dalyviai

2014 m. liepos 31 d. rytą prie Zarasų rajono savivaldybės sutikti tarptautinio ,,Taikos bėgimo 2014“ Europos etapo dalyviai. Įvairių šalių piliečiai vakar, liepos 30-ąją, pasiekė kaimyninį Daugpilį (Latvijos Respublika), o šiandien juos sveikino pasitikusi Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Aušra Lamanauskienė ir būrelis rajono Savivaldybės administracijos darbuotojų. Aušra Lamanauskienė nuoširdžiai pasidžiaugė atvykusiais į Zarasus sportininkais ir įteikė jiems atminimo dovanas, o pabendravusi prisijungė prie vykstančios akcijos ir nešdama fakelą prabėgo maršruto atkarpą.  Prie ,,Taikos bėgimo 2014“ dalyvių prisijungė ir zarasiškiai irkluotojai, kurie dalyvaudami tarptautinėje fakelo nešimo estafetėje taip pat išreiškė pritarimą jau 14 kartą vykdomai taikos, draugystės ir supratimo akcijai, skatinančiai įvairiose pasaulio šalyse gyvenančius žmonės vienytis vardan taikos.
 
Estafetės dalyviai laikydamiesi olimpiados tradicijų iš rankų į rankas perduoda nešamą bėgimo metu degantį fakelą – geros valios simbolį. Kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo sportinio pasirengimo ir amžiaus, gali dalyvauti šioje bėgimo estafetėje – tam pakanka pranešti degantį fakelą nors kelis metrus arba tiesiog palaikyti jį rankose, taip išreiškiant savo pritarimą taikos, santarvės ir supratimo idėjoms. Įdomu tai, kad šiemet akcijos dalyviai skirtingose pasaulio šalyse Europoje, JAV, Azijoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Afrikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje planuoja įveikti net 24 tūkst. kilometrų distanciją!  
 
Šios ,,Taikos bėgimo“ (tarptautinis pavadinimas ,,Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run“ arba ,,Peace Run“) ir fakelo nešimo akcijos sumanytojas Sri Chinmoy (1931-2007) – žinomas visuomenės veikėjas, kovotojas už taiką, kuris daug metų Jungtinių Tautų Organizacijos būstinėje rengė taikos užtikrinimui skirtus susitikimus, buvo įvairiapusė kūrybinė asmenybė ir sportininkas.
 
,,Taikos bėgimo“ akcijos pradžia 1987 m. - nuo tada jos vieningoje globalioje programoje jau dalyvavo daugiau nei 6 mln. žmonių, o fakelas pabuvojo daugiau nei 140 šalių Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Australijoje. Šį projektą skirtingais jo organizavimo metais palaikė pasaulyje žinomi žmonės: motina Teresė, Dalai Lama, Nelsonas Mandela, karalienė Elžbieta, princesė Diana ir kt.
 
Negalima nesutikti – ,,Taikos bėgimas“ propaguoja sveiką gyvenimo būdą, įtakoja bendruomenių fizinės kultūros auklėjimo tradicijų plėtrą ir atsinaujinimą, skatina puoselėti skirtingų pasaulio šalių gyventojų kultūrinį ir socialinį dialogą.
 
Tad palinkėkime bėgikams sėkmės, sveikatos ir ištvermės nešant taikos fakelą per Lietuvos teritoriją. Būkite aktyvūs, atidūs, draugiški ir nuoširdūs susitikę su taikos misijos dalyviais  savo miestuose, miesteliuose ir kaimuose!
 
Nuotraukos Valerijaus Bičiuchino-Zubovo ir Valerijaus Memliuko.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2014-07-31 15:58:35
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?